טוען...

לא מפסידים כשמוותרים


הורדת MP4 הורדת MP3


'המעביר על מדותיו' מוסיפין לו שנים לימי חייו;

מצינו בגמרא (חגיגה ד' עמוד ב'): 'רב ביבי בר אביי הוה שכיח גביה מלאך המות 

אמר ליה מלאך המות לשלוחיה: 'זיל אייתי לי מרים מגדלא שיער נשייא' פירש רש"י: 'הרוג את מרים המקלעת שיער הנשים' אזל אייתי ליה מרים מגדלא דרדקי 

אמר ליה: 'אנא מרים מגדלא שיער נשייא אמרי לך' 

אמר ליה: 'אי הכי אהדרה' 

אמר ליה: 'הואיל ואייתיתה לי הוי למניינא' 

- 'אלא היכי יכלת לה? מאחר שלא הגיע זמנה' וכו' 

אמר ליה רב ביבי בר אביי: 'אית לכו רשותא למיעבד הכי?' וכו' 

אמר ליה: 'סוף סוף שניה מאי עבדת?' פירוש: מה אתם עושים עם השנים שהיתה עדיין ראויה לחיות? 

אמר: 'אי איכא צורבא מרבנן דמעביר במיליה מוסיפנא להו ליה והויא חלופיה', עד כאן.

וראיתי ביאור נכון בספר ילקוט המאירי מהרה"ג הרב אברהם איזראעל מהאניאד ז"ל בשם ספר יחי ראובן וכן כתב בספר ילקוט ישעיה (על מסכת חגיגה דף ה' עמוד ב' בשם ספר מעייני הישועה) דהטעם שנותנים כל אלו השנים של האשה שמתה קודם זמנה לצורבא מדרבנן המעביר על מדותיו? 

כי לצד שנטלו נשמתה שלא בדין על כן מסבבין מן השמים שלא יחסרו לה המצוות והזכותים שהיתה יכולה לעשות בהשנים שנטלו הימנה ונותנין שנותיה לצורבא מדרבנן. 

אלא דיש לחוש: שהצורבא מדרבנן לא יסכים שהתורה ומצוות שיעשה בשנים אלו יזקפו לזכותה של האשה שקיבל ממנה השנים ולכן נותנים השנים דוקא לצורבא מדרבנן המעביר על מדותיו דמאחר שהוא וותרן לאחרים יסכים לתת לה זכויותיו ולפי זה האשה הרוויחה יותר מכך שהרי אילו חיתה בעצמה שנים נוספות לא היתה יכולה ללמוד תורה והיתה פטורה ממצות עשה שהזמן גרמא ועכשיו יהיה לה זכות לימוד התורה וכל המצוות עשה שהזמן גרמא שמקיים הצורבא מדרבנן - וזה פלא!

ולכאורה לפי זה יש לשאול: מה ריווח יהיה לו להצורבא מדרבנן מכל המצוות שעשה בשנים הללו? והרי הכל נתן לה? 

ויש לומר: כי על מדה נאה ומשובחת זו שהוא מעביר על מדותיו ומסכים שילקחו הימנה כל הזכותים הללו וינתנו לאחר על זה מגיע לו שכר יותר מכל המצוות שקיים והבן.

 •    שיתוף   
 • תגיות:

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 15.07 04:38

  בוקר טוב כבוד הרב, ב"ה היתה לנו את הזכות לראותכם בסעודת השמחה, תודה רבה היה מדהים ומרומם. אספר נס (בעיני) שב"ה קרה הערב: אחד הרכבים שלי משום מה קיבל מה שנקרא: 'הקפדה' = שהרכב מוגדר כהורדה מהכביש ואסור לנסוע בו (למרות שלא עשיתי דבר כזה ולא שוטר עצר והוריד את הרכב מהכביש) אז לנסוע ברכב זה - זה סיכון לאבד רשיון וכו' ל"ע. הרכב השני יש נזילת שמן גיר (כל 5 שניות טיפה) די רצינית. החלטתי: לנסוע עם הרכב בעיית הנזילה שמן גיר, וחישבתי: שאולי אקנה בתחנת דלק תוספת שמן על כל מקרה. בקיצור, נסעתי שעה ועשר דקות עד לאשדוד וכל הדרך אני שר: "עבדו-עבדו" ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב) וב"ה לא קרה כלום וגם חזור עד הבית עם אשתי הכל תקין ב"ה. תודה על הכל.

 • 15.07 04:37

  תודה רבה לרב שליט"א על כל הערב. ולכל אלו שעמלו בטרחה להקמת האירוע. ועל והשמחה - שבזכות הרב זכינו להגיע לשמחה הזאת. ב"ה הרגשתי שמחה והתעלות מה שלא הרגשתי כל חיי. ויה"ר שהרב יזכה לקרב ולחנך אותנו עד הגאולה האמתית שתתקיים במהרה... (אמן).

 • 15.07 04:36

  תודה רבה להשם יתברך ששלח לנו רב כמוך בדור כזה ב"ה הרב שליט"א מלמד אותנו: לשמוח במצוות ובעבודת השי"ת וגם שלא נראה בעין שלי שטוב ושמח עדיין הכול בטוח טוב מהשי"ת ויש בידי רק לשמוח! ב"ה השיר ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) משמח אותי ועוזר לי ביום יום תודה להשם יתברך ולרב: אני נקי להיום 109 ימים מסמים ודבוק חזק להשי"ת! תודה תודה תודה❤️❤️❤️❤️.

 • 15.07 04:34

  שלום כבוד הרב! תודה רבה לקב"ה ולכבוד הרב שליט"א על הזכות להסתופף בצילך, בשמחה! בערב עצום בשמחה קדושה! זה הערב הכי שמח שהיה לי בחיים. אנחנו מצפים כבר לשמוע ולראות את הישועות של כולם בזכות הערב האדיר הזה ובתוך כל השמחה מאחלים גם רפואה שלמה מהרה למארגנת הערב לאה דרעי, שכל הזכויות האדירות שלה שלה יגנו בעדה ובעד ביתה אמן!

 • 15.07 04:34

  לילה טוב לרב שלנו!! שכל-כך שמחתי לראות את פניו... הלילה באמת הרגשתי מי זה הרב... אחד אחד ניגש אליו והרב מחזיר חיוך וחיבה ומשתדל לתת יחס לכולם! אין מילים!! יהי רצון שהשי"ת יתן לך כלבבך הטוב! ונזכה לראות איתך את פני משיח צדקנו במהרה בימינו אמן!!! ויהי רצון שמשאלות ליבך יתקבלו ברצון! לילה טוב ונסיעה טובה! (אמן).

 • 15.07 04:28

  רבי הקדוש🌺 ב"ה ערב מדהים מרומם איך שהתחיל הריקוד של: "עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב) קמתי קפצתי לרקוד. מאמינה שיש רעש גדול בשמים שהבנים והבנות של השי"ת רקדו בערב כזה מסוגל באחדות המשיח כבר רוצה להתגלות אחרי ערב כזה.

 • 15.07 04:27

  רבנו הטהור והקדוש ב"ה היה ערב הכי שמח בחיי. הרגשתי שהגוף שלי מרחף באוויר מרוב השמחה. אלפי תודות לרבנו שזיכה אותנו וללאה דרעי היקרה השם ישמור אותה ויחזק אותה ברפואה שלמה במהרה (אמן).

 • 15.07 04:26

  כבוד הרב שליט"א היקר, איזה ערב מושלם ומשמח במיוחד! השירים, הריקודים, הדרשה של כבוד הרב שליט"א, האוכל, העיצוב, המתנות והכי חשוב השמחה! עוד אירוע עצום של גברת לאה ד. וכל שאר המארגנים היקרים, שגם אירוע זה יזכר לנצח לטובה ולשמחה בהיסטוריה של עם ישראל בשמים ובארץ! ממש ערב של ישועות גדולות. ישר כח ותודה רבה.

 • 15.07 04:26

  ב"ה השם כבוד הרב על סעודת מצווה מדהימה, הרבה זמן לא חוויתי אושר כזה. ב"ה היה לי כאב בבטן בצד ימין למטה (ל"ע), אבל אחרי הריקוד "עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב) - נעלם לחלוטין, ישתבח שמו.

 • 15.07 04:24

  בחיים שלי לא שמחתי שמחת אמת כזאת תודה רבה כבוד הרב מורי ורבי🌹

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים