טוען...

תגובת הרב אמנון יצחק שליט"א לפסקת הבג"ץ בענין גיוס בחורי הישיבות

  פורסם בתאריך: 26.06.2024, 09:00 • מערכת שופר

לצפיה בסרטון המיוחד

'המנצחים - צבא וחרדים'

לעוד סרטונים בנושא...;

עדכון:

מדוע קינא בן גוריון בחסיד גור | סרטון מתוך הרצאה המלאה: 'לונדון - דיסק 72 - Very Happy' לחץ כאן + תמלול: 'כשחזרתי עכשיו פגשי את הרב טהרני ראש ישיבה בבני ברק, והוא מספר לי: 'שהיה איזה כתב של עיתון שנקרא "בית יעקב" בזמנו.והיהודי הזה היה שייך ל"גור" הפך להיות מפא"יניק וחזר אחר כך עוד פעם למצבו הראשון והוא היה רגיל אצל ראשי הממשלות והכל היה כותב כתבות ומסקר את כל העניינים. אז הוא מספר: שפעם אחת הוא פגש את ראש הממשלה הראשון בן גורגור והם דברו. אז הוא אמר לו: "אני מקנא בך" - "למה אתה מקנא בי?" הוא אומר: "כי אתה יש לך אמא" הוא אומר: "אתה יודע שאני יתום בדיוק כמוך למה אתה אומר שיש לי אמא?" אומר: "אתה לא מבין למה אני מתכוון. יש לך אמא יש לך את האמונה. לי אין אמונה. אני אפילו סבא שלי היה כופר. אני סידור לא ראיתי עד גיל 55 " אז הוא אומר: "אז מה זה טוב שיש לי אמונה?" הכתב שואל את ראש הממשלה, אז הוא אומר לו: "תשמע, אנחנו הקמנו עכשיו מדינה. המדינה הזאת יש בה חומר טוב, אנשים עם אינטליגנציה עם שכל עם אמביציה. ממולנו יושבים ערבים אנאלפבתים לא מבינים, לא יודעים. לנו יש צבא חזק ואמיץ להם אין הרבה אפשרויות כמו שיש לנו אז היתרון שלנו גדול וברור ומצבנו טוב אבל מה יהיה עוד חמישים שנה כשהם ילמדו ויכנסו לאוניברסיטאות ויקימו צבאות ואנחנו נשאר קטנים עם שכל עם אינטליגנציה עם צבא אבל ממולנו יהיו בדומה לנו. מה יהיה אז? לי אין פתרון למצב שיהיה אז? לך לפחות יש אמא - האמונה שתשמור עליך!" זה אמר ראש הממשלה הראשון שהיה אפיקורוס...' (המשך? בסרטון).

תשובה למחנה הפריירים, נשיאה בנטל, ביבי המזגזג, התורה ולומדיה, הבחירות והרב | מנהיגותו של ביבי המזגזג, מדוע פני הדור כפני הכלב, מה הבין פרעה יותר מביבי?, מי באמת פה פרייר?, שווין בנטל?, כל האמת על גיוס חרדים לצה"ל, ערך התורה ולומדיה, הצבא של דוד המלך, והאם כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א ישתתף בבחירות הקרובות?, כל זה ועוד בקטע נרחב מההרצאה בבת ים מכ"א בתמוז התשע"ב, (11-07-2012) ובתוספת קטע קצר מ הרצאה בצפת וטבריה, פרויקט מיוחד, כולל קליפ מדהים!

 

הרב הראשי האשכנזי הראשון לישראל הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ”ל על גיוס בני הישיבות (הצגת המסמך המקורי טבריה מאי 2008)

התשובה המופיעה באגרות הראי"ה, עמוד צא', ציטוט:

'והצלחת המדינה תלויה במלחמתה ע”י מה שנמצאים בה תלמידי חכמים העוסקים בתורה, שבזכותם המלחמה נוצחת, והם מועילים למדינה יותר מאנשי החיל הלוחמים. ולדוד אמרו החיילים שלא יצא למלחמה “כי תהיה לנו מעיר לעזור”, ותרגם יונתן בצלותא, וכן פרשו רש”י ורד”ק והמצודות

“ואמרו בסנהדרין (מב.) אלמלא דוד שעסק בתורה לא עשה יואב מלחמה כלומר לא היה מנצח את המלחמה. גם אלכסנדר מוקדון אמר על שמעון הצדיק דמות דיוקנו של זה מנצחת לפני בבית מלחמתי. היינו שזכות התורה והעבודה שהיה הוא ז”ל מעמיד היתה מועילה גם לו”.

“ובכוח ההשפעה הרוחנית העליונה, שאנשי קודש כאלה משפיעים על מדינתה וממלכתה, תנצח את מלחמותיה ותוסיף אומץ וגבורה רבה, והם היחידים הללו יועילו לה הרבה יותר בכחם הרוחני בהיותם עוסקים בתורה ובמוסר ובעבודת ד’ ומשפיעים ע”י זה רוח קדושה ואמונה בסביבתם וחוגם”.

“שבזה הם גבורי כח הרבה יותר ממה שיוכלו להועיל לה בכחם החלש החמרי בצאתם לעבוד עבודות גשמיות. וכחם של תלמידי חכמים יראי ד’ תניח על מקומו בקדושת התורה, ולא תחללהו בשמוש החול של מלחמה ואנגריא שאינם מוכשרים לו כלל לפי מידתם ותכונת גופם ונפשם”.

וכן בדף צב':

'והכל סובב הולך על היסוד הגדול הזה, שהצלחת המדינה ונצחון המלחמה עצמה קשורה הרבה בעבודה הרוחנית, שהיחידים שבבני המדינה המיוחדים לעבודת שמים ממשיכים את עבודתם הקדושה בתורה ובעבודת ד’ הנחוצה להתקדם תמיד בדבר יום ביומו”.

“על כן תלמידי החכמים העוסקים בתורה הם הם מגינים על הארץ ועוזרים להצלחת הנשק הלאומי, לא פחות וגם יותר מכל החיל הלוחם, ומזה תוצאה בטוחה, שממלכה אידיאלית המכרת אח הוד הקודש לא תכוף את התלמידים השוקדים על דלתי התורה, לבטל את תורתם ולעסוק בעבודה גשמית שאינם מסוגלים לה”.

1. לסרטון המנצחים The Winners עם כתוביות באנגלית.

2. הצבא לא יודע להסתדר עם חרדים! | סרטון מתוך הרצאה קרית מלאכי: ותרנות מידה מעולה.

3. רק בכחם ישראל מכניעים את אויביהם! | קליפ מתוך הרצאה בני ברק: חג השבועות - מי נושא את מי?

4. הודעה חשובה להרצי הלוי | סרטון מתוך: מצות השמחה - חלק י"ד - ושמחתים בבית תפלתי.

 

 

 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 15.07 04:38

  בוקר טוב כבוד הרב, ב"ה היתה לנו את הזכות לראותכם בסעודת השמחה, תודה רבה היה מדהים ומרומם. אספר נס (בעיני) שב"ה קרה הערב: אחד הרכבים שלי משום מה קיבל מה שנקרא: 'הקפדה' = שהרכב מוגדר כהורדה מהכביש ואסור לנסוע בו (למרות שלא עשיתי דבר כזה ולא שוטר עצר והוריד את הרכב מהכביש) אז לנסוע ברכב זה - זה סיכון לאבד רשיון וכו' ל"ע. הרכב השני יש נזילת שמן גיר (כל 5 שניות טיפה) די רצינית. החלטתי: לנסוע עם הרכב בעיית הנזילה שמן גיר, וחישבתי: שאולי אקנה בתחנת דלק תוספת שמן על כל מקרה. בקיצור, נסעתי שעה ועשר דקות עד לאשדוד וכל הדרך אני שר: "עבדו-עבדו" ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב) וב"ה לא קרה כלום וגם חזור עד הבית עם אשתי הכל תקין ב"ה. תודה על הכל.

 • 15.07 04:37

  תודה רבה לרב שליט"א על כל הערב. ולכל אלו שעמלו בטרחה להקמת האירוע. ועל והשמחה - שבזכות הרב זכינו להגיע לשמחה הזאת. ב"ה הרגשתי שמחה והתעלות מה שלא הרגשתי כל חיי. ויה"ר שהרב יזכה לקרב ולחנך אותנו עד הגאולה האמתית שתתקיים במהרה... (אמן).

 • 15.07 04:36

  תודה רבה להשם יתברך ששלח לנו רב כמוך בדור כזה ב"ה הרב שליט"א מלמד אותנו: לשמוח במצוות ובעבודת השי"ת וגם שלא נראה בעין שלי שטוב ושמח עדיין הכול בטוח טוב מהשי"ת ויש בידי רק לשמוח! ב"ה השיר ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) משמח אותי ועוזר לי ביום יום תודה להשם יתברך ולרב: אני נקי להיום 109 ימים מסמים ודבוק חזק להשי"ת! תודה תודה תודה❤️❤️❤️❤️.

 • 15.07 04:34

  שלום כבוד הרב! תודה רבה לקב"ה ולכבוד הרב שליט"א על הזכות להסתופף בצילך, בשמחה! בערב עצום בשמחה קדושה! זה הערב הכי שמח שהיה לי בחיים. אנחנו מצפים כבר לשמוע ולראות את הישועות של כולם בזכות הערב האדיר הזה ובתוך כל השמחה מאחלים גם רפואה שלמה מהרה למארגנת הערב לאה דרעי, שכל הזכויות האדירות שלה שלה יגנו בעדה ובעד ביתה אמן!

 • 15.07 04:34

  לילה טוב לרב שלנו!! שכל-כך שמחתי לראות את פניו... הלילה באמת הרגשתי מי זה הרב... אחד אחד ניגש אליו והרב מחזיר חיוך וחיבה ומשתדל לתת יחס לכולם! אין מילים!! יהי רצון שהשי"ת יתן לך כלבבך הטוב! ונזכה לראות איתך את פני משיח צדקנו במהרה בימינו אמן!!! ויהי רצון שמשאלות ליבך יתקבלו ברצון! לילה טוב ונסיעה טובה! (אמן).

 • 15.07 04:28

  רבי הקדוש🌺 ב"ה ערב מדהים מרומם איך שהתחיל הריקוד של: "עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב) קמתי קפצתי לרקוד. מאמינה שיש רעש גדול בשמים שהבנים והבנות של השי"ת רקדו בערב כזה מסוגל באחדות המשיח כבר רוצה להתגלות אחרי ערב כזה.

 • 15.07 04:27

  רבנו הטהור והקדוש ב"ה היה ערב הכי שמח בחיי. הרגשתי שהגוף שלי מרחף באוויר מרוב השמחה. אלפי תודות לרבנו שזיכה אותנו וללאה דרעי היקרה השם ישמור אותה ויחזק אותה ברפואה שלמה במהרה (אמן).

 • 15.07 04:26

  כבוד הרב שליט"א היקר, איזה ערב מושלם ומשמח במיוחד! השירים, הריקודים, הדרשה של כבוד הרב שליט"א, האוכל, העיצוב, המתנות והכי חשוב השמחה! עוד אירוע עצום של גברת לאה ד. וכל שאר המארגנים היקרים, שגם אירוע זה יזכר לנצח לטובה ולשמחה בהיסטוריה של עם ישראל בשמים ובארץ! ממש ערב של ישועות גדולות. ישר כח ותודה רבה.

 • 15.07 04:26

  ב"ה השם כבוד הרב על סעודת מצווה מדהימה, הרבה זמן לא חוויתי אושר כזה. ב"ה היה לי כאב בבטן בצד ימין למטה (ל"ע), אבל אחרי הריקוד "עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב) - נעלם לחלוטין, ישתבח שמו.

 • 15.07 04:24

  בחיים שלי לא שמחתי שמחת אמת כזאת תודה רבה כבוד הרב מורי ורבי🌹

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים