מנהיגות - חלק ה - אמת מחוללת מהפך | הרב אמנון יצחק
תאריך פרסום: 13.06.2021, שעה: 13:26
מנהיגות חלק ה' - אמת מחוללת מהפך!
לקראת ימים נוראים הגאון הצדיק ר' שלום שכנא זהאן זצ"ל והרבנית שהתגוררו בארה"ב רצו לשהות בראש השנה בארץ הקודש הרבנית הקדימה לבוא ארצה מתוך ידיעה שבעלה יצטרך אם לא יספיק להגיע לעשות את החג בתחנת ביניים בימים ההם תנועת המטוסים היתה בחיתוליה ומן השמים רצו שהרב ירדם בטיסה ולא ירד בתחנת הבינים כשהתעורר התחוור לו לחרדתו שהפסיד את מקום הירידה המתוכנן ועכשיו פניו לביירות כידוע מקום מסוכן ליהודים!
הדיילים כיסו אותו והסוו אותו בשמיכות וכיסויים עד שחלפה הסכנה והמריא המטוס מארץ הארזים, כחלוף הצרה הראשונה ריחפה עתה אי ודאות מדאיגה היכן יעשה הרב זהאן את חגו? ראש השנה קרב ובא בתוך כמה שעות ! והוא אנה הוא בא?! במטוס הכריז הקברניט שהתחנה הקרובה בבנגקוק בירת תאילנד הרב זהאן היה נבוך! כי אין לו שום שמץ מושג אם יש שמה יהודי אחד לרפואה כל שכן בית כנסת לתפילות היום הקדוש!
לאחר הנחיתה טרח לברר היכן יש קהילה יהודית? עד שהגיע אליה הוזמן אצל נשיא הקהילה מר ג'מאל שמו, כשנכנס הרב זהאן לבית הכנסת פנימה חשכו עיניו בראותו את העזובה הרוחנית שם! הבית כנסת היה מפואר!! היה שמה נשיא 'פרזידנט' יו"ר הקהל וקיבלו את פניו בחיבה גלויה! אבל אפי' מחיצה בין נשים לגברים לא עמדה שם!! כולם ישבו בתערובת... חוץ משאר עניני יהדות שחסרו שם לגמרי! אבל בני המקום שמחו שהגיע הרב אורח וניסו לשדל אותו בכל פה ולשון שיתפלל עמם והוא כמובן מיאן בתוקף!
יום הראשון של ראש השנה חל בשבת ואין משמיעין קול שופר אז הוא התפלל יחיד במלון ביום השני הוא הופיע שם לשמוע את הקול שופר ואז המתפללים הפצירו בו שישא דברים בציבור הרב זהאן לא היה יכול לשאת את סערת נפשו על הריחוק שלהם מן היהדות עלה על הבמה ופתח בדברים נוקבים! היה לנו בית מקדש ובעונותנו הרבים חרב ביתנו ושמם היכלנו אולם חמל עלינו הקב"ה ונתן לנו 'בית מקדש מעט' בית הכנסת אבל כאן נעץ הרב עיניו בקרקע לא להכשל בראיה אסורה!
כאן – אפי' אין בית כנסת! כי יושבים כאן במעורב... והתורה אמרה ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך!! רק יצאו הדברים מפיו רחש ומבוכה בתוך הקהל! החל דין ודברים ולפתע נחלקו הנשים מן האנשים והתמקמו במרחק ניכר מן הגברים!! הרב נותר עד סוף התפילה כדי לא לפגוע בהם ושב למלון והמשיך להתפלל שם.
וכאן מתחיל הסיפור: כעבור כמה שנים באו להתארח בביתו שני בחורים מישיבת 'אור שמח' והרבנית התענינה מיהם? מהיכן הם מכירים את הרב זהאן? אז הם ענו להם שהם ממשפחת ג'אמל והם מכירים את הרב מבנגקוק! הרבנית בכלל לא ידעה שהוא היה בבנגקוק אז היא צחקה! חשבה שהם חומדים לה לצון... הבן של הרב זהאן שסיפר את הסיפור נתקבל ברבות הימים להיות רב בארה"ב, ובקהילה שלו כמו בארה"ב יש גם הרבה פשרנים! מודרנים... אורתודוקס-מודרן, מודרן-אורתודוקוס פשרנים.
לפיכך הוא נועץ באביו הרב זהאן באיזה סגנון ראוי לנקוט בדרשות רך יותר או פחות רך? הרב אמר לנו נחרצות: חובת הרב לומר את האמת ככתבה! וכפשטה!! וסיפר לו את כל מה שקרה לו בבנגקוק והוסיף לספר לו שבמוצאי ראש השנה הגיעה אליו משלחת של 36 נשים ומשאלתן: 'טהרת המשפחה!' שילמד אותן טהרת המשפחה. הרב נפעם מההתעוררות!! ופרש בפניהן את עניני התיקון הנדרשים אבל חשש שמא ההתלהבות תדעך ודרש במפגיע: חיתמו נא לפני בכתב שאתן נזהרות בזה לתמיד! וכך הן עשו. ראה נא מה כוח האמת אמר הרב לבנו ככה צריך להנהיג את הקהילה!
זכרוני באחת הדרשות שנתתי בארה"ב אז הזמינו סורים חלבים ונשותיהם הרבה מאוד היו עשירים שהם 'הדעת תורה' של הרבנים... והזהירו אותי: לא לדבר שמה על כיסוי ראש – כי כולן גלויות ראש! אפי' נשות הרבנים!! אז... ודיברתי על כיסוי ראש, ונתתי להם בראש ועל הראש! ובסוף הדרשה הן שמו כיסויי ראש ומאז הן התחילו ללכת - דבר שלא היה מעולם!
התחילו סוריות חלביות ללכת עם כיסויי ראש במקרה הטוב היו הולכות עם פאות מודרניות מאוד! במקרה הטוב... חלק גלויות ראש, וללכת עם כיסוי ראש מטפחת!? זה חידוש שלא היה דבר כזה! בקיצור צריך לתת בראש ואז זה עובד.
כעבור 20 שנה התקבלה הזמנה יוצאת דופן אצל הרב-הבן, והוא היה בארה"ב אחראי על עניני הקבורה ברובע קווינס, וההזמנה היתה מהחברה קדישא של בנגקוק הם בונים בית קברות חדש ומכיון שהם יודעים שהוא אחראי על בית קברות בקווינס אז רצו להתייעץ איתו שידריך אותם בעניני בית הקברות החדש בהתחלה הוא תכנן לא להענות! אבל כשנזכר במעשה של אביו חש סוג קרבה לבנגקוק וליהדות שבה ונעתר לצאת לשם.
כשהגיע לשם נתקבל בחמימות ואמר להם שהוא מתרגש! לצעוד בדרכי אביו הרב שכנא זהאן שפעל עבור טהרת המקום הזה, המלוים שאלו אותו: הרב שכנא זהאן?! אנחנו לא מכירים שם כזה! ואז הוא פירט להם את כל הדברים מה היה הסיפור, ואז הם אמרו לו: אה! אתה מתכוין לרב האבל?! הם לא ידעו את השם שלו הם קראו לו הרב האבל כי הוא בא עם בגדים שחורים והם יודעים שמי שבא עם בגדים שחורים הוא אבל... אז קראו לו 'הרב האבל'
אמרו לו : בזכותו! נבנו כאן תלמוד תורה לבנים ובית ספר לבנות!! והראו לו את המקומות. הבן מאוד מאוד התפעל יצא מכליו ושאל אותם: תגידו לי את האמת! מה היה הדבר המיוחד באבי הגדול שכל כך השפיע עליכם? כולם ענו כאחד: האמת! 'ראינו אדם שמוסר את נפשו על האמת – אמת ורק אמת בקעה מגרונו! וזה השפיע עלינו להנהיג את ארחות חיינו בדרך התורה!'
ואז אמר הבן: 'אה! מה גדול כח האמת של התורה הקדושה!' בהיפוך גמור לכל ליצני הדור.
לשמיעת שיעור זה ושיעורים אחרים בטל' 02-3724787
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות