מנהיגות - חלק ז - לכל יהודי יש כוח אדיר! | הרב אמנון יצחק
תאריך פרסום: 15.06.2021, שעה: 07:19
לכל יהודי יש כוח אדיר!
והוא יכול להפוך את העולם ומלואו בתורה וביראת שמים אבל לצערינו רוב היהודים ישנים! אבל אם רק יעירו אותם ויעירו את ליבם באש התורה והיראה הם יכולים לחולל מהפך בעולם! כהמשך למה שאמרנו אתמול: 'באותה העת שהיתה מלחמת העולם ארה"ב עם יפן בפרל הארבור בצד השני של העולם בעיר שנחאי בסין, זה העיר הכי גדולה שיש בה אוכלוסיה הכי גדולה בעולם 27 מליון! בעיר שנחאי ישבו מאות בחורים בודדים וגלמודים שהצליחו לצאת מן השואה הנוראה בלי משפחה בחוסר כל
והיה איתם המשגיח ר' יחזקאל לוינשטיין זצוק"ל ובשיחותיו חוצבות להבות אש הבעיר את אש התורה והיראה בליבם של הבחורים באחת השיחות הראשונות שהן הגיעו בדרך לא דרך לשנחאי (יש ספר על זה שאתם יכולים לקרוא!) הוא אמר: 'המדרש בתנחומא פרשת נח אות ג' אומר: 'קבע הקב"ה 2 ישיבות לישראל שיהיו הוגין בתורה יומם ולילה כדי שלא יכשלו ישראל בדברי תורה שנאמר (תהלים קיט קסה) שָׁלוֹם רָב לְאֹהֲבֵי תוֹרָתֶךָ וְאֵין לָמוֹ מִכְשׁוֹל. מי שהם אֹהֲבֵי תוֹרָתֶךָ - אֵין לָמוֹ מִכְשׁוֹל! 'ואותן 2 ישיבות לא ראו שבי ולא שמד ולא שלל ולא שלט בהן לא יוון ולא אדום ואף לימות המשיח אין חבלי משיח רואין שנאמר (זכריה ב יא) הוֹי צִיּוֹן הִמָּלְטִי"' עד כאן הלשון,
אז אני החלטתי לפתוח לכם את התנחומא, הוא אמר להם את זה בקצרה אולי הוא הרחיב אבל בואו נראה על מה מדובר: 'הקב"ה כרת ברית עם ישראל שלא תשתכח תורה שבעל פה מפיהם ומפי זרעם עד סוף כל הדורות! לא תשכח התורה הזאת שנאמר (ישעיה נט כא) וַאֲנִי זֹאת בְּרִיתִי אוֹתָם אָמַר ה' רוּחִי אֲשֶׁר עָלֶיךָ וּדְבָרַי אֲשֶׁר שַׂמְתִּי בְּפִיךָ לֹא יָמוּשׁוּ מִפִּיךָ וּמִפִּי זַרְעֲךָ וּמִפִּי זֶרַע זַרְעֲךָ אָמַר ה' מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם. לא כתוב ממך אלא מִפִּיךָ וּמִפִּי זַרְעֲךָ וּמִפִּי זֶרַע זַרְעֲךָ - לפיכך קבע הקב"ה 2 ישיבות לישראל שיהיו הוגין בתורה יומם ולילה ומתקבצין 2 פעמים בשנה; באדר ובאלול מכל המקומות ונושאין ונותנין במלחמתה של התורה עד שמעמידין דבר על בוריו והלכה לאמיתה!
ומביאין ראיה מן המקרא ומן המשנה ומן התלמוד כדי שלא יכשלו ישראל בדברי תורה שנאמר שָׁלוֹם רָב לְאֹהֲבֵי תוֹרָתֶךָ וְאֵין לָמוֹ מִכְשׁוֹל. ה' עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן ה' יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם (תהלים כט יא). אותן 2 ישיבות לא ראו שבי ולא שמד ולא שלל ולא שלט בהן לא יוון ולא אדום והוציאן הקב"ה 12 שנה קודם חורבן ירושלים בתורתן ובתלמודן שכך כתיב (מלכים-ב כד יד): "וְהִגְלָה אֶת כָּל יְרוּשָׁלִַם וְאֶת כָּל הַשָּׂרִים וְאֵת כָּל גִּבּוֹרֵי הַחַיִל עֲשֶׂרֶת אֲלָפִים גּוֹלֶה וְכָל הֶחָרָשׁ וְהַמַּסְגֵּר לֹא נִשְׁאַר זוּלַת דַּלַּת עַם הָאָרֶץ"'
שואל המדרש: 'וכי מה גבורה יש בבני האדם ההולכין בגולה?!' כי הפסוק אומר וְהִגְלָה אֶת כָּל יְרוּשָׁלִַם וְאֶת כָּל הַשָּׂרִים וְאֵת כָּל גִּבּוֹרֵי הַחַיִל אם הם גיבורי חיל אז איך הם הולכים בגולה? היו צריכים לנצח במלחמה! אז מה זה גיבורי חיל וכי מה גבורה יש בבני אדם שהולכים בגולה!? 'אלא אלו גיבורי תורה שנאמר (במדבר כא יד) עַל כֵּן יֵאָמַר בְּסֵפֶר מִלְחֲמֹת ה'" הספר הזה ספר התורה הוא ספר מלחמות וזה של גיבורים 'ומתוכן החרש והמסגר, מה החשיבות של מי שהוא חרש ומסגר?' איזה חשיבות? מה זה חשיבות של בעלי מקצוע? אומר: לא! מה זה חרש ומה זה מסגר?
'חרש זה בשעה שאחד מהן מדבר בדברי תורה נעשו הכל כחרשין לא יכולין להשיב על דבריו!' מה זה מסגר? כיון שאחד מהן סוגר הכונה מסכם את הכל את ההלכה והדין כיון שאחד מהם סוגר דברי טומאה וטהרה או איסור והיתר אין בעולם שיכול לפתוח לטהר ולהתיר!' זאת אומרת אי אפשר לערער עליו כל כך היו בקיאים בתורה אלה שגלו אלף הם היו ענקי תורה! 'והגיעו לבבל לקיים מה שנאמר (ישעיה כב כב): "וְנָתַתִּי מַפְתֵּחַ בֵּית דָּוִד עַל שִׁכְמוֹ וּפָתַח וְאֵין סֹגֵר וְסָגַר וְאֵין פֹּתֵחַ". "וְאֶת אֵילֵי הָאָרֶץ לָקָח" (יחזקאל יז יג) את הכי גיבורים בעלי הכח אלו חורי יהודה ובנימין שעליהן נאמר (ירמיה כד ה): "כֹּה אָמַר ה' אֱלֹקֵי יִשְׂרָאֵל כַּתְּאֵנִים הַטֹּבוֹת הָאֵלֶּה כֵּן אַכִּיר אֶת גָּלוּת יְהוּדָה אֲשֶׁר שִׁלַּחְתִּי מִן הַמָּקוֹם הַזֶּה אֶרֶץ כַּשְׂדִּים לְטוֹבָה"
מה שה' הוציא אותן 12 שנה לפי גלות צדקיה זה היתה גלות יכניה זה היה לְטוֹבָה! למה? כי הם הכינו את התשתית שכשיבואו גולי צדקיה לבבל יהיה תשתית של תורה בבבל! בבל היתה מרכז התורה העולמי!! היה לה דין כמעט של ירושלים יש אומרים ממש ירושלים! 'וכתוב (פסוק בדניאל ט י): "וַיִּשְׁקֹד ה' עַל הָרָעָה וַיְבִיאֶהָ עָלֵינוּ כִּי צַדִּיק ה' אֱלֹהֵינוּ" וכי משום צשַדִּיק ה' אלקינו וַיִּשְׁקֹד ה' עַל הָרָעָה?! ויבא את הרעה?' מה זה וַיִּשְׁקֹד? שקדים הם גומלים ראשונה מהר אז הוא שקד עשה את זה במהירות שקד על הרעה זה נקרא שה' צדיק שקד עַל הָרָעָה?
'אלא צדקה עשה הקב"ה עם ישראל שהקדים והגלה את גלות יכוניה לגלות צדקיה כדי שלא תשתכח מהן תורה שבעל פה וישבו בתורתן בבבל מן אותה שעה עד היום! ולא שלט בהן לא אדום ולא יוון ולא גזרו עליהן שמד ואף לימות המשיח אין רואין חבלו של משיח!' כל מה שפחדו האמוראים ואמרו 'ייתי - ולא אחמיניה!' אין חשש ל-2 הישיבות האלה 'שנאמר הוֹי צִיּוֹן הִמָּלְטִי!' ממה? מאדום ומיוון ומגזרותיהן הכוונה מהגזירות וכתוב (מיכה ד י) "חוּלִי וָגֹחִי בַּת צִיּוֹן כַּיּוֹלֵדָה" כמו יולדת שיש לה חלחלה "כִּי עַתָּה תֵצְאִי מִקִּרְיָה וְשָׁכַנְתְּ בַּשָּׂדֶה" אז כאילו הם יצאו מירושלים וגלו משמה ושכנו בשדה כאילו הולכים בדרכים אין להם מקום מושב!
'ושכנתי כתיב' לא כתוב שמה ושכנתי אבל דורשים ושכנתי בשדה 'שאע"פ שאדם גולה בשדה שכינתי לא זזה ממך!' הקב"ה כביכול גלה עם הגולים והשכינה שרתה איתם "וּבָאת עַד בָּבֶל שָׁם תִּנָּצֵלִי שָׁם יִגְאָלֵךְ יְהוָה מִכַּף אֹיְבָיִךְ" שָׁם? ללמדך שמשם מתחלת הגאולה ומשם עולין לירושלים שנאמר (עובדיה א כא): "וְעָלוּ מוֹשִׁעִים בְּהַר צִיּוֹן" אותה שעה "וְהָיְתָה לַה' הַמְּלוּכָה" וכן יהי רצון!' הישיבות האלה היו מתכנסות באלול ובאדר אמרנו כי באלול ירדה התורה שבכתב ובאדר בזמן מרדכי ואסתר אז קיבלו ישראל עליהן את התורה שבעל פה מאהבה!
אז כנגד 2 החודשים האלה של קבלת התורה; קבלת התורה שבכתב ולא רצו כ"כ לקבל את התורה שבעל פה לכן כפה עליהן הר כגיגית! ומתי חזרו וקיבלו אותה? בימי מרדכי ואסתר! לכן היו מתכנסים 2 הישיבות והיו לומדים בתורה שבכתב ובתורה שבעל פה דווקא בחודשים האלה וכו'
עכשיו נחזור למה שאמר להן הרב יחזקאל לוינשטיין אמר להם: 'המדרש אומר: 'קבע הקב"ה לישראל שיהיו 2 ישיבות שהוגין בהן יומם ולילה כדי שלא יכשלו ישראל בדברי תורה שנאמר שָׁלוֹם רָב לְאֹהֲבֵי תוֹרָתֶךָ וְאֵין לָמוֹ מִכְשׁוֹל.
ואותן 2 ישיבות לא ראו שבי ולא שמד ולא שלל ולא שלט בהן לא יוון ולא אדום ואף לימות המשיח אין חבלי משיח רואין! שנאמר הוֹי צִיּוֹן הִמָּלְטִי והמשיך: 'הנה! נראה שישיבת מיר היא אחת מאותן 2 ישיבות שנבחרו על ידי הבורא עולם להמשיך את מסורת התורה בעם ישראל כדי שלא יכשלו ישראל בדברי תורה מרכז התורה היה באירופה והכל חרב!! רצחו 6 מליון השביתו בתי כנסיות בתי מדרשיות לא נשאר שארית ופליטה הישיבה הזו נצלה במלואה!" הגיעה בדרך לא דרך עד לסין לשנחאי!! והוא אומר להם: "הישיבה הזו נבחרה ע"י בורא עולם! להמשיך את מסורת התורה בעם ישראל כדי שלא יכשלו ישראל בדברי תורה כמו שהוא הבטיח לֹא יָמוּשׁוּ מִפִּיךָ וּמִפִּי זַרְעֲךָ וּמִפִּי זֶרַע זַרְעֲךָ אָמַר ה' מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם.
עם ישראל עובר כעת חורבן נורא באירופה! ומי יודע אם מי ישאר משם?! על כן עליכם! מוטלת החובה להיות גדולי תורה!! גדולי יראה בשביל הדור הבא!" ככה היה זועק המשגיח ר' יחזקאל נטע בהם חזון רוחני! "עתידי של גדלות בתורה כדי להנחיל לדור הבא וזה מונח על כתפיכם ואם לא תעשו כן אף אחד לא יעשה זאת!" וכך הביא אותם להתמסר לעמל התורה והיראה עד כלות הנפש וסיים את השיחה בהבטחה של המדרש : 'ואותן 2 ישיבות לא ראו שבי ולא שמד ולא שלל ולא שלט בהן לא יוון ולא אדום ואף לימות המשיח אין חבלי משיח רואין!'
"בזכות שנשמור על רוח הלימוד והמוסר כראוי לא תפגעו במלחמה! אף אחד מבני הישיבה!! ונצא ידי חובת היסורין בפחד בלבד! כי 'פחד מוות - זה כמו מוות!' אף אחד לא ימות מהישיבה – כך היה! הישיבה השניה – 2 ישיבות; היתה ישיבת 'תורת אמת' באנגליה בראשות הגאון ר' משה שניידר זצ"ל שם ישבו עשרות בחורים יתומים ועזובים ועמלו בתורה מתוך הדוחק הם שמעו ממנו לא פעם ולא פעמיים דרשות חוצבות להבות אש על השואה המתחוללת באירופה הכבושה בידי הנאצים ימח שמם וזכרם! ועל חורבן התורה והיה מעורר אותם כי עליהם מוטל להקים ולבנות את עולם התורה מחדש!
סיפר הגאב"ד של העדה החרדית הגאון הרב וייס : 'זכורני כשהייתי נער שלמדתי אצל מו"ר הגאון ר' משה שניידר בישיבת 'תורת אמת' בלונדון בעיצומה של אחת מן השיחות הוא צעק!: 'ממכם יבואו בעוד חמישים שנה לדרוש הלכה והוראה! אתם תצטרכו לפסוק! כן! מכל אחד ואחד מכם יבואו לדרוש את דבר ה'!' ברבות הימים הוא הפך להיות הגאב"ד [הגאון אב בית דין] של העדה החרדית בירושלים וכך הוא תבע מאיתנו בקולי קולות! כשהיינו צעירים בני 15 שנה בלבד! הוא הבעיר בנו את האש לשאיפות לצמוח להיות גדולי תורה ויראה והיינו ילדים קטנים פליטים של המלחמה בלי הורים! בלי עבר בלי עתיד בלי כלום
בכל זאת הוא הצליח בשיחות הבוערות לנטוע בנו אמונה ביכולתנו להעניק לנו השראה ותקוה ולהציב לנו מטרה כבירה ועצומה ואותה היינו נחושים לכבוש 'להיות תלמידי חכמים ופוסקי הדור!' ובזכות זה התעלנו כלכך! בין תלמידי הישיבה היה גם הגאון ר' משה שטרנבוך גם כן מהעדה החרדית ועוד רבנים אחרים רבים!
מה רואים מכאן? שיש כח בכל יהודי! כח אדיר!! רק צריך לנטוע בו את הכח הזה הקיים בו שיצמיח בני אדם מטבעם באופים ובסביבתם הם עייפים עצלים רשלנים לא מאמינים בעצמם כי הם רואים אחרים כאלה וזה ... הרבה יאוש יש להם! אבל אם נוטעים ומפיחים רוח בגחלת העמומה יכולים להוציא גדולי עולם
אז יש פה הבטחה שאלה שילמדו תורה כמו שצריך יעברו עליהן חבלי משיח בלי שהם ירגישו ומקסימום הפחד מוות יהיה במקום מוות! כדאי להתאמץ גם הצלה גם זכויות!! וזה מה שאנחנו נוטעים פה בציבור שלנו: אין גבול ליכולת! כל אדם לא יודע אפי' מה שיעור קומתו בשמים!! והוא נדרש למצות את כל הכוחות עד תום להגיע לתכלית שבשבילה הוא בא לעולם ומי יודע מה יצמח ממנו ומה יפעל בעולם!! אבל צריך 'ללא הפוגה!' כח אדיר יש בכל יהודי אז שימו לב! יש עובדות יש ראיות – ויש תוצאות.
לשמיעת שיעור זה ושיעורים אחרים בטל' 02-3724787
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות