מנהיגות - חלק ו - בהשראת המנהיג מגיעים לניצחונות גדולים! | הרב אמנון יצחק
תאריך פרסום: 14.06.2021, שעה: 07:24
מנהיג יכול לתת השראה למונהגים ולהשפיע מאישיותו עליהם ולהוביל אותם לניצחונות גדולים ולהישגים עצומים!
ניקח דוגמא ממצב של שפל לניצחון גדול; הכניסה של ארה"ב למלחמת העולם השניה דוגמא מעולה לכך! עם פרוץ מלחמת העולם השניה נמצאה ההנהגה היפנית למצב שבו היא ציפתה להתרחב ולכבוש שטחים רבים ככל האפשר, חולשתה של בריטניה בתחילת המלחמה וכיבושה של הולנד ע"י הנאצים הפכו את 2 המושבות הגדולות שהיו תחת שליטתן איי הודו ההולנדית הנקראת אינדונזיה היום, ומלאיה הבריטית שנקראת מלאזיה של היום, הפכו לטרף קל עבור היפנים!
מיד כשסיימו את הכיבוש התפנו היפנים לתכנן פלישה לתאילנד ולשדות הנפט של בורונאו - ויטנאם של היום, שהיו עד אז בידי ההולנדים. הממשל האמריקאי עקב בדאגה אחר התוקפנות היפנית, והחליט לאותת להם בצורה חד משמעית! שלא יאפשר להם להמשיך במדיניותם. בחודשים סיון-תמוז תשא' העבירו האמריקאים את הצי שלהם שהיה ממוקם באוקיינוס השקט מסאן דייגו לפרל הארבור שבאיי הוואי, במקביל הטילו איסור מוחלט על מכירת נפט ודלק ליפן, היה זה איתות ברור ליפנים שעליהם לחדול מרעיונותיהם לכבוש עוד ועוד שטחים באזור המזרח הרחוק!
אלא שהיפנים מצידם חתמו על ברית משולשת עם גרמניה הנאצית ואיטליה, והמתח בין יפן לארה"ב הלך וגאה! ביום ב' מנחם-אב תשא' הורה נשיא ארה"ב דאז רוזוולט: 'להקפיא את כל הנכסים היפנים שבארה"ב!' תוך שהוא מטיל איסור מוחלט על סחר עם יפן. היפנים בטחו מאוד בכוחם והחליטו לצאת למלחמה, אולם הם חיפשו את העיתוי המתאים לכך. בכל אותם ימים התנהלו מעל פני השטח חילופי שדרים בין הממשל היפני לממשל האמריקאי, אבל מתחת לפני השטח - כבר יצאו תוכניות המבצע היפניות לדרך!
ביום יז' כסלו תשב', בשעות הבוקר המוקדמות הצליחו היפנים להשיט לעבר נמל פרל הארבור צי ענק של נושאות מטוסים! אוניות קרב, משחתות, וספינות אספקה, הצי הזה הנחית מכת אש נוראה על האמריקאים שעגנו במנוחה בנמל פרל הארבור, בשעות ספורות של מתקפה פתאומית ומרוכזת; במכת האש הראשונה נהרגו קרוב לאלפים חמש מאות חיילים אמריקאים! קרוב למאתים מטוסים הושמדו! וכעשרים אוניות נטבעו או ניזוקו קשה! ארה"ב הוכתה בהלם וזעם נוראי!! היא הגיבה מיד: 'בהכרזת מלחמה על יפן!', בעקבותיה הכריזה גם אנגליה על מלחמה עם יפן, ומיד בעקבותיהן הזדרזו הגרמנים למלא את חובתן בהסכם ההגנה עם יפן והצטרפו למלחמה נגד ארה"ב, וכך הפכה המלחמה - למלחמת עולם! והיא נקרא מלחמת העולם השניה!!
פרל הארבור היתה נקודת הגיבוש הרגשית עבור ארה"ב במלחמת העולם השניה, ובה באה לביטוי מנהיגותו ועוצמתו של נשיא ארה"ב דאז – רוזוולט. הוא מילא תפקיד מכריע בתקופת מלחמת העולם השניה; בתחילת המלחמה כאשר הגרמנים כבשו במהירות חסרת תקדים את אירופה וצבא ארה"ב ככח צבאי במקום ה-18 בעולם אחרי הולנד ואחרי שווייץ, הצבא האמריקאי מנה בסה"כ חצי מיליון חיילים! בהשוואה ל-6 מיליון חיילים שעמדו לרשות גרמניה!! שנים של משברים כלכליים גרמו לאמריקה להזניח את הפיתוח הצבאי, כך שהצבא האמריקאי היה לא רק קטן, אלא גם מיושן!
למרות זאת לא היה לרוזוולט ספק ביכולתה של ארה"ב לנצח! והוא שידר זאת!! באופן עקבי ונחרץ - שהשפיע על כל הסובבים אותו!!! אחד האנשים שעבדו איתו תיאר בזיכרונות כיצד נראו אנשי צבא שיצאו ממשרדו: 'הרגשתי תחושה גדולה של שלווה! בטחון ונחישות רבה שהיו השתקפות רוחו של האדם כשהם יצאו ממשרדו' רוזוולט העביר תחושה זו לציבורים הנרחבים הרבה יותר! הוא העביר את המשק לכלכלת מלחמה; כך שכבר בשנת תשב' היה כושר היצור של ארה"ב - גדול מזה של כל מדינות הציר! והיא היתה מסוגלת לספק את צרכיהן של בנות בריתה בכל רחבי העולם! - משפל לשיא!!
ומנהיגותו של רוזוולט מלאה תפקיד מכריע ביצירת האוירה שהובילה למאמץ היצור שלא היה לו אח ורע בהיסטוריה! והיא ההוכחה לכך: שהועצמה שהמנהיג מנצח עליה - מובילה לעליה דרמטית במוטיבציה! המאפשרת מעבר לפעולה!! אנשים רבים אומרים: 'שפרל הארבור היה טעות של האמריקאים שלא השכילו לשמור על עצמם!' יש בכך מידה בלתי מבוטלת של אמת, אבל האמת הגדולה יותר: 'שזהו היתה הטעות היפנית!' האדמירל יפני מדוכדך אמר לפקודיו המריעים אחרי הפצצת פרל הארבור: 'אני חושש שהערנו ענק מתרדמתו!'
כך גם התבטא צ'רצ'יל: 'ארה"ב היא כמו מיחם עצום - ברגע שמדליקים את האש תחתיו - אין גבול לאנרגיה שהוא יכול לייצר!' ואכן הקריאה של מנהיגי האומה האמריקאית: 'זיכרו את פרל הארבור!' הפכה לקריאות עידוד מיתולוגיות עבור האומה האמריקאית היא הפכה את אחת התבוסות הגדולות של ארה"ב לסיבת הניצחון התבוסה הגדולה הזו עוררה זעם אדיר אצל אזרחי ארה"ב! זעם שיצר אנרגיה אדירה בהתגייסות המונית כאיש אחד בלב אחד למערכה כנגד בת בריתה גרמניה, בכדי לנקום את הכשלון והתבוסה המחפירה הזו! העם האמריקאי כולו התגייס לתרום את חלקו במאמץ המלחמתי בין אם מדובר היה בפיתוח ויצור נשק טנקים מטוסים צוללות ועוד, ובין אם בהפעלת בתי חרושת למזון ציוד וכל דבר שיכול היה להועיל למאמץ המלחמתי, וכך מערכת הכלכלה האמריקאית החלה לנוע ולהתפתח במהירות!
כולם התגייסו לעבודה; בתי החרושת החלו לפעול יומם ולילה! ויצרו באותה תקופה שפע אדיר של מוצרים! החל מטנקים ומטוסים וכלה בשוקולד ובסיגריות – שפרנסו את כל המדינות את המחתרות והצבאות שלחמו נגד הנאצים כמו אנגליה רוסיה ועוד! במבט לאחור: התבוסה וההשפלה שנגרמו בפרל הארבור, הזעם שהם יצרו - הם אלו שהעניקו לעם האמריקאי - השראה וכוח כה רב! עד שתוך זמן קצר הפכה אמריקה למעצמה העולמית!!!
מה יש לנו ללמוד מזה? כוחו של מנהיג! ברגע שהוא הפיח רוח בתוך העם ממצב של שפל ונתן להם חזון והשראה שהם יכולים לנצח! וחייבים למחות את הפאשלה הגדולה והבושה העצומה - הצליח לגייס את העם האמריקאי לרתום אותו וככה לרתום אותו עד לניצחון ועד למעצמה מס' 1! יש לנו ללמוד: שכשאנו בשפל של השפל עכשיו עם ממשלת הזדון החדשה אחרי ממשלת הזדון הקודמת, לא נותר לנו אלא להפיח רוח באנשים ובעם - להתאחד כולם להביא את מלך המשיח במהרה בימינו אמן ואמן!
לשמיעת שיעור זה ושיעורים אחרים בטל' 02-3724787
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות