עימות: בין אם הילד אמנון יצחק לראובן אלבז (רובי)
תאריך פרסום: 24.02.2015, שעה: 15:09
האמא: כבוד הרב! זה מעשרות לישיבה תודה רבה! אה... אני רציתי לשאול את הרב אנחנו גרים ברחובות
ראובן אלבז: כן
האמא: יש לנו קצת מתח עם ההורים שלי בעלי אומר לי: "שכדאי לעבור מהעיר לגמרי" ואני... אני מאוד מתלבטת
ראובן אלבז: מאיפה המשפחה שלך?
האמא: מרחובות
ראובן אלבז: אה, אם אפשר למצוא מקום אחר, אתם גרים עם ההורים איתם ממש?
האמא: קרוב מאוד
ראובן אלבז: קרוב מאוד, כדאי, אבל בלי להגיד להם את זה
האמא: לא להגיד להם את הסיבה, יש לי עוד שאלה, פעם אנחנו היינו, פעם היינו תלמידים של אמנון יצחק, ואחרי ששמענו ש'מרן' יצא נגדו אמר "הקדיח תבשילו" ואתה יודע...
ראובן אלבז: כן
האמא: התרחקנו, ועכשיו עם כל הבלאגן של הבחירות, אני לא יודעת מה לעשות
ראובן אלבז: שטויות זה רק בחירות...
האמא: אנחנו מקשיבים רק למה שהרב אומר,
ראובן אלבז: אל תדאגי משום דבר
האמא: אני באתי לשאול שאלה: שמעתי, חברה שלי שהיא עדיין תלמידה שלו באה אלי והראתה לי איזה שהוא סרט עם תינוק ש... שקם לתחיה לא יודעת מה שהוא כזה
ראובן אלבז: ... שטויות... כלאם פאדי (בערבית - שום דבר!)
האמא: זה לא אמיתי? (1:00) איך אני יכולה לבדוק את זה? אני ממש...
ראובן אלבז: אין מה לבדוק, אין מה לבדוק. דברים כאלה - לא ניתן לבדיקה
האמא: אז מה כאילו?
ראובן אלבז: בשביל מה?
האמא: כי אני מתלבטת, אני אגיד לך היא אומרת לי אה... היא רבה איתי היא מתווכחת איתי היא אומרת לי: "הרב אמנון ..."
ראובן אלבז: אל תתווכחי איתה, תגידי לה: "את הנשמה לך עם הרב אמנון - תמשיכי עם הרב אמנון כל טוב לך הקב"ה יהיה בעזרתך, אנחנו מתנהגים לפי התלמידי החכמים..."
האמא: כן אני מבינה אבל היא אומרת לי: "כן היה לא היה" אני... אני ממש מתלבטת אני לא יודעת מה לעשות?
ראובן אלבז: אל תתלבטי שום דבר
האמא: כי היא אומרת לי: "איך יכול להיות שהקב"ה לא איתו, כאילו איך את אומרת שהרב אמנון לא צדיק, אם הקב"ה איתו ועשה לו כזה נס!" אתה מבין?
ראובן אלבז: אמרתי "יש מכשפים בכל העיר העתיקה - ש... שעושים דברים...!"
האמא: אז לדעת הרב זה כישוף?
ראובן אלבז: לא כישוף אבל לא צריך... אבל אמרתי לא צריך...
----
האמא: סליחה! סליחה! אני אמא של התינוק שנולד מת! וקם לתחיה!! (2:00) שאני לא יעיז לשמוע שהסיפור הזה הוא לא אמיתי, אל תשתיק אותי, יש לי פה אישור מבית חולים, ובא אלי לא אדם אחד ולא 2 אנשים, ואמרו לי: "שאתה מפיץ - שלא היה ולא נברא!" כן
ראובן אלבז: לא הפצתי ולא אמרתי
האמא: אני לפני רגע שמעתי שאתה אומר "מדובר בכישוף!"
ראובן אלבז [שואג!]: שאלה אותי, תשמעי בדיוק ואל תדברי שטויות
האמא: אני לא שואלת אותך מה להגיד
ראובן אלבז: את רוצה
האמא: אתה זה שצריך להיות שקט
תלמיד של ראובן אלבז: שקט
האמא: אל תשתיק אותי, זה שאתם לא יודעים להתמודד עם הדיבורים של הרב שלכם - זה בעיה שלכם! אתם מכחישים... אני לא שואלת אותך, אתם מכחישים נס של הקב"ה! יש לכם בעיה עם אלוקים!! אתם מונעים זיכוי הרבים!! חבורת רשעים! תנסה לגעת בי - ותראה את עצמך עם אזיקים בתוך ניידת! יש לך בעיה להתמודד עם האמת? הרב שלך - קשה לו להתמודד עם דברים כאלה! אתה יודע למה? כי הוא לא יכול לעשות ניסים - כמו שהרב אמנון עושה! כי אלוקים לא נמצא איתו - כמו שהוא נמצא עם הרב אמנון! אתה מבין למה? (3:00) כי זה אדם ש"שמוע בין אחיכם" הוא לא מכיר! הוא לא מכיר "שמוע בין אחיכם" הוא "מעל" התורה הרב שלכם אתה מבין
ראובן אלבז: את רוצה לשמוע ? תשמעי בואי בואי שאלה אותי אשה, לא שאלה בהתחלה לא דיברה על הרב אמנון יצחק בכלל, הרב אמנון יצחק, בכלל לא תשמעי, שאלה אותי : "יש אפשרות שבן אדם מת ... ויחיה?" אמרתי...
האמא: תראה אני רוצה שתסתכל חשוב לי שתסתכל
ראובן אלבז: קיים בעולם
האמא: חשוב לי שאתה תסתכל
ראובן אלבז: תשמעי לי אני יודע
האמא: "נולד ללא דופק וללא נשימה ובוצעה הנשמה ועיסוי חזה!" אתה יודע מה הסיכוי שילד כזה ישאר שפוי?
ראובן אלבז: את רוצה לשמוע? נו אז
האמא: והילד הזה בריא ושלם וקרה נס !
ראובן אלבז: רק רגע, רק רגע
האמא: ואנשים חילונים שהיו איתי בחדר רופאים! רופאים חילונים
ראובן אלבז: אני אראה לך עכשיו איזה שהוא
האמא: אומרים: "שמדובר בנס!"
ראובן אלבז: נו ו יש ניסים בעולם, עכשיו תשמעי יש ניסים בעולם, לא אמרתי חס ושלום, הרבה אנשים ברוך השם קמו לתחיה... עכשיו היא לא אמרה בדיוק מה... שבן אדם, בן אדם היא באה אצלי (4:00) היא אמרה שיש בן אדם שימות וזה... זה לא ... שתביני, עכשיו... יש ... חברה שלי אמרתי לה: "תראי, תראי יכול להיות יכול להיות שכן יכול להיות שלא!" יש גם..." לא אמרתי "כישופים" חס ושלום!
האמא: הרב לא הזכיר, הרב לא הזכיר את המילה "כישוף"?
ראובן אלבז: חס ושלום
האמא: אוקי נו
ראובן אלבז: היא לא הבינה אפילו קראתי לה שתבין אמרתי לה תביני זה לא כישוף ולא כלום, אמרתי: "יש בני אדם גם בעיר העתיקה שיודעים..." לא עליו לא על הרב אמנון בכלל חס ושלום! שתביני, דברים כאלה קורים בעולם! קורים בעולם
האמא: לא, תראה, דבר כזה שילד רבע שעה בלי דופק ובלי נשימה - ואחר כך קם לחיים ונשאר שפוי זה לא דבר נורמלי!!
ראובן אלבז: 6 שעות כבר מת היה בקרח כבר שמו אותו עם מודעות אבל...
האמא: אז מה שקרה אצלי - זה נס! ואי אפשר להכחיש את זה!!
ראובן אלבז: מצוין
האמא: יופי זה מה שחשוב לי
ראובן אלבז: מצוין טוב מאוד
האמא: אתה רוצה להעמיד את עצמך במקומי? (5:00)
ראובן אלבז: לא
האמא: שבאים ואומרים: "שילד כזה - לא היה ולא נברא!"
ראובן אלבז: בסדר מצוין הנה טוב מאוד טוב מאוד
האמא: יופי, אז אני שמחה לשמוע שהרב לא אומר: "שנס כזה לא היה!" שזה הדבר שבגללו הגעתי לירושלים
האבא: תשמע לי רגע, אבל תשמע לי למה הגענו לפה אתה רוצה לשמוע למה הגענו לפה? למה יש רבנים אחרים שתחתיך אומרים: "שהרב ראובן אלבז שלח 2 עדים לבית חולים..." שאפילו אתם לא יודעים איזה בית חולים זה היה!
האמא: לא רק שלא יודעים איזה בית חולים, לא נותנים שום אישור בבית חולים
ראובן אלבז: שטויות! מי שאמר לכם
האבא: אין בעיה בשביל זה באתי
ראובן אלבז: מי שאומר לכם - זה שקר! מי שאמר לכם - הוא שקרן! מי שאמר לכם - שקרן !
האמא: יופי
האבא: אז מי שאמר ככה הוא שקרן אז אני אבוא אליו בטענות
ראובן אלבז: תבוא אליו בטענות לא אלי, אני לא הוצאתי את המילה הזו, אני לא שלחתי חס ושלום לא שלחתי ... באה אלי האשה הזאת אמרתי לה : "כן, יש ניסים בעולם... יש ניסים בעולם כן יש ויש כשפים של כל מיני , כל מיני שי"כים ...."
האמא: רגע אז אמרת כישופים או לא אמרת כישופים?
ראובן אלבז: לא! (6:00) על זה? לא על זה! חס ושלום! על המקרה... קיים ניסים בעולם! שתבינו ...
האמא: אנחנו יודעים! יש לנו אחד חי בבית!!!
ראובן אלבז: מצוין
האבא: רבע שעה הילד היה בלי דופק ובלי נשימה צבע כחול
ראובן אלבז: הבנתי הבנתי אז מצוין
האבא: ברגע שהרב אמר, הרב אמנון אמר: "אני מקבל על עצמי 40 יום תענית" הוא לא מכיר אותי ולא מכיר אותה, "40 יום תענית לזכותו" באותו רגע מול העינים שלי המוניטור
ראובן אלבז: באותו רגע - קיבל הקב"ה את התפילה שלו!
האמא: נכון
ראובן אלבז: מצוין חזק וברוך תפילות - תמיד מועילות!
האמא: תלוי של מי לא כל אחד נס כזה קורה...
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות