כוכב שביט ... ביום שני ...
כוכב שביט יחלוף מעל פני כדור הארץ במרחק הקרוב ביותר של 5.4 מליון ק"מ. מטר מטאורים עשוי להיראות בעקבות שובל האבק שנשרך אחר הכוכב.
פורסם בתאריך: 31.12.2019, 06:38 • מערכת שופרראשית - להירגע, אין ולא יהיה שום סיכוי להתנגשות
ביום שני, 21 במרס, יחלוף השביט הקרוי 252P/Linear במרחק של 5.4 מיליון ק"מ "בלבד" מכדור הארץ. זהו אחד השביטים שעברו במרחק הקטן ביותר מכדור הארץ בעת האחרונה. השביט מחזורי, ומקיף את השמש כל 5.3 שנים לערך ומגיע לפריהליון (קרבה מירבית לשמש) במרחק השווה למרחקו של כדור הארץ ממנה. השביט חלף בפריהליון ב-15 במרס השנה וכאמור יחלוף במרחק הקטן ביותר מכדור הארץ ב-21 במרס, אולם, בימים של הקרבה המירבית השביט לא ייראה מישראל וייראה רק מחציו הדרומי של כדור הארץ. רק בהמשך השבוע, כאשר יתרחק מאיתנו, השביט יתחיל להיראות בישראל ויעבור במרחק כמה מעלות מזרחית משבתאי בסוף החודש.
בעת הקרבה המירבית, בהירותו של השביט תהיה בהירות 10.5, הווה אומר, שיהיה צורך בטלסקופ כדי להבחין בו. גם כאשר ייראה מישראל, יהיה זה רק בשעות הלילה המאוד מאוחרות ולקראת הזריחה.
לשביט יש כנראה מלווה, שהוא כנראה שבר גדול שלו שנע אחריו בהפרש של יממה. אם לשביט היו מעברים קודמים שביב השמש, ייתכן ויש שובל של אבק הנשרך אחריו וייתכן שכדור הארץ יחצה את השובל בסוף החודש ואז עשוי להיראות מטר מטאורים.
מידע נוסף על אירועים אסטרונומיים בשמי ישראל בשנת 2016, אפשר למצוא בספר השנה של שמי ישראל, http://cosmos.co.il/book2016.pdf
הכתבה נלקחה מאתר רוטר:
http://rotter.net/forum/scoops1/297433.shtml
דבריו של הרב אמנון יצחק שליט"א על כוכב שביט:
כוכב שביט המאיים על כדור הארץ [קליפ] |