טוען...

הרב אמנון יצחק שליט"א מספר לרב ווכטפוגל שליט"א על מכתבו הנדיר בכתב ידו של הרב שפירא זצוק"ל על השבט התימני

 בית הרב אליהו ווכטפוגל שליט"א, פלאסבורג
 תאריך פרסום: 09.04.2023, שעה: 19:42

הורדת MP4 הורדת MP3


וכן מכתב ארוך בכתב ידו (נדיר!) בשבחה של העדה התימנית ושל כבוד הרב שליט"א.

מכתב בכתב יד של הרה"ג הרב יהודה שפירא זצוק"ל לרב אמנון יצחק שליט"א משנת 2001!

בס"ד מכתב מרגש ונוקב ביותר מלפני 12 שנה על אודות מצבם של יהודי תימן ועל כל אשר עוללו להם כאן בישראל ועל הפלא הגדול שמתרחש בהנהגת מורנו ורבנו הרב אמנון יצחק שליט"א - שימו לב לדברי הסיום שהם כצוואה.

השבט התימני היה אחד השבטים המובחרים והיפים בין שבטי ישראל מצד אחד בעל אמונה חזקה תום ויושר מלא גאוה יהודית ומצד שני פיקח ובעל שכל, רובם ככולם נהנים מיגיע כפיהם שמחים בחלקם ואין רודפים אחרי תענוגי העולם הזה המדומה, את העונג והאושר היו מוצאים בחיים הרוחניים שלהם, אנחנו גרנו בימי הנעורים בעיר העתיקה בירושלים ולעולם לא אשכח את הנעימות וההתלהבות של השבת שלהם, איך היו מתאספים שעה לפני כניסת השבת וקוראים ביחד בנעריהם ובזקניהם את שיר השירים וקבלת שבת בנעימה וברגשי קודש, ובאשמורת הבוקר שעתיים לפני הבוקר נתמלא כל החלל בזמירותיהם והתפילות הנעימות.

והנה לפני ארבעים שנה כשפתחו שערי ארצינו באו רובם ככולם בהתלהבות קודש ועלו לארץ, הם לא ברחו מפני פוגרומים ובלית ברירה, אלא מתוך חיבת הארץ להתיישב בה ולעבוד בה את הא-לקים, איזה מראה קודש נגלה בעלייתם, ביד אחת מחזיקים את שק המטלטלים שלהם שעל הכתף, וביד שניה שתילים של אתרוג שהיו בטוחים שאינו מורכב, כי שמעו שבארץ יש מורכבים, וכשירדו מהאוירון השתטחו לארץ ונשקו עפרה, עלייתם היתה עלית קודש, עליהם אני קורא הכתוב: "כה אמר ה'" וכו' ( "כֹּה אָמַר ה' זָכַרְתִּי לָךְ חֶסֶד נְעוּרַיִךְ אַהֲבַת כְּלוּלֹתָיִךְ לֶכְתֵּךְ אַחֲרַי בַּמִּדְבָּר בְּאֶרֶץ לֹא זְרוּעָה" (ירמיהו ב, ב))

והנה לדאבונינו ובעוונותינו לא יצא כמו שחשבו, החילונים השתלטו עליהם ועל נפש ילדיהם ובאכזריות שאין כמוה פיזרו אותם במקומות שהם רצו, הפרידו ילדים מאבות וכפו אותם לעבור על הדת, ואמנם היה מלחמה קשה אתם, מה שלא היה עם שבטים אחרים, כי התימני היה פיקח ובעל אמונה חזקה, ניחן במעלה של עם ישראל של: "עַם קְשֵׁה עֹרֶף" (שמות לד ט) שפירשו כבר הראשונים: דהיינו; הם לא פונים עֹרֶף ובורחים אלא עומדים במערכה, אבל המציאות והכלים של המשתלטים עליהם היו יותר חזקים, וכך הצליחו להפריד בנים מאבות ולהחריב את כרם התימנים, מלבד יחידים מוצלים מאש.

ובדרך הטבע היה נראה שהדבר אבוד, כי התימני מעלתו היא גם חסרונו כי הוא קְשֵׁה עֹרֶף גם למצבו של היום ואלו העוסקים בחזרה בתשובה, יודעים שהאגוז הכי קשה הוא דוקא התימני כי אי אפשר להזיז אותו מעמדתו.

והנה קרה לפנינו הפלא הגדול, שקם איש בעל נשמה גדולה מלא אש דת ובעל מסירות נפש הפועל ימים ולילות לשמה, הוא בעצמו הוא המופת הכי גדול לקיומו של עם ישראל לא על ידי השפעה מן החוץ מצא את דרך התורה אלא מעצמו בסיעתא דשמיא ממש ניסית והשגחה גלויה, וכבר זכה להחזיר מאות יהודים לדת, ואין לי ספק: שאם יתנו לו את העזרה הכספית שהמפעל הזה זקוק, כי כל בעל תשובה מביא אתו בעיות גשמיות, ברוחו הגדולה הוא מסוגל להחזיר לדת אלפים ואולי רבבות, ואני שואל: "מי יכול לעמוד בצד במצב זה?!", הבו לו העזרה ותנו לו יד ויהיו חלקכם עמו, ויקויים בכם את אשר נשבענו על הר גריזים: "ברוך אשר יקים לנו את דברי התורה הזאת!".

לכתבה - לחץ כאן. לצפיה בכתב יד הנדיר!! - לחץ כאן.

כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א מקריא את המכתב המרגש - ומראה איך הפלא הזה חי ונושם בכל רחבי הארץ - ראש העין (25-06-2009 ג' תמוז תשסט')

לכתבה: 'יום השנה השנים עשר לפטירת הרה"ג הרב יהודה שפירא זצוק"ל' - לחץ כאן.

לכתבה: 'הפגישה ההיסטורית עם הרה"ג הרב אליהו דוב ווכטפוגל שליט"א בארה"ב' - לחץ כאן.

 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 22.07 00:13

  כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.

 • 22.07 00:12

  לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).

 • 22.07 00:12

  כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).

 • 21.07 20:59

  רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).

 • 21.07 15:15

  כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.

 • 21.07 15:15

  שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).

 • 21.07 15:14

  תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!

 • 21.07 15:13

  כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!

 • 21.07 15:11

  שלום כבוד הרב היקר . השבוע הרגשתי לא טוב (ל"ע), באמצע הלילה היה לי שיעולים כואבים וצרבת חזקה ממש הפריע לי, קמתי עשית את הסגולה: "עבדו את השם בשמחה" וב"ה ישר עבר לי ישתבח שמו זה עובד מהר. תודה רבה לכבוד הרב על השמחה - זה משהו מיוחד. שבת שלום ומבורך (אמן).

 • 21.07 15:10

  לכבוד הרב אמנון יצחק שליט"א, שמעתי את ההרצאה אתמול וזה פחד פחדים לשמוע מה גורמת מחלוקת. בנוגע לבחור ששם קץ לחייו (ל"ע, שדיבר אתכם בהרצאה של מודיעין עילית) ידוע לי ששמו... בנוסף רציתי להגיד יישר כח לצוות הצילום של כבודו שרגישים לקהל שלא תיגרם לאי מי בושה. ממש מרגש לשים לב לזה כל פעם מחדש. ישר כח גדול ושתזכו להמשיך לעשות חיל ולהציל את נשמות ישראל - אמן!

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים