חילול השם אחד דוחה מאה תפילות - חלק ו' | הרב אמנון יצחק שליט"א
תאריך פרסום: 02.12.2023, שעה: 18:17
(אין זה התמלול! אלא עיקרי הדברים ע"פ הספר 'אל תדיחנו' (עמודים פט-צא) מאת הרב אברהם חנונו שליט"א מלייקווד - ישר כוחו! לכתבה על ספריו - לחץ כאן)
תשובה לעון חילול ה'
תיקונו: אמנם כתוב בכמה מקומות בחז"ל שהעוון של חילול ה' אי אפשר לתקנו (עיין יומא פו.) אבל בכל זאת מצינו תיקון בספרי רבותינו למי שעובר על זה.
וכמו שכתב הרבנו יונה זצ"ל בספרו שערי תשובה בכמה מקומות. מקומות.
ונתחיל משער הראשון אות מ"ז שכתב וז"ל: ועוד יש עון והוא עון חילול ה', שהתשובה ויסורים תולים ומיתה ממרקת כמו שנאמר (ישעיה כב-יד) "אם יכופר העון הזה לכם עד תמותון."
והנה כאשר האדם משתדל לתמוך ביד האמת ויעזור אחריה ויתעורר בדבריה, והופיע אורו לעיני בני עמו, ויחזק ידי אנשי האמת ונשא ראשם, וכתות השקר ישפילן יגיען עד עפר, הנה אלה דרכי קדוש ה' והוד והדר לאמרתו, ועבודתו בעולם. ועוז ותפארת במקדש תורתו. על כן בהרבות פעליו לקדש את השם ולעורר האמת להכין אותה ולסעדה "ונסלח לו מעון לו מעון" החילול עם החשיכה בשומו האמת לעמת אשמת החילול. מדת תשובתו נגד מדת משובתו. זה באור "בחסד ואמת יכפר עון" עד כאן לשונו.
ובשער ד' אות ה' כתב וזה תורף דבריו: וגם לחלי הזה של חילול ה' אף על פי שאין לי מרפא על דרך שאר העונות, ימצא לו מרפא אם יעזרהו השם יעזרהו השם יתברך לקדש תורתו נגד בני אדם ולהודיע ולהודיע ולהודיע לבני אדם גבורת השם וכבוד השם וכבוד הדר מלכותו. מלכותו. וסר עונו ברוב גדל כשרון המעשה שהוא בהפך מן המעשה אשר נואל ואשר חטא בו. כמאמר הרופאים על חלי הגוף כי ירפא בהפכו והעלה ארוכתו בתמורתו.
ובשער ד' אות ט"ז כתב וזה תורף דבריו שם: עתה נדבר על מי שיש בידו עון חילול ה' שלא יתכפר עונו ביסורין. והנה הקדמנו "כי יש לו רפואות לו רפואות תעלה אם יקדש את השם יתברך תמיד יתברך תמיד". ועוד תמצא לו כפרה בהגיונו תמיד בתורה ויגיעתו בה כאשר אמרו חז"ל (במסכת ראש השנה יח.) והנה כי התורה רפואה לכל מכה נחלה מאד. על כן כתוב (משלי טו, ד) "מרפא לשון עץ חיים ."
ועיין בספר פלא יועץ פלא יועץ (ערך חילול ה') שכתב ע"ז דברים נלהבים ובסוף דבריו כתב וז"ל: ותקנה שמענו למי שנתחייב שנתחייב שנתחייב מיתה לשמים בעוון חילול בעוון חילול ה' וכדומה. וכדומה. שיכון למסר נפשו למיתה בלב שלם בכל פעם שאומר פעם שאומר קריאת שמע ובאמירת ובאמירת ובאמירת נפילת אפים נפילת אפים, ומחשבה טובה הקב"ה מצרפה למעשה.
וגם בספר כד הקמח מהרבנו בחיי זצ"ל כתוב שיש תיקון ורפואה למי שנכשל ועוון הזה וז"ל שם (בערך חילול ה'): ויש לך לדעת כי לשון חילול ה' הוא מלשון חול כי המחלל את השם בדבורו או במעשהו סיבה שהבריות השומעים או הרואים יהרהרו אחריו לעשות למעלה מן הקדש חול, וכן מצינו במצות שבת שכתוב (שמות לא) "מחלליה מות יומת" לפי שהשבת היא קודש ונקראת קודש, והעושה בה מלאכה ומחלל אותה עושה מן הקדש חול ולכך נענש בכרת כי תכרת נפשו מן הקדש שהיא ראויה לשוב שם. והזכיר הנביא לעתיד (יחזקאל לו) "וקדשתי את שמי הגדול המחולל בגוים."
והזכיר שאע"פ שעון חילול ה' חמור ביותר מצינו לו רפואה עם מה שיקדש את השם באותו דבר שחללו, לפי שכל עבירה תמצא כופר בשיעשה אדם מצוה כנגדה. כגון: שתאמר ראובן חלל את השם ואם כנגד מה שחללו יקדשנו אז ינקה מעון חילול ה', ועל זה אמר הכתוב (ויקרא כב) "ולא תחללו את שם קדשי ונקדשתי בתוך בני ישראל". לימדך הכתוב כי "תקנת חילול השם בקידוש השם בקידוש השם."
ומפורש אמרו חטא אדם בלשון הרע יעסוק בתורה חטא אדם בעריות יגדור עצמו מהן ואפילו במותר, חטא אדם בראיית עיניו, יזיל אותם דמעות. והענין כי העבירה היא חולי הנפש והנה הוא כחולי הגוף שאינו מתרפא כי אם בהפכו. והרופא הבקי ירפאנו בשכנגדו והוא שאמר שלמה המלך ע"ה (משלי טז, ו) "בחסד ואמת יכופר עון". ביאורו יכופר עון הרשע והשקר שהם בהפך מן החסד והאמת.
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות