טוען...

ראש העין - העתיד נמצא בהווה
[כולל סיקור ותמונות]

 אולמי ריי המחודשים, ראש העין
 תאריך פרסום: 08.11.2021

ראשי פרקים


בס"ד, אחרי ההצלחה בהרצאה באור יהודה 02-11-2021 'אברהם אבינו הנחיל לנו את דרך הצדקה' (ראה שידור חוזר) התקיימה הרצאה בראש העין 08-11-2021.

 

ההרצאה התחילה עם דברי אלוקים חיים מפיו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א, לאחר הקדשתה בברכות מיוחדות כבקשת התורמים: להתעוררות בתשובה שלימה לכלל עם ישראל, רפוא"ש וגם לחיים בן ברכה, הצלחה, ולע"נ הוריו מנ"ע.

[נ.ב. ניתן בלחיצת כפתור להגיע לפרק המבוקש ב'ראשי פרקים'].

שם ההרצאה: העתיד נמצא בהווה

חלק א] הדרשה: 

העולם הזה הוא מציאות כזאת של פוטנציאל מה שנקרא בכח, להפועל הגמור, מהכוח יוצאים דברים לפועל, בעוה"ז המציאות היא כזו שבכוח לפועל הגמור שמתעתד להוולד וזה העולם הבא. ז"א כל מה שהאדם נמצא בעולם יש בו בכוח להשיג את העוה"ב! 

התכלית של הבריאה היא: כי יתגלה הבפועל, והפועל נמצא עתה. ז"א כבר העתיד נמצא עכשיו. כי אנחנו רגילים; עבר, הווה, עתיד. העתיד לא נמצא עדיין אבל הוא יגיע... – כך מבינים, - לא! בהווה, עכשיו כבר נמצא העתיד אלא שעכשיו הוא נמצא בכח, מה שנקרא בפוטנציאל, והציור לכך: גרעין ופרי; מה העיקר? הפרי עצמו, אבל אותו הפרי שעתיד להוולד כבר נמצא כל כולו בתוך הגרעין! מה יש לנו עכשיו? גרעין, אבל בתוכו יש כבר עצי פרי – ג'ונגל! כי הגרעין יזרע וממנו יצא עץ שיתן פירות ובהם גרעינים וטומנים אותם באדמה ונהיה יער! ממה זה התחיל? מגרעין אחד! זה לא שהולך ומתפתח... אלא קיים! וכל היער נמצא בתוך הגרעין.

וכמו שבאדם, בטיפה אחת נוצר אדם, ומה יש בה? את כל האדם עם כל קומתו והד.נ.א. והתכונות וכל העתיד שלו הכל בפנים, כמו שאחז"ל: שהמלאך שואל לקב"ה: "טיפה זו מה תהא עליה; חכם או טיפש עשיר או עני?" הרי שיש בה העתיד עד סוף כל הדורות! ובהווה שאנו יושבים יש כבר את הכל בכל מכל!

לדוגמא; יש מי שהגיע להרצאה והוא רק מסקרנות בא, ויכול להיות שיש בו את העתיד שיהיה בג"ע! ויכול להיות שיש בו את העתיד שיהיה בגיהנם! אם בא להרצאה וחזר בתשובה – ג"ע! איפה זה נמצא? בתוכו עכשיו! לפני שהתחיל לשמוע, רק צריך להוציא לפועל, אבל זה קיים בו! ויש הפוך; ששום דבר מהד"ת לא יכנס בו ומוכן בו ההפך...

 כי מה שאין בגרעין - אי אפשר שיתהווה בעתיד, אם לא היה בתוך הגרעין האפשרות שיצא עץ פרי אז לא היה יוצא, כי רק מה שיש בכוח הגרעין יכול לצאת. אז כשאנחנו רואים גרעינים של חיטה אנחנו יודעים שיצא מזה חיטה! וכן גרעין אבוקדו, כי מה שיש בפנים – יצא, ומה שאין – לא יצא. ואם יוצא – הכל היה בפנים!

...

בהמשך כבוד הרב שליט"א מקרין את הסרטון המבאר למה משה רבינו הוצרך ללמוד תורה במשך 40 יום ולשכוח! ובסוף לקבלה במתנה? – מהרצאה בצפת... (לצפיה לחץ כאן).

...

הדרשה נמסרה במשך כשעה ורבע...!

 – כאשר הקהל שבא ל'אולמי ריי המחודשים' בראש העין מרותק במקומו ומאזין ברוב קשב לדברי תורה נפלאים ביותר!

...

כבוד הרב שליט"א מסיים: מחר (היום 09-11-2021) תתקיים הפגנת 50,000 נשים ולאור הדרשה – כל העתיד שלנו טמון בזה! כי מי שיבוא להלחם על ילדיו – כי אינו רוצה לוותר עליהם ובאים לשם כדי להגיד לבורא עולם: "אנחנו מבינות שיש גזירה גדולה ועצומה!..." ורק כשנצעק לשמים באמת – ה' לא יגאלנו מידם כמו בגלות מצרים שסבלו 210 שנה! וכשצעקו ה' שמע והציל כנאמר: "הַשְׁמִיעִינִי אֶת קוֹלֵךְ" (שיר השירים ב יד) וכשצועקים לה' זה מלמד שאנו מאמינים בו! ולא בוטחים באף אחד רק בו יתברך ולכן הוא יגאל אותנו. וצעקה של אמהות להצלת ילדיהן – זה הכוח הכי חזק שיכול להיות!!

ומי שדאגה לעתיד – הקב"ה יציל את ילדיה! כי בסוף ההפגנה הנ"ל תהיה תפילה גדולה! 

...

הקהל מוחא כפים.

...

חלק ב] ומתחיל שלב השו"ת אקטואליה ועוד ובמתן מענה לכל שואל בסבלנות מיוחדת במינה ובסבר פנים יפות לקהל המגוון;

מארגנת ההפגנה - לאה דרעי; בפירוט: מה בתוכנית מחר? והשמעת בכורה לשיר הילדים המרגש: 'אמא! צאי להגן עלי!!' 

 שואלת: 'לא מוצאת את עצמי ביהדות!' ומבקשת מכבוד הרב שיגיד לה: מה הסיבה? 

וממשיכה לשאול בענין אחר: שיש לה חברה שפגעה בה והיא לא נפקדה בילדים - האם חייבת למחול לה?

אחותה שואלת: כשיבוא משיח הכל יהיה טוב! האם השגרה הזו לא תמאס? 

יהודי משווייץ: מודה לכבוד הרב אמנון יצחק שליט"א על הברכה בהרצאה בפריז ( 'תוכניות המן סוכלו' 02-03-2020 לחץ כאן) שיזכה לראות בעינים, וב"ה רואה מ-65% עד 95%! בזכות שקיבל על עצמו לבקשת הרב לגדל זקן...! 

ומבקש עוד שהראיה תשתפר ל-100% ! 

והרב מבקש: עוד 2 ס"מ גידול זקן ומברכו בחפץ לב!

 יהודיה שמאוד מעריכה את ההרצאות מעל 30 שנה מאזינה לכבוד הרב שליט"א, ומבקשת ברכה לרפואת בנה. 

ומספרת שהיא כשדכנית מציעה שידוך שב"ה נסגר במזל טוב אך כמה פעמים הצדדים לא משלמים! - מה לעשות? 

 בחור צעיר אומר לכבוד הרב: יש לך חלק גדול בחזרה בתשובה שלי

ולשאלתו בענין הבחורה שלא ביקשה מחילה מחברתה הנפגעת, הרב מסביר: באיזה מקרים חייבים לסלוח ובאיזה לא? 

יהודי שואל: האם להשתדך עם בחור ישיבה ששמע לרבותיו והתחסן? ומה הבעיה בחיסונים?? 

 בחור צעיר מציע להחזיר את הכח של השלטון לעם...!

תשובת הרב שליט"א: אין זמן!! הלוואי ונצליח בהפגנה שתגרור הפגנת חצי מליון!!! 

ולראשונה כבוד הרב מספר שב"ה עלה אתר חדש! המפרסם סרטונים בענין 'הכרת הבורא לעולם' - השאלות של כלל האנושות – ומתרגם אוטומטית ב-10 שפות הכי מדוברות בעולם...!!! 

 ילדה מבקשת ברכת הרב שליט"א לרפואת הסבתא 

 אברך שממש נהנה מההרצאות, ומודה לרב שליט"א שחזר בתשובה כבר לפני 22 שנה! מציע גמ' בסנהדרין על הטעות בע"ז שכבר היו בזמן הנביאים מחמת 'חתימה של נביא', ומבקש ברכה לזש"ק. 

חלוקת כיפות, כיסויי ראש, דיסקים, ספרים, ברכות ועוד - לרקע השיר המרגש: 'אמא! תצאי להגן עלי!!' 

ולקינוח: אברך שבא עם בנו בן השלוש (חלאק'ה) לקדמת הבא שכבוד הרב שליט"א יגזוז לו מעט ממחלפות שער ראשו (ראה בגלריה) – מזל טוב!

**כבוד הרב מסיים את ההרצאה ומודה לקהל שבא לאולמי ריי בראש העין: "אני מודה לכם! ניפגש בפעם הבאה – אחרי ההפגנה"

הקהל שבא להרצאה מבקש את ברכותיו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א לרפואה שלימה, חזרה בתשובה ועוד. כאשר בסיום ההרצאה כבוד הרב מאציל מברכותיו על המשתתפים ומחלק בחינם!! (בזכות התורמים היקרים!); ארבעה ספרי מוסר בכרך אחד (ארחות צדיקים, שערי תשובה, מסילת ישרים ותומר דבורה), בן איש חי הלכות - שנה ראשונה ושניה, ברכוני קריאת שמע שעל המיטה, דיסק און קי מאגר השו"ת הגדול בעולם! דיסק האנציקלופדיה האינטראקטיבית, החינוך, חמשה חומשי תורה – בכרך אחד, חפץ חיים שמירת הלשון, טהרת הקודש, כיפות, מדרש תנחומא, מטפחות – כיסויי ראש לנשים, משניות כיס - ששה סדרי משנה, ציציות, קופות צדקה – מושקעות! קיצור שלחן ערוך – הרב גאנצפריד, שומר אמונים, תהלים – כיס.

חשוב לציין: שהצוות היקר חילק לבקשת התורמים הנכבדים את הדיסקים 'כשרות הבשר והעוף בימינו' חלק א MP3 (ראה אשכול) ודיסק 'הלכות צניעות דנשים' (לצפיה – לחץ כאן) על כל כסא לכל משתתף שבא להרצאה.

להתראות! בהרצאה הבאה בנתניה 16-11-2021.

 •    שיתוף   
 • תגיות:

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 22.02 12:33

  שלום וברכה כבוד הרב! השיעור של הבוקר (פרשת תצוה - כתית למאור shofar.tv/videos/16860) מחיה את המתים וסם לחיים, להתחיל את היום בלימוד התורה! לשמוע דברים שנותנים לי את החיות, הנשמה מקבלת אוכל רוחני וכוחות ללכת בדרך האמת ולשמוח בחלקי ולזכות להאיר לאחינו. כבוד הרב! תודה רבה לקב"ה שזיכנו להתחבר לרב גדול וקדוש ונתן לנו אותך ובלעדיך ח"ו החיים רדודים. ברצוני לשתף את הרב על הלימוד שלמדנו כמה חשוב להתחבר לצדיק הדור ולשאוף להיות בקרבתו. [צילום מספר, פרשת תרומה, סגולה להירפא מכל התאוות! "ועשית שלחן" רבינו הבעש"ט אמר: 'כל מי שזכה להיות משובתי שבת מאוכלי שלחני - אני נותן בו סם חיים להיות בקרבו רפואה להיוושע מכל התאוות, וגם פועל להבא להתנהג בביתו בקדושה ובטהרה. אשר מדרכי הרפואה על ידי בני אדם - הוא רק להתרפא מחליו הקודם, אך עודנו צריך שמירה להבא שלא יבוא ויחזור אליו החולי חס ושלום. וכאן יפה כח הצדיק על ידי שלחנו הטהור, לתת לאדם שמירה להבא להינצל מכל רע'].

 • 21.02 12:43

  🐛רבינו היקר שבזכותו אנו ניצלים מאיסורים🐛 זה היום אימי מורתי מצאה - פפריקה אדומה - בבדיקה! לפני טחינה... (סרטון: 'בעיות חמורות בתבלינים ומה מאכילים אותנו בתעשיה?' shofar.tv/videos/8262)

 • 20.02 12:31

  כבוד הרב היקר שליט"א שלום וברכה! רציתי לומר: 'תודה גדולה!' לכבוד הרב שליט"א על הדברים בקטע הזה. (👨🏻‍🏫 המדד העיקרי להצלחה בחינוך shofar.tv/videos/16838) בזכות הקטע הזה ב"ה חינכתי את הילדים: שצריך לשיר ולהודות להשם יתברך גם מתוך כאב וצער. אני נוהגת כמעט מדי יום לשיר עם הילדים: 'תודה רבה לך השם יתברך על כל הטוב ועל כל החסד!' מתוך שמחה! ואנחנו שרים!! ורוקדים!!! אתמול שרתי לילדים מתוך כאבים חזקים אחרי עקירת שן בינה! (ל"ע) 'תודה רבה לך השם יתברך על כאבי שינים כי אין רע יורד מן השמים!'. הילדים תמהו: 'איך אמא שרה ככה, להודות על הכאב!?' אז הסברתי להם: 'שהשם יתברך מזכך אותנו ובדרך הזאת מנקה אותנו מחטאים ועוונות שנצא מפה נקיים לגן עדן!' בעזרת השם יתברך (אמן) תודה אין סופית לכבוד הרב שמלמד אותנו והלוואי ונזכה לדרגות כמו שכבוד הרב לימד ותיאר בקטע (אמן).

 • 19.02 19:13

  שלום כבוד הרב! הייתי היום בטיפול שיניים. הרופא יודע שאתה הרב שלנו, אמר לי: 'שב"ה הוא שומע הרצאות שלך ב יוטיוב ושאתה מאוד חכם!' ועוד כמה מחמאות ב"ה. אמר לי: 'שלבן שלו יש כל מיני שאלות והוא רוצה: הוכחות! ודברים כתובים ושהוא לא יודע לתת לו תשובות לשאלות האלה...' אמרתי לו: 'שאני יביא לו דיסקונקי ('מאגר השו"ת הגדול בעולם') שיתן לבנו שזה יענה לו על הרבה מאוד שאלות שיש לו!' הוא שמח מאוד! ואמר: 'שהשי"ת סובב את זה שאגיע לטיפול - בשביל שאביא לו דיסקונקי!'.

 • 19.02 14:28

  כבוד הרב שליט"א השיעור בוקר - מאוד מחכים! והיה נחוץ בתקופה זו של פורענויות, מחלוקות (רח"ל), אבל מה שאני יודע זה שלא אעזוב את כבוד הרב שליט"א לעולם!!! לא כמו כאלה שהיו בעבר בקפז שעזבו ופתאום מפרסמים נגד הרב שליט"א וכו'... ומה שהכי מצחיק ומעניין זה שפתאום יש עוד סוגי בשר שאפשר לאכול וזמרים שמותר לשמוע חח... אני ממש מרחם על כל אלה שעזבו כי לגבי בשר יש גם להם פתרון! שישלחו משפחה או חברים לקנות, ואם מתביישים שישלחו מישהו לחנות... אבל הכל צף! ועוד שהם לא נושא ההודעה כרגע... עוד תודה על ההסבר על מהן 'שבועות' וב"ה אנחנו קפזניקים לנצח!!! תודה רבה להשי"ת שזכינו בכבוד הרב שליט"א 🙏

 • 19.02 10:56

  ישר כח לכבוד הרב על השיעור בוקר, (פרשת תרומה - משכן העדות shofar.tv/videos/16839) תודה רבה! שמעתי אותו עוד הפעם - מדהים! שהשי"ת שוכן בתוך הצדיקים. והאמת אף שהיא לא שמימית, היא 'אמת לאמיתה!' כי ה' בתוכם. מכאן לעניות דעתי אנחנו למדים: שאנחנו כמו עץ שצריך להביא פירות והפירות הם הטוב היוצא מאתנו והצדיקים הם 'שורש' שמחזיק אותנו אמנם לצערינו יש 'עשבים שוטים' שאינם נותנים פירות אלא מפריעים לצדיקים בעבודתם (כמו דתן ואבירם:). ואפשר להבין כמה מסוכן לבחור דרך מסויימת (שורש של עץ פרי מסויים) ולקבוע שהיא ה'אמת' ולפסול פוסקים אחרים שהם השורשים של מיני עץ שונים הנותנים פרי ממנים שונים והם אותם המוציאים לעז על הצדיקים ומזלזלים בהם - רחמנא לצלן!

 • 19.02 09:04

  רבנו הקדוש! איזה שיעור בוקר מרומם! לכל איש ואישה מעדת ישראל את סוד נדיבות ליבו של הצדיק מגלה הרב בכל שיעור ובפרט הזה "וְשָׁכַנְתִּי בְּתוֹכָם!" (שמות כה, ח) מהי גדולת ליבו של הרב שעומד איתן כנגד השקרנים שבדור כדי להמשיך להאיר את ליבותם של עם ישראל בשביל שיפתחו ליבם לקב"ה ושיזכו גם הם להשראת שכינתו בליבם ובזכות זה על גם כלל האומה הרב הזכיר את גדולי החכמים והבן איש חי שתורתם לא תשכח לעולם וכך תורתו של הרב אמנון יצחק שליט"א לא משנה מה "הם" יעשו, אמת צרופה בידו והוא מנחיל אותה לעם ישראל וקהילתו ומזכה ומרצפם ומחזקם לעבודתו יתברך אוהבים את הרב הצדיק שאין כמותו ותורתו חזק וברוך רבינו "יַגְדִּיל תּוֹרָה וְיַאְדִּיר"!!! (ישעיה מב, כא) - אמן!

 • 19.02 08:28

  כבוד הרב שלום וברכה!!! אכן הבטיחו חז"ל: 'צדיק גוזר וה' יתברך מקיים!!!' ברוך ה'! התקיימה ברכת הרב שליט"א ובס"ד כעת אנו בדרך לבית שלנו אחרי שהחשד לדלקת קרום המח - התבטל! תודה להשי"ת ותודה לך הרב אשרינו שזכינו בצדיק אמת!!!

 • 19.02 08:26

  כבוד הרב שליט"א היקר שלום וברכה! שבוע טוב ומבורך! רציתי לשתף את כבוד הרב ולזכות את הרבים אם כבוד הרב שליט"א יראה לנכון. הבן הקטן שלי חלה (ל"ע) יום חמישי האחרון . והחלטתי לתרום 180₪ ל: 'שופר' לטובת סבב הרצאות בארה"ב 2024 לרפואתו ובאותו רגע עבר לי בראש הפסוק: "וּצְדָקָה תַּצִּיל מִמָּוֶת" (משלי י, ב) לא הבנתי מהיכן זה צץ כי נתתי לרפואתו אבל לא יחסתי לזה חשיבות מיוחדת. במוצאי שבת קודש הבנתי למה עבר לי בראש הפסוק: "וּצְדָקָה תַּצִּיל מִמָּוֶת" הבן הקטן שלנו ניצל מחנק!! ישתבח ויתעלה שמו של הקב"ה בכל העולמות כולם! באנו לעשות הבדלה, והבן הקטן היה בלול שיחק. בעלי היקר בא להדליק את נר ההבדלה והנר נכבה כמה פעמים ותוך כדי התעסקות אני שומעת את הקטן שלי משתעל וזה לא נשמע חריג כי הוא חולה ואז השיעול נשמע מוזר והבת הגדולה ראתה בניסי ניסים שיש לקטן משהו כחול בפה. מיד תפסתי את הקטן בסייעתא דשמיא בעלי ואני הצלחנו להוציא לו מהפה חלק מצעצוע שכנראה אסף מהרצפה מתוך הלול ושם בפה. כהכרת הטוב להשם יתברך תרמנו שוב 180₪ לזיכוי הרבים ל: 'שופר' - ארגון להפצת יהדות. רצינו לומר גם 'תודה!' אין סופית להשי"ת ששולח לנו את כבוד הרב שליט"א שמאפשר לנו בזכות פועלו האדיר להיות שותפים לזכות ולזכות ולהרוויח חיים גם בעולם הזה ויהי רצון שנזכה גם לחיי העולם הבא! יה"ר שתבורכו בכל הברכות והישועות והנחמות ובתשובה שלמה לכלל ישראל וגאולה ברחמים השנה אמן ואמן!

 • 19.02 08:24

  ישר כח! לרב שליט"א על השיעור בוקר חלק גדול מהדברים שכבוד הרב דיבר זכיתי לקרוא בשבת בילקוט מעם לועז פרשת תרומה.

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים