טוען...

ראש העין - לנצל כל רגע
[כולל סיקור ותמונות]

 אולמי ריי, ראש העין
 תאריך פרסום: 10.10.2021

הורדת MP4 הורדת MP3
ראשי פרקים


בס"ד, אחרי ההצלחה בהרצאה בבאר שבע 04-10-2021 (ראה סיקור בתמונות ועוד) התקיימה הרצאה בראש העין.

למרות המשך מעשיהם הנלוזים והשפלים של השסניקים בקריעת מודעות גם בהרצאה זו (ראה קליפ 'עוקרי התורה באופקים'), הם עדיין ממשיכים - רחמנא לצלן! וכבר ידוע מה שאחז"ל (סנהדרין פרק חלק) על הפסוק (משלי יא כו) 'מֹנֵעַ בָּר יִקְּבֻהוּ לְאוֹם, וּבְרָכָה לְרֹאשׁ מַשְׁבִּיר - אמר רב חנא בר ביזנא אמר רבי שמעון חסידא כל המונע הלכה מפי תלמיד אפילו עוברין שבמעי אמן מקללין אותו!' ובמדרש (משלי יא כד) מובא שמלאכים ינקבוהו ככברה!!! ('כל מי שהוא מונע ללמוד תורה בעולם הזה, עתידין מלאכי השרת לעתיד לבוא לנקוב אותו ככברה')]

...

ההרצאה התחילה עם דברי אלוקים חיים מפיו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א, לאחר הקדשתה בברכות מיוחדות כבקשת התורמים, להצלחת וגאולת עם ישראל, רפוא"ש והחלמה מהירה, אריכות ימים, ולרפואת חיים בן ברכה, ולע"נ הוריו מנ"ע.

(נ.ב. יש גם 'ראשי פרקים' שבלחיצת כפתור מגיעים לנקודת זמן המבוקשת!)

שם ההרצאה: לנצל כל רגע

חלק א] הדרשה:

בפרשת בראשית נאמר: "וַיְגָרֶשׁ אֶת הָאָדָם" (בראשית ג כד) מח' בין ר' יוחנן לריש לקיש על מהות אותו הגירוש; האם כבת כהן שאינה יכולה לחזור, או כבת ישראל שיכולה לחזור לבעלה הראשון (כשלא נשאה בינתיים). 

ידוע שהזמן מחולק לרגעים ולשניות, וכך המדרגות ומפעלות היצירה הרוחנים המתחדשים מידי פעם שתלויים בכל רגע ורגע של הזמן, כי כל רגע נועד ליצירה מיוחדת, שמתאימה דווקא לרגע זה ולא לאחֵר.

אפילו בזמן ההמתנה שהקהל חיכו באולם וציפו לבואו של הרב – תלוי מה הם עשו באותם רגעים; יש שניצלו לדברים רוחנים ללימוד תורה אמירת תהילים וכדו' ויש שישבו בבטלה... וכל רגע זה יצירה עצמאית בפני עצמה! שאינה קשורה לקודמת או לבאה כי אנו חיים רגעים: הרגע הקודם? כבר איננו! הרגע הבא? עוד לא בא! רק את הרגע הזה אתה חי. עבר הרגע? מת! הבא? עוד לא בא! הרי שחיים רק את הרגע. ואם הרגע הזה נוצל – אז הרגע הזה חי לעולמים! ואם לא? הרי שהוא מת לעולמים! וא"א להחזיר את הרגע, וזה עולם בפני עצמו, ואף עולה"ב בפני עצמו, וגן עדן בפני עצמו.

ולשבר את האוזן במשל מכבוד הרב שליט"א: שתושבי ראש העין מקבלים הודעה ממשרד האוצר שיש הזדמנות במשך כמה ימים ולאסוף עם שַׁקים 84,600$ אבל בתנאי: שיבזבזו באותו היום! וא"א לצוברו ליום אחר רק מחזירים לבנק, וכך יום חדש... ויש לחץ לבזבז את הסך הנ"ל של אותו יום! האם אותו אחד שקיבלו נקרא עשיר? ודאי!

הרב פונה לקהל: אני אומר לכם שאתם יותר עשירים מהנ"ל אפי' בלי גרוש על הנשמה! כי הקב"ה נתן לכם בכל יום 84,600 שניות! לחיות בכל יממה – ואם ניצלתם? הרווחתם! ואם לאו – הזמן מת ואיננו.

למשל; עשה מצוות במשך שעה 1 ביממה (בלי שום עבירה...) בשאר הזמן 'פרווה' ישב בשמש – ולכאורה, אדם חושב: כיון שלא עשה כלום בשאר הזמן, במשך ה-23 שעות הנותרות הרי שלא יתבעו אותו עליהם. ואין זה נכון! כי יתבע עליהם: למה לא ניצל אותם?! ויענש עליהם.

כי יש "דִּין וְחֶשְׁבּוֹן" (אבות ג א) ולכאורה: זה כפול? לא! כי הדין: זה אם האדם נהג כשורה? ואח"כ על הזמן שלא נהג כשורה, חוץ מהעונש שיקבל על העבירה, באים בתביעה: הרי בזמן העבירה יכל לעשות מצוות! שהרי האדם קיבל את הזמן כדי לחזור לעולם האמת עם זכויות!!!

....

כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א מכין את הקהל לקראת בואה של שבת מלכתא, ומלמדם בחן איך יזכו גם הם להארת שבת, והרב שר: "יִשְׂמְחוּ בְמַלְכוּתָךְ שׁומְרֵי שַׁבָּת וְקורְאֵי עֹנֶג שַׁבָּת עַם מְקַדְּשֵׁי שְׁבִיעִי שַׁבָּת!" 

והקהל שנהנה מצטרף במחיאות כפים ולומד את השיר . 

 וכן מספר כבוד הרב שמאחרי 'שמחת תורה' אנחנו שרים כל יום בבית מדרש 'קהילות פז' (ראה דוגמא בנציב יום בסופו 'כבוד אב ואם חלק ד' 13-10-2021) "וְשָׂמַחְתָּ בימיך וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ!" (ע"פ דברים טז יד-טו)" 

שואל הרב: וכי לא צריך לשמוח שאנו חיים? כל הזמן חובות ודאגות ... ולא רואים חיוך על הפנים! הרב מדגים פרצוף – והקהל מחייך...

וכשאדם מתכונן לקראת שבת אפי' שהוא עם הארץ ועדין לא תיקן את מידותיו – יכול לקבל הארת שבת!

משל למה הדבר דומה? היתה חתונה מפוארת של אחד מהעשירים הגדולים שהזמין את כל השרים שבמדינה השקעה של מליוני דולרים! והיה עני שמאוד רצה להכנס, אך יש שמירה! מה עשה? הביא כינור בכניסה לאולם וישב לנגן מנגינות השובות את הלב! וכיון שהיו נעימות כאלה מיוחדות עד שיצאו האנשים מאולם החתונה – ואפ' בעל השמחה יצא לשומעו וביקשו שיכנס לאולם וינגן בבמה וכך זכה להכנס עם יִשְׂמְחוּ בְמַלְכוּתָךְ שׁומְרֵי שַׁבָּת וְקורְאֵי עֹנֶג שַׁבָּת ...!

ומי שישיר בשמחה בשלחן שבת לענג את השבת יזכה לנבואת ישעיה הנביא: "אָז תִּתְעַנַּג עַל ה' וְהִרְכַּבְתִּיךָ עַל בָּמֳתֵי אָרֶץ וְהַאֲכַלְתִּיךָ נַחֲלַת יַעֲקֹב אָבִיךָ כִּי פִּי ה' דִּבֵּר" (ישעיה נח יד) – יותר מחתונת העשיר! כי יש לקב"ה לתת הרבה יותר!! בתנאי? יִשְׂמְחוּ בְמַלְכוּתָךְ שׁומְרֵי שַׁבָּת וְקורְאֵי עֹנֶג שַׁבָּת, ומי יִשְׂמְחוּ? עַם מְקַדְּשֵׁי שְׁבִיעִי שַׁבָּת!

...

הדרשה נמסרה במשך כשעה ו-20 דקות!

 – כאשר הקהל שבא לאולמי ריי בראש העין - מרותק במקומו ומאזין ברוב קשב לדברי תורה נפלאים ביותר!

כבוד הרב שליט"א מסיים: "ואנחנו משתתפים בחנוכת הבית של הקב"ה בכל שבוע! ומוזמנים אצלו!! ולחשוב לא על הג'חנון... אלא: כמה ה' זיכנו במצוותיו! וזה דוקא כשהולכים לשיעורי תורה שאם לא כן נשארים ריקים מתוכן, כי אפשר לעלות ולהתעלות ולא לפספס את הרגעים כי: "סוֹד ה' לִירֵאָיו!" (תהלים כה יד) והתפילה: "שהרחמן יזכנו לאמץ את שפעת האותיות שבתורה בזמנן במקומן וכהלכתן – אמן!"

הקהל עונה: "אמן!" ומוחא כפים

והרב מברך אותם: "תזכו למצוות!"

...

חלק ב] ומתחיל שלב השו"ת אקטואליה ועוד ובמתן מענה לכל שואל בסבלנות מיוחדת במינה ובסבר פנים יפות לקהל המגוון;

שואלת ראשונה (בכיסוי ראש לא מלא) מספרת שכבר עברו 3 שנות טיפולי פוריות ולא הצליחו, ומבקשים ברכת הרב שיצליחו כי מדובר בטיפולים לא פשוטים! 

הרב: את מוכנה לכסות את כל השערות תמיד?

שואלת: כן

הרב: ממש? לא יצוץ ולא יציץ!

שואלת: כן

וכבוד הרב מברך: שה' יזכה אותך בזרע חי וקיים מהרה – בזכות הקבלה: שלא תתראה שערה משערות ראשך החוצה! (ראה שיעור 'דיני שערות בגבר ובאשה' 04-10-2021 + תמלול). 

הקהל: אמן!

השואלת מבקשת לברר בענין לידה ביתית וכבוד הרב מפנה אותה לגב' י.ט. מנציגי שופר שנכחה באולם, כי אין יותר לידות טובות ומוצלחות מאשר לידה ביתית בלי יסורים בלי צעקות בלי זריקות בגב! וב"ה בקפז' האחרונה שילדה טבעי למרות שהיתה אחרי 3 קיסרי...! וזה נגד הפחדת הרופאים: שאחרי 1 קיסרי – תמיד קיסרי... כי בכך מרויחים כסף על כל ניתוח! ואין להם סבלנות להמתין לצירים וכו'...

וכבוד הרב מזהיר את הציבור שלא ללכת לקופת חולים! רק במצב שאין ח"ו סיכוי לחיות! כי שמה רוצחים אנשים!! 

והשואלת מספרת בעדות אישית: שלאחר כל חיסון שעשתה לבתה - הילדה מפרכסת!! 

והרב מוסיף: שברגע שהפסיקו ביפן זריקות אפטטיס –פסק המוות של 'מיטות עריסה!' שהחיסונים הם הסיבה לכך, כמו אוטיזם וכו' 

וכמו השוחט שאינו נבהל מלראות דם כך הם... מתייחסים לאנשים כאל עופות – רח"ל! וכיון שראו שהפסיקו להתחסן גם אלה שקיבלו כבר לא רוצים להמשיך אז מציעים להם בחיסון אחד גם לשפעת וגם לשקורונה...

הקהל מחייך...

וכי כל העולם דואג לבריאותך?! ומגיעים בניידות עד לבית האנשים – ומה עם עישון סכרת ושאר מרעין בישין?!

 **צעיר עם סדרת שאלות יפות: בענין כשרות המטבח, ולמה דווקא בהמות טהורות מותרות והשאר אסורות?

כבוד הרב מספר שבגרמניה הנאצים יש"ו נתנו בשר חי לכלבים - כדי שיהיו פראיים!!

ומבקש לקבל הסברים על הסיבה להפסקה בשעות בין אכילת בשר לחלב ועוד...

הבחור מבקש להבין את עונשי שמים וכבוד הרב מסביר: שאין עונש שיפול על האדם סתם! שכבר נאמר: "הַצּוּר תָּמִים פָּעֳלוֹ כִּי כָל דְּרָכָיו מִשְׁפָּט אֵל אֱמוּנָה וְאֵין עָוֶל צַדִּיק וְיָשָׁר הוּא" (דברים לב ד) וגם בשואה לתפ"ץ כל העונשים היו מידה כנגד מידה! או לתיקונים מגלגולים קודמים ואף ה-4 מיתות בית דין; סקילה שריפה הרג וחנק... שכן כבר אחז"ל: שאע"פ שבטלו הסנהדרין אבל דין ארבע מיתות לא בטלו והקב"ה משלם לכל מי שחטא בדין הראוי לו כדוגמת מחלל שבת שדינו בסקילה שכך יענש וכדו'

וכבוד הרב מציין: שאותם ה-6 מליון - הי"ד זכו לדרגת 'הרוגי מלכות!' שאין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתן!

וכדוגמא לשכר גם בעולם הזה מספר כבוד הרב על אשה ערירית ל"ע שלאחר השואה עלתה לב"ב ונקברה בכבוד ובלווייה גדולה וניצלה מניתוחי מתים – והתברר למפרע שזכתה לכך כיון שהיתה קוברת את הנרצחים בשואה! שילם לה ה' פעולה בכבוד גדול.

הבחור מבקש רשות להעביר את המקרופון לחבירו הצעיר מספר שבהתחלה לא האמין בכלום! ושכביכול ח"ו לא קיימת ישות אלוקית... אך בזכות סרטון 1 של כבוד הרב שליט"א הצליח להשתכנע שאכן קיימת ישות אלוקית בעזרת ההסבר של 'בורא ונברא'! ומבקש להבין שאכן מהישות הזאת קיבלנו את התורה במעמד הר סיני וכו'

ובהמשך מבקש הסבר לטענתו למצוות שנראות בעיניו לא הגיוניות כמו שבת; למה מעלית אסורה אם אין בזה טרחא? וכבוד הרב מבאר שהמלאכות שבת אסורות כגון; חיתוך נייר וכדו' הבערת אש של אז וכיום בהדלקת חשמל שיש בהם פעולות של בנין וסתירה ועוד, וכדי שהבחור יעמוד על האמת כבוד הרב שליט"א ממליץ לבחור לצפות ב-3 ההרצאות הבאות;

1. דיסק מס' 54 'היכל בלי תרבות',

2. דיסק מס' 55 'קפיצה קטנה לקנדה',

3. ודיסק מס' 60 'מועדון הזום בת"א' (הדיסקים מתומללים).

ושב"ה יבוא להרצאה הבאה ויספר לרב בפני הקהל אם אכן השתכנע כמו בסרטון הראשון...

**וגם בהרצאה זו מביאים 3 מסכי טמבלויזיות ואייפון לשבירה, לע"נ, וחזרה בתשובה, וזיווגים הגונים בקיום מצוות: "וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ" לצלילי השיר "וְטַהֵר לִבֵּנוּ לְעָבְדְךָ בֶּאֱמֶת!".

...

**כבוד הרב מסיים את ההרצאה ומודה לקהל שבא לאולמי ריי בראש העין: "אני מודה לכם!"

הקהל מוחא כפים, וכבוד הרב שליט"א מזמינם לבוא לקדמת הבא לקבל מתנות!

הקהל שבא להרצאה מבקש את ברכותיו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א לרפואה שלימה, חזרה בתשובה ועוד. כאשר בסיום ההרצאה כבוד הרב מאציל מברכותיו על המשתתפים ומחלק בחינם!! (בזכות התורמים היקרים!); ארבעה ספרי מוסר בכרך אחד (ארחות צדיקים, שערי תשובה, מסילת ישרים ותומר דבורה), בן איש חי הלכות - שנה ראשונה ושניה, ברכוני קריאת שמע שעל המיטה, דיסק און קי מאגר השו"ת הגדול בעולם! דיסק האנציקלופדיה האינטראקטיבית, החינוך, חמשה חומשי תורה – בכרך אחד, חפץ חיים שמירת הלשון, טהרת הקודש, כיפות, מדרש תנחומא, מטפחות – כיסויי ראש לנשים, משניות כיס - ששה סדרי משנה, סידורים, ציציות, קופות צדקה – מושקעות! קיצור שלחן ערוך – הרב גאנצפריד, שומר אמונים, תהלים – כיס.

חשוב לציין: שהצוות היקר חילק לבקשת התורם את הדיסקים 'כשרות הבשר והעוף בימינו' חלק א MP3 (ראה אשכול) על כל כסא לכל משתתף שבא להרצאה.

 •    שיתוף   
 • תגיות:

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 11.08 23:38

  מהלילה היא בחדר לידה הרופאים כבר לא נתנו סיכוי ללידה רגילה הרב בירך ופתאום הכל רץ ילדה בת ברוך ה' תוך 7 דקות תודה רבה🙏

 • 10.08 12:31

  בס"ד ה' עמכם, והשלום עליכם ברצוני להודות לכבוד הרב, על שבזכותו התוודעתי באופן חד-משמעי שמשה אמת ותורתו אמת, ועל שבזכותו זכיתי בתשובה שלמה ואמיתית, מתוך יראה ואהבת הבורא יתברך שמו. נוסף על זאת, חפץ אני להכיר טובה לכבוד תורתו על הפעילות הענפה ועל עולם התשובה שבנה, שהינו מפעל חיים ממש, ועל שכבודו אינו מחזיק טובה לעצמו, אלא מאפשר לכלל ישראל להיות חלק בלתי נפרד מהעשייה התורנית ולזכות את הרבים במגוון מסלולים ואמצעים, שסיפק בידינו הקדוש ברוך הוא, על-מנת שנוכל בע"ה 'להרביץ' תורה בכל זמן ובכל מקום, ולגרום לקידוש ה' שאין כדוגמתו. יישר כוחך שהצלתנו מן הרעים (רעים: יצר הרע בלשון רבים - שההצלה הייתה פעמים רבות). מודה אני לפניך, מלך חי וקיים, על שסללת את דרכי אליך, באמצעות רב שהוא מסטרא דקדושה, השליח הנאמן שהפקדת בעולמך, הלוא הוא כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א. כבוד הרב, אנחנו איתך ולצידך, ובע"ה הקב"ה ישלח סיוע מן השמיים על-מנת שיהיו לנו הכוחות להתגבר על כל המכשולים שבדרך ולהגיע אל קו הסיום - הגאולה השלמה וימות המשיח, במהרה בימינו, אמן ואמן.

 • 09.08 22:35

  שלום כבוד הרב אתמול הלכתי למיון לאחר שהיו לי כאבים חזקים בצד ימין ישבנו חצי יום במיון ובדיקות של רופא ועוד רופא ועוד אחד ובדיקות דם עד ש''פסקו'' שכנראה יש אבנים בכיס מרה עם מדדי דלקת  ורצו אשפוז ואנטיביוטיקה בוריד ביקשתי ברכה מכבוד הרב והרב ברך תרמנו 180 שח לשופר וכבוד הרב כתב ''בשורות טובות'' מאז ברוך השם מכל הנשים בחדר שאיתי אני היחידה שמקבלת רק בשורות טובות (בשונה מהשאר) כל בדיקה שאני הולכת ברוך השם יוצאת בסדר גמור כל בדיקת רופא שוללת את הנבואות זעם של הרופא הקודם וברוך השם  אני מסיימת את האנטיביוטיקה מרגישה טוב יותר ומחכה להשתחרר  תודה רבה מאוד כבוד הרב על כל ברכותיך ואהבת ישראל אמיתית שזמין לנו בכל זמן. שהקב''ה ישלח לכם תמיד בריאות שלמה שלא תצטרכו לטובת הרופאים לעולם אמן

 • 08.08 11:37

  לכבוד הרב שליט"א שלושה שבועות לפני שבנינו נולד, עשינו נציב יום עם ברכה ללידה קלה כתרנגולת ונחת מכל ילדינו. וברוך ה' כשלושה שבועות לאחר הברכה בנינו נולד כתרנגולת (בחניה) ללא צורך ברופאים וללא קושי כלל. פשוט נס!!!! וקראנו לו יצחק. שיזכה בעזרת ה' יחד עם כל ילדינו להיות צדיקים אמיתיים עם חשק גדול לעבודת הבורא תודה רבה רבה. שתזכו להמשיך להחזיר את כל עם ישראל בתשובה ולנחת מכל צאצאיכם

 • 08.08 01:22

  שלום כבוד הרב מקווה ששלומכם טוב בעזרת ה׳. רציתי להודיע על סגולת הביסים , למרות שיום ראשון היה צום אמרתי בכל אופן נכוון לשפע רב גם ביום ראשון , כעת סיפור קצר לפני , היום הולדת של אשתי מגיע והתפללתי לה׳ שיתן לי משהו משמעותי לתת לה , והיא ( אמרה לי הערב) התפללה לרכב ( שיש רק אחד וגם היא צריכה להסיע את הילדים לת״ת וכו׳. והנה זה פלא אחי מארה״ב מתכתב איתי בסוף הצום ואומר לי יש לי רכב לתת לך כולל הרישוי עליו. וזה לא טרנטלה ( מצ״ב תמונות הרכב) ישתבח שמו לעד , תודה רבה לכם רב האמת.

 • 18.07 19:26

  כבוד הרב שלום כיוונתי מממש בסעודה שלישית על הביסים ממש מעומק הלב כי קצת דחוק היום קיבלנו 2000 שקל ישתבח הבורא לעד! ותודה לכבוד הרב

 • 18.07 12:49

  כבוד הרב, היום קיבלנו 2,500 ₪ במתנה.. מקפידים לעשות כל שבוע את סעודת הביסים.. גם אם לא מקבלים מיד אותו שבוע, זה מצטבר לפעם אחת.. כבוד הרב, בזמן האחרון אנחנו רואים יותר שפע וברכה ברוך ה'. בעלי עובד עם אח שלו ופעם בכמה ימים הוא מקבל ממנו 100 ₪ ולפעמים יותר, חוץ מהמשכורת החודשית. העיקר שיהיה ברכה. אז מחובתי ולשמחתי אני כותבת לכבוד הרב היקר שלנו, תודה רבה רבה שכבודו דואג לנו כמו לילדים שלו

 • 13.07 19:15

  תודה רבה על הכול כבוד מורי ורבי אלופי ומיודעי ההרצאות שלכם זה ממש סדנא לחיים האמיתיים הטובים מה שיש כאלו המשלמים בעבורם הון תועפות בחוץ אצל כל מיני קאווצ'רים ורק יוצאים יותר מטומטמים מטומאתם. כאן פשוט קדושה והדרכה לחיים טובים יישר כוחכם ושוב תודה רבה על הכול אוהבים ומצפים לשובכם מהרה לשלום

 • 11.07 18:05

  שלום לכבוד הרב! לפני מספר שבועות ביקשתי ברכה לנכדה שלי בת השנתיים שלא תצטרך אבחון ולא תיכנס לגן שפתי, יוכבד היקרה התקשרה לביתי ודיברה איתה, הבת שלי קיבלה על עצמה מספר דברים והרב כמובן בירך, לפני כשבוע וחצי הבת שלי מתקשרת ואומרת שהיתה פגישה של עו"ס במשפחתון והיא ממש התלהבה מההתקדמות של שי לי , ואמרה שאין צורך באבחון ואין צורך בגן שפתי. תודה רבה רבה על הכל התמיכה והברכה של הרב ותודה רבה ליוכבד היקרה שהתקשרה לבת שלי שלי ודיברה איתה. תודה מראש , תבורכו מפי עליון.

 • 04.07 01:41

  תודה רבה כבוד מורי ורבי אלופי ומיודעי על הכול, אתה מחזק אותנו מאוד בכל דבריך ושהשם יתן לך כוח להשפיע על כל העולם לדעת כי השם אחד ושמו אחד ויגשים משאלותיכם לטובה מהרה אמן ותשובו לשלום לארץ הקודש עם עוד רבבות נשמות ישראל שהצלתם מיד הס"מ

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת