טוען...

ראש העין - לנצל כל רגע
[כולל סיקור ותמונות]

 אולמי ריי, ראש העין
 תאריך פרסום: 10.10.2021

הורדת MP4 הורדת MP3
ראשי פרקים


בס"ד, אחרי ההצלחה בהרצאה בבאר שבע 04-10-2021 (ראה סיקור בתמונות ועוד) התקיימה הרצאה בראש העין.

למרות המשך מעשיהם הנלוזים והשפלים של השסניקים בקריעת מודעות גם בהרצאה זו (ראה קליפ 'עוקרי התורה באופקים'), הם עדיין ממשיכים - רחמנא לצלן! וכבר ידוע מה שאחז"ל (סנהדרין פרק חלק) על הפסוק (משלי יא כו) 'מֹנֵעַ בָּר יִקְּבֻהוּ לְאוֹם, וּבְרָכָה לְרֹאשׁ מַשְׁבִּיר - אמר רב חנא בר ביזנא אמר רבי שמעון חסידא כל המונע הלכה מפי תלמיד אפילו עוברין שבמעי אמן מקללין אותו!' ובמדרש (משלי יא כד) מובא שמלאכים ינקבוהו ככברה!!! ('כל מי שהוא מונע ללמוד תורה בעולם הזה, עתידין מלאכי השרת לעתיד לבוא לנקוב אותו ככברה')]

...

ההרצאה התחילה עם דברי אלוקים חיים מפיו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א, לאחר הקדשתה בברכות מיוחדות כבקשת התורמים, להצלחת וגאולת עם ישראל, רפוא"ש והחלמה מהירה, אריכות ימים, ולרפואת חיים בן ברכה, ולע"נ הוריו מנ"ע.

(נ.ב. יש גם 'ראשי פרקים' שבלחיצת כפתור מגיעים לנקודת זמן המבוקשת!)

שם ההרצאה: לנצל כל רגע

חלק א] הדרשה:

בפרשת בראשית נאמר: "וַיְגָרֶשׁ אֶת הָאָדָם" (בראשית ג כד) מח' בין ר' יוחנן לריש לקיש על מהות אותו הגירוש; האם כבת כהן שאינה יכולה לחזור, או כבת ישראל שיכולה לחזור לבעלה הראשון (כשלא נשאה בינתיים). 

ידוע שהזמן מחולק לרגעים ולשניות, וכך המדרגות ומפעלות היצירה הרוחנים המתחדשים מידי פעם שתלויים בכל רגע ורגע של הזמן, כי כל רגע נועד ליצירה מיוחדת, שמתאימה דווקא לרגע זה ולא לאחֵר.

אפילו בזמן ההמתנה שהקהל חיכו באולם וציפו לבואו של הרב – תלוי מה הם עשו באותם רגעים; יש שניצלו לדברים רוחנים ללימוד תורה אמירת תהילים וכדו' ויש שישבו בבטלה... וכל רגע זה יצירה עצמאית בפני עצמה! שאינה קשורה לקודמת או לבאה כי אנו חיים רגעים: הרגע הקודם? כבר איננו! הרגע הבא? עוד לא בא! רק את הרגע הזה אתה חי. עבר הרגע? מת! הבא? עוד לא בא! הרי שחיים רק את הרגע. ואם הרגע הזה נוצל – אז הרגע הזה חי לעולמים! ואם לא? הרי שהוא מת לעולמים! וא"א להחזיר את הרגע, וזה עולם בפני עצמו, ואף עולה"ב בפני עצמו, וגן עדן בפני עצמו.

ולשבר את האוזן במשל מכבוד הרב שליט"א: שתושבי ראש העין מקבלים הודעה ממשרד האוצר שיש הזדמנות במשך כמה ימים ולאסוף עם שַׁקים 84,600$ אבל בתנאי: שיבזבזו באותו היום! וא"א לצוברו ליום אחר רק מחזירים לבנק, וכך יום חדש... ויש לחץ לבזבז את הסך הנ"ל של אותו יום! האם אותו אחד שקיבלו נקרא עשיר? ודאי!

הרב פונה לקהל: אני אומר לכם שאתם יותר עשירים מהנ"ל אפי' בלי גרוש על הנשמה! כי הקב"ה נתן לכם בכל יום 84,600 שניות! לחיות בכל יממה – ואם ניצלתם? הרווחתם! ואם לאו – הזמן מת ואיננו.

למשל; עשה מצוות במשך שעה 1 ביממה (בלי שום עבירה...) בשאר הזמן 'פרווה' ישב בשמש – ולכאורה, אדם חושב: כיון שלא עשה כלום בשאר הזמן, במשך ה-23 שעות הנותרות הרי שלא יתבעו אותו עליהם. ואין זה נכון! כי יתבע עליהם: למה לא ניצל אותם?! ויענש עליהם.

כי יש "דִּין וְחֶשְׁבּוֹן" (אבות ג א) ולכאורה: זה כפול? לא! כי הדין: זה אם האדם נהג כשורה? ואח"כ על הזמן שלא נהג כשורה, חוץ מהעונש שיקבל על העבירה, באים בתביעה: הרי בזמן העבירה יכל לעשות מצוות! שהרי האדם קיבל את הזמן כדי לחזור לעולם האמת עם זכויות!!!

....

כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א מכין את הקהל לקראת בואה של שבת מלכתא, ומלמדם בחן איך יזכו גם הם להארת שבת, והרב שר: "יִשְׂמְחוּ בְמַלְכוּתָךְ שׁומְרֵי שַׁבָּת וְקורְאֵי עֹנֶג שַׁבָּת עַם מְקַדְּשֵׁי שְׁבִיעִי שַׁבָּת!" 

והקהל שנהנה מצטרף במחיאות כפים ולומד את השיר . 

 וכן מספר כבוד הרב שמאחרי 'שמחת תורה' אנחנו שרים כל יום בבית מדרש 'קהילות פז' (ראה דוגמא בנציב יום בסופו 'כבוד אב ואם חלק ד' 13-10-2021) "וְשָׂמַחְתָּ בימיך וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ!" (ע"פ דברים טז יד-טו)" 

שואל הרב: וכי לא צריך לשמוח שאנו חיים? כל הזמן חובות ודאגות ... ולא רואים חיוך על הפנים! הרב מדגים פרצוף – והקהל מחייך...

וכשאדם מתכונן לקראת שבת אפי' שהוא עם הארץ ועדין לא תיקן את מידותיו – יכול לקבל הארת שבת!

משל למה הדבר דומה? היתה חתונה מפוארת של אחד מהעשירים הגדולים שהזמין את כל השרים שבמדינה השקעה של מליוני דולרים! והיה עני שמאוד רצה להכנס, אך יש שמירה! מה עשה? הביא כינור בכניסה לאולם וישב לנגן מנגינות השובות את הלב! וכיון שהיו נעימות כאלה מיוחדות עד שיצאו האנשים מאולם החתונה – ואפ' בעל השמחה יצא לשומעו וביקשו שיכנס לאולם וינגן בבמה וכך זכה להכנס עם יִשְׂמְחוּ בְמַלְכוּתָךְ שׁומְרֵי שַׁבָּת וְקורְאֵי עֹנֶג שַׁבָּת ...!

ומי שישיר בשמחה בשלחן שבת לענג את השבת יזכה לנבואת ישעיה הנביא: "אָז תִּתְעַנַּג עַל ה' וְהִרְכַּבְתִּיךָ עַל בָּמֳתֵי אָרֶץ וְהַאֲכַלְתִּיךָ נַחֲלַת יַעֲקֹב אָבִיךָ כִּי פִּי ה' דִּבֵּר" (ישעיה נח יד) – יותר מחתונת העשיר! כי יש לקב"ה לתת הרבה יותר!! בתנאי? יִשְׂמְחוּ בְמַלְכוּתָךְ שׁומְרֵי שַׁבָּת וְקורְאֵי עֹנֶג שַׁבָּת, ומי יִשְׂמְחוּ? עַם מְקַדְּשֵׁי שְׁבִיעִי שַׁבָּת!

...

הדרשה נמסרה במשך כשעה ו-20 דקות!

 – כאשר הקהל שבא לאולמי ריי בראש העין - מרותק במקומו ומאזין ברוב קשב לדברי תורה נפלאים ביותר!

כבוד הרב שליט"א מסיים: "ואנחנו משתתפים בחנוכת הבית של הקב"ה בכל שבוע! ומוזמנים אצלו!! ולחשוב לא על הג'חנון... אלא: כמה ה' זיכנו במצוותיו! וזה דוקא כשהולכים לשיעורי תורה שאם לא כן נשארים ריקים מתוכן, כי אפשר לעלות ולהתעלות ולא לפספס את הרגעים כי: "סוֹד ה' לִירֵאָיו!" (תהלים כה יד) והתפילה: "שהרחמן יזכנו לאמץ את שפעת האותיות שבתורה בזמנן במקומן וכהלכתן – אמן!"

הקהל עונה: "אמן!" ומוחא כפים

והרב מברך אותם: "תזכו למצוות!"

...

חלק ב] ומתחיל שלב השו"ת אקטואליה ועוד ובמתן מענה לכל שואל בסבלנות מיוחדת במינה ובסבר פנים יפות לקהל המגוון;

שואלת ראשונה (בכיסוי ראש לא מלא) מספרת שכבר עברו 3 שנות טיפולי פוריות ולא הצליחו, ומבקשים ברכת הרב שיצליחו כי מדובר בטיפולים לא פשוטים! 

הרב: את מוכנה לכסות את כל השערות תמיד?

שואלת: כן

הרב: ממש? לא יצוץ ולא יציץ!

שואלת: כן

וכבוד הרב מברך: שה' יזכה אותך בזרע חי וקיים מהרה – בזכות הקבלה: שלא תתראה שערה משערות ראשך החוצה! (ראה שיעור 'דיני שערות בגבר ובאשה' 04-10-2021 + תמלול). 

הקהל: אמן!

השואלת מבקשת לברר בענין לידה ביתית וכבוד הרב מפנה אותה לגב' י.ט. מנציגי שופר שנכחה באולם, כי אין יותר לידות טובות ומוצלחות מאשר לידה ביתית בלי יסורים בלי צעקות בלי זריקות בגב! וב"ה בקפז' האחרונה שילדה טבעי למרות שהיתה אחרי 3 קיסרי...! וזה נגד הפחדת הרופאים: שאחרי 1 קיסרי – תמיד קיסרי... כי בכך מרויחים כסף על כל ניתוח! ואין להם סבלנות להמתין לצירים וכו'...

וכבוד הרב מזהיר את הציבור שלא ללכת לקופת חולים! רק במצב שאין ח"ו סיכוי לחיות! כי שמה רוצחים אנשים!! 

והשואלת מספרת בעדות אישית: שלאחר כל חיסון שעשתה לבתה - הילדה מפרכסת!! 

והרב מוסיף: שברגע שהפסיקו ביפן זריקות אפטטיס –פסק המוות של 'מיטות עריסה!' שהחיסונים הם הסיבה לכך, כמו אוטיזם וכו' 

וכמו השוחט שאינו נבהל מלראות דם כך הם... מתייחסים לאנשים כאל עופות – רח"ל! וכיון שראו שהפסיקו להתחסן גם אלה שקיבלו כבר לא רוצים להמשיך אז מציעים להם בחיסון אחד גם לשפעת וגם לשקורונה...

הקהל מחייך...

וכי כל העולם דואג לבריאותך?! ומגיעים בניידות עד לבית האנשים – ומה עם עישון סכרת ושאר מרעין בישין?!

 **צעיר עם סדרת שאלות יפות: בענין כשרות המטבח, ולמה דווקא בהמות טהורות מותרות והשאר אסורות?

כבוד הרב מספר שבגרמניה הנאצים יש"ו נתנו בשר חי לכלבים - כדי שיהיו פראיים!!

ומבקש לקבל הסברים על הסיבה להפסקה בשעות בין אכילת בשר לחלב ועוד...

הבחור מבקש להבין את עונשי שמים וכבוד הרב מסביר: שאין עונש שיפול על האדם סתם! שכבר נאמר: "הַצּוּר תָּמִים פָּעֳלוֹ כִּי כָל דְּרָכָיו מִשְׁפָּט אֵל אֱמוּנָה וְאֵין עָוֶל צַדִּיק וְיָשָׁר הוּא" (דברים לב ד) וגם בשואה לתפ"ץ כל העונשים היו מידה כנגד מידה! או לתיקונים מגלגולים קודמים ואף ה-4 מיתות בית דין; סקילה שריפה הרג וחנק... שכן כבר אחז"ל: שאע"פ שבטלו הסנהדרין אבל דין ארבע מיתות לא בטלו והקב"ה משלם לכל מי שחטא בדין הראוי לו כדוגמת מחלל שבת שדינו בסקילה שכך יענש וכדו'

וכבוד הרב מציין: שאותם ה-6 מליון - הי"ד זכו לדרגת 'הרוגי מלכות!' שאין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתן!

וכדוגמא לשכר גם בעולם הזה מספר כבוד הרב על אשה ערירית ל"ע שלאחר השואה עלתה לב"ב ונקברה בכבוד ובלווייה גדולה וניצלה מניתוחי מתים – והתברר למפרע שזכתה לכך כיון שהיתה קוברת את הנרצחים בשואה! שילם לה ה' פעולה בכבוד גדול.

הבחור מבקש רשות להעביר את המקרופון לחבירו הצעיר מספר שבהתחלה לא האמין בכלום! ושכביכול ח"ו לא קיימת ישות אלוקית... אך בזכות סרטון 1 של כבוד הרב שליט"א הצליח להשתכנע שאכן קיימת ישות אלוקית בעזרת ההסבר של 'בורא ונברא'! ומבקש להבין שאכן מהישות הזאת קיבלנו את התורה במעמד הר סיני וכו'

ובהמשך מבקש הסבר לטענתו למצוות שנראות בעיניו לא הגיוניות כמו שבת; למה מעלית אסורה אם אין בזה טרחא? וכבוד הרב מבאר שהמלאכות שבת אסורות כגון; חיתוך נייר וכדו' הבערת אש של אז וכיום בהדלקת חשמל שיש בהם פעולות של בנין וסתירה ועוד, וכדי שהבחור יעמוד על האמת כבוד הרב שליט"א ממליץ לבחור לצפות ב-3 ההרצאות הבאות;

1. דיסק מס' 54 'היכל בלי תרבות',

2. דיסק מס' 55 'קפיצה קטנה לקנדה',

3. ודיסק מס' 60 'מועדון הזום בת"א' (הדיסקים מתומללים).

ושב"ה יבוא להרצאה הבאה ויספר לרב בפני הקהל אם אכן השתכנע כמו בסרטון הראשון...

**וגם בהרצאה זו מביאים 3 מסכי טמבלויזיות ואייפון לשבירה, לע"נ, וחזרה בתשובה, וזיווגים הגונים בקיום מצוות: "וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ" לצלילי השיר "וְטַהֵר לִבֵּנוּ לְעָבְדְךָ בֶּאֱמֶת!".

...

**כבוד הרב מסיים את ההרצאה ומודה לקהל שבא לאולמי ריי בראש העין: "אני מודה לכם!"

הקהל מוחא כפים, וכבוד הרב שליט"א מזמינם לבוא לקדמת הבא לקבל מתנות!

הקהל שבא להרצאה מבקש את ברכותיו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א לרפואה שלימה, חזרה בתשובה ועוד. כאשר בסיום ההרצאה כבוד הרב מאציל מברכותיו על המשתתפים ומחלק בחינם!! (בזכות התורמים היקרים!); ארבעה ספרי מוסר בכרך אחד (ארחות צדיקים, שערי תשובה, מסילת ישרים ותומר דבורה), בן איש חי הלכות - שנה ראשונה ושניה, ברכוני קריאת שמע שעל המיטה, דיסק און קי מאגר השו"ת הגדול בעולם! דיסק האנציקלופדיה האינטראקטיבית, החינוך, חמשה חומשי תורה – בכרך אחד, חפץ חיים שמירת הלשון, טהרת הקודש, כיפות, מדרש תנחומא, מטפחות – כיסויי ראש לנשים, משניות כיס - ששה סדרי משנה, סידורים, ציציות, קופות צדקה – מושקעות! קיצור שלחן ערוך – הרב גאנצפריד, שומר אמונים, תהלים – כיס.

חשוב לציין: שהצוות היקר חילק לבקשת התורם את הדיסקים 'כשרות הבשר והעוף בימינו' חלק א MP3 (ראה אשכול) על כל כסא לכל משתתף שבא להרצאה.

 •    שיתוף   
 • תגיות:

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 04.03 08:08

  יישר כח לרב היקר על דרשה משכילה ואפקטיבית!!! (לונג איילנד 3.3.24) בהצלחה רבה בהמשך המסע החשוב!!! (אמן)

 • 03.03 14:41

  שלום רב! שמי שׁ. ד. כ. מצפת ואני מקשיב לרב אמנון יצחק כבר שנתיים. מהרגע ששמעתי על הבעיות בכשרות הבשר באותה שניה הפסקתי לגעת בבשר ב"ה. אבל המשפחה פחות... ועכשיו בס"ד תודה לה' יתברך ותודה ענקית לרב אמנון יצחק הצלחתי לשכנע את משפחתי לעבור לשחיטה פרטית. אז אני גר באזור צפת, ורציתי לשאול איפה אוכל לקנות בשר כשר באזורי. אשריכם אשריכם אשריכם!!! הארתם לי את דרך האמת. אין סוף זכויות אתם יוצרים. כל כך מאושר שהכרתי את הרב ואת הקהילה.

 • 29.02 16:42

  כבוד הרב, ילדי התלמוד תורה הולכים לגינה עם שירים (הכל יודוך shofar.tv/videos/15560) כמו שהרב בשבת.

 • 29.02 12:01

  כתבה, ערבי מוסלמי התגייר בזכות הרב אמנון יצחק! ערבי מוסלמי מספר: 'שהתחיל לשמוע את הרב!' ולא האמין שבסוף יכנס ליהדות חזק (תימור דוד עקלין).

 • 28.02 15:32

  רציתי לומר יישר כחכם על הספר הנפלא 'קיום מצוות כהלכתן' (shofar.tv/videos/16254) ב"ה קיבלתי אותו השבוע מאחד המפיצים שלכם פה בראשון לציון (ל. ס. הי"ו), קראתי לאבי שאינו שומר תורה ומצוות (לע"ע) מאחת ההרצאות - והוא נהנה מאוד! ולמדתי בהרצאה אחרת ו.. - מתוק מדבש!! גם למדתי בפרק של 'ברכות השחר עם הכוונות'... ונחרדתי להבין: כמה אני חסר! בקיצור, נראה שזה ממש אוצר של חכמה! אבל הסיבה שאני כותב אכן היא כדי לציין את העריכה דווקא; ההרצאות מודפסות בכתב מאיר עיניים, עם ראשי נושאים, הערות שוליים והפניות, הבלטות של מילים ואפילו הגופן שבחרתם נעים לקריאה - פשוט מושלם! השילוב של התוכן המרתק וההנגשה שלו לקריאה - תענוג גדול. חזקו ואמצו ותבורכו מפי עליון. (אמן וכן למר).

 • 27.02 08:22

  שלום לכבוד הרב! הרופאים אומרים: 'שצריך נס! כדי שסבא שלי יחיה' אתמול קרה לו 'ארוע' (ל"ע) וסבתא שלי קרה לה דבר דומה ב"ה באתי לבית כנסת של הרב והרב בירך - והיא הבריאה ברוך השם! אז תודה ענקית להשי"ת וגם לרב ואם הרב יכול לברך גם את סבא שלי: 'שיבריא בעזרת השם!' אני יודה לרב מאוד.

 • 26.02 17:09

  רבנו הקדוש בוקר טוב! מיד אחרי ששלחתי את הילדים למסגרות, הכנתי נס קפה והתחלתי לשמוע את שיעור הבוקר: 'וגם חרבונה זכור לטוב' (shofar.tv/videos/16879) הייתי מרותק לשיעור! כל מילה הקפדתי לשמוע היטב, עד שאפילו את ה'נס' לא שתיתי... ואוו! איזה שיעור עוצר נשימה. וכשלימדת על ה-12 טעמים שאסתר הזמינה את המן לסעודה, פשוט חידוש מהממם!! וכל כך הצחיק אותי כשתארת את אחשוורוש מתעצבן על המן שביקש את בגדי המלכות ועצר את עצמו מלבקש את הכתר! כשראה את המבט של אחשוורוש ועצר את הבקשה. - ממש צחקתי מלחשוב את זה. אלפי מכתבים על תודה על עוד שיעור והרצאה מושלמים ופשוט לא יכול שלא לכתוב על עוד שיעור מדהים! "טוֹב לִי תוֹרַת פִּיךָ מֵאַלְפֵי זָהָב וָכָסֶף" זה פסוק (תהלים קיט, עב) שרק בזכות רבנו הקדוש והיקר זכיתי להבין, כי דברי תורתך משעשעים וגורמים נחת ושמחה! מתיקות התורה ממש ככה הרגשתי. תודה רבה על הזכות הזאת.

 • 25.02 14:22

  רבנו הקדוש שבוע מבורך! תודה על השיעור המאלף הבוקר 'עץ גבוה חמישים אמה' (shofar.tv/lessons/16869) להתחיל ככה שיעור בוקר ביום ראשון - תענוג אמיתי לנשמה! ובכלל תמיד לשמוע על איך שהמן הרשע נתלה - משמח את הלב! בקרוב את סינוואר ימח שמו גם יתלו - (בתוך כל שונאי ישראל) אמן כן יהי רצון ויה"ר: שבזכותך, בזכות אסתר המלכה ומרדכי היהודי🙂 שבוע מבורך ובשורות טובות (אמן).

 • 24.02 19:14

  😂😂😂😂 תודה כבוד הרב על כל הפעילות של זיכוי הרבים שאתה עושה, אוהבים אותך מאוד.

 • 22.02 12:33

  שלום וברכה כבוד הרב! השיעור של הבוקר (פרשת תצוה - כתית למאור shofar.tv/videos/16860) מחיה את המתים וסם לחיים, להתחיל את היום בלימוד התורה! לשמוע דברים שנותנים לי את החיות, הנשמה מקבלת אוכל רוחני וכוחות ללכת בדרך האמת ולשמוח בחלקי ולזכות להאיר לאחינו. כבוד הרב! תודה רבה לקב"ה שזיכנו להתחבר לרב גדול וקדוש ונתן לנו אותך ובלעדיך ח"ו החיים רדודים. ברצוני לשתף את הרב על הלימוד שלמדנו כמה חשוב להתחבר לצדיק הדור ולשאוף להיות בקרבתו. [צילום מספר, פרשת תרומה, סגולה להירפא מכל התאוות! "ועשית שלחן" רבינו הבעש"ט אמר: 'כל מי שזכה להיות משובתי שבת מאוכלי שלחני - אני נותן בו סם חיים להיות בקרבו רפואה להיוושע מכל התאוות, וגם פועל להבא להתנהג בביתו בקדושה ובטהרה. אשר מדרכי הרפואה על ידי בני אדם - הוא רק להתרפא מחליו הקודם, אך עודנו צריך שמירה להבא שלא יבוא ויחזור אליו החולי חס ושלום. וכאן יפה כח הצדיק על ידי שלחנו הטהור, לתת לאדם שמירה להבא להינצל מכל רע'].

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים