טוען...

חג שבועות בכוונה - 'כאשר ציוה ה''

  פורסם בתאריך: 24.05.2023, 10:32 • מערכת שופר

בס"ד

בהמשך להרצאה הנפלאה בציריך: 'מצוות צריכות כונה'

  Gemeindehaus IRG,  תאריך פרסום: 15.05.2023

 

מוגש לכם הקוראים הנכבדים

כמה מהמצוות 

לקראת חג שבועות הבעל"ט

 שבועות בכוונה

הכנות ליום טוב: בזמן שעוסק בהכנות לקראת יום טוב מקיים מצות כבוד טוב טוב ועונג יום טוב, ועליו לכוין קודם כל מעשה:

הריני מכוין לקיים מצות כבוד יום טוב ועונג יום טוב "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

תוספת יום טוב:
כאשר מקבל על עצמו את קדושת היום טוב כמה דקות קודם השקיעה,

וכן כשמאחר להוציא את היום טוב אחרי זמן צאתו מקיים בזה מצוה להוסיף מן החול על הקודש,

ויכוין בזה:

הריני מכוין לקיים מצות תוספת יום-טוב "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

שביתת יום-טוב:

כאשר נמנע מעשיית מלאכה ביום טוב מקיים על ידי זה מצות שביתת יום טוב,

ויש לחשוב בתחילת היום טוב:

הריני מכוין לקיים מצות שביתת יום טוב "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

מקרא קודש:

בשעה שמברך את ברכת המועדות בתפילת העמידה של יום טוב מקיים מצות 'מקרא קודש' לקדש את החג בתפילה בציבור, ויהרהר קודם לכן:

הריני מכוין לקיים מצות מקרא קודש "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

אמירת הלל:

באמירת ההלל ביום טוב ובחול המועד מקיים מצוה להלל את שם השם,

ויש אומרים שקריאת ההלל היא ענף של מצות השמחה ברגל,

ועליו לכוין לפני כן:

הריני מכוין לקיים מצות הלל "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

 קידוש ביום טוב:

בעת שמקדש על היין ביום טוב, מקיים על ידי זה מצות קידוש ביום טוב,

ויכוין בזה:

הריני מכוין לקיים מצות קידוש ביום טוב "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

סעודות יום טוב:

כשסועד את ליבו בבשר ודגים ושאר מטעמים בסעודת היום טוב מקיים בזה מצוה מן התורה לענג את היום טוב,

ויש לכוין קודם הסעודה:

הריני מכוין לקיים מצות עונג יום טוב "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

שמחה ביום טוב:

באכילת בשר ושתיית יין ביום טוב מקיימים האנשים מצות "וְשָֹמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ", הנשים שמחות בבגדים חדשים ותכשיטים לכבוד החג, הילדים שמחים במיני מתיקה, והעניים שמחים כשמסייעים בידם לשלם את הוצאות החג, כמו כן, ישנם ענייני שמחה שונים כל מקום כמנהגו וכל משפחה כדרכה ובוודאי כולם נכללים במצות "וְשָֹמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ".

לכן, קודם שאוכל או שותה, וכן קודם שמעניק לאשתו מתנת חג או רוכש עבורה בגדים לכבוד החג, ולפני שמחלק ממתקים לילדים, והוא הדין קודם שמשמח עניים ומסייע להם בהוצאות החג יכוין:

הריני מכוין לקיים מצות "וְשָֹמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ" "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

זכירת מעמד הר סיני:

בשעת קריאת התורה של חג השבועות כשקוראים את פרשת מעמד הר סיני יש הזדמנות מיוחדת לקיים מצות זכירת מעמד הר סיני, מפני שבכל שנה ושנה נחשבים העם בשעה זו כאילו עומדים לפני הר סיני,

על כן קודם הקריאה יהרהר בליבו: 

הריני מכוין לקיים מצות זכירת מעמד הר סיני "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם":

הבדלה במוצאי יום טוב:

בשעה שאומר 'אתה חוננתנו' במוצאי יום טוב או אומר הבדלה על הכוס יש אומרים שמקיים מצות הבדלה

ועליו לכוין קודם לכן:

הריני מכוין לקיים מצות הבדלה "כַּאֲשֶׁר צִוָּה השם".

 

לסדרה המיוחדת: 'מצוות צריכות כוונה' על פי הספר: 'כאשר ציוה ה'' - לחץ כאן.

נ.ב. ניתן להשיג במשרדי 'שופר' את הדיסק שמע בסדרת השיעורים הנ"ל.

ואו בשופרקול (גם בקומה הכשרה) 02-3724787 בשלוחה 2 ואז 4 ואז 30.

 

ומאת הרב שמעון רחמים שליט"א

שיעור 'חג שבועות'

וקונטרס 'משה אמת' - לצפיה לחץ כאן.

 

ומכבוד הרב שליט"א לסדרת שיעורים על חג השבועות - לחץ כאן

שיעור דוגמא: 'ענייני חג השבועות - חלק ב'.

 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 23.05 10:29

  בוקר אור לרב היקר! ללא צל של ספק, ב"ה הדרשות הללו מפריחות רעננות בקרב הציבור בדגש על תקופה מאתגרת בה מצוי עמנו, כמו גם פרקטיות ליישום. דרשנים יחידי סגולה בהיסטוריה של עמנו הבינו את השליחות המוטלת עליהם לחיזוק רוח העם בתקופות שונות, שימוש במקורות הקדושים להעברת המסרים הנדרשים לתיקון המידות- זה מדהים!

 • 23.05 10:28

  כבוד הרב הקדוש הרב אמנון יצחק שליט"א, בוקר נפלא ושמח! רציתי לחזק את דברי הרב בענין החיסונים של הגיל הרך בני בן 16 נפגע חיסונים מגיל שנה (ל"ע) שבו עשה את החיסון "המשולש" במחלת האפילפסיה נפגע ובזכות החזרה בתשובה ורבנו הקדוש והחלפת שמו על ידי הרב לשם חדש וב"ה אנחנו שייכים לקהילות פז אז הבן נמצא במצב יותר טוב לעומת התינוקות שהתחסנו איתו באותו יום ארור שבו האחות מטיפת חלב אמרה: "לראות שהחיסון טרי" ולא שמנו לב... ושלוש התינוקות נפגעו! שניים מהם במוסד סגור!! ורק בני, בזכות החזרה בתשובה ואכילת כשרות קפז' - ב"ה ניצל בני! תודה לרב על הכל יה"ר: שהשי"ת ימלא כל משאלות ליבך לטובה אריכות ימים ושנים (אמן).

 • 23.05 10:26

  כבוד הרב, ב"ה הרצאה בצרפת (בנבל עשור זמרו לו, מרסיי, 22.5.24) מרגשת ומשמחת קשה לעכל את גודל ההתעלות הרוחנית והשמחה שהרב עורר אמש גם בתחנה המרכזית באשקלון, אנשים צפו התחזקו והבינו את גודל הזכות להתאחד סביב הקדושה ונרשמו להסעה חינם מאשקלון להרצאת הרב בקרית מלאכי (02.06.2024), חוץ מהשירה שהרב הסביר על מעלתה היתרה בהשפעתה על האדם בקרבת הא-לקים אפילו מלימוד המוסר, מה שהסביר הרב על הלחם והקשר ליציאת הנשמה וניצוצות הקדושה במזון - חידוש מדהים! מחזק את היקר מכל הנפש!!!!! שמי יסעדנה, שאת הגוף היא סועדת כמו שכתב רבינו יונה זיע"א בספרו שערי תשובה אבל הנפש החולה והחוטאת מי יסעדנה?! אך הרב בהרצאותיו בכל פעם מחזק הנפש!! תודה וחזק וברוך👏💪

 • 23.05 00:41

  ב"ה אין עוד רב כמוך בעולםםם אתה משמח אותנו גם מרחוק - בביתנו צהלה ואורה, מאיר את ליבות עם ישראל החכמים המבינים והיודעים מי הוא גדול הדור שליט"א המחיש את גאולתנו מהרה אמן. תודה רבה עם הרבה הערכה ואהבת אמת ישר כוחכם כל העוסקים במלאכה הקדושה לזרוז הגאולה.

 • 22.05 14:47

  כבוד הרב היקר שליט"א שלום וברכה! ב"ה שמחה לעדכן שמתקרבים ל-100 הנרשמים הראשונים ל: "סעודת השמחה" (לכבוד השי"ת) ברוך השם!

 • 22.05 13:59

  השיעור הזה - מרתק! ומחייב!! (פריז - מצוה לעלות לארץ 21.05.2024 shofar.tv/lectures/1602) יה"ר שנזכה גם אנחנו בקרוב למצות יישוב ארץ ישראל (אמן)

 • 21.05 12:59

  כבוד הרב ברוכים תהיו להשם (אמן) קרה לי דבר. מדהים עכשיו מאת השי"ת נכנסתי לאתר 'שופר' לתומי בחרתי לראות את הסרטון הבחורה שניצלה מהסרטן (המחלה נעלמה) שכבודו בירך אותה וכבודו אמר לה: 'שהמחלה תעבור לאשתו של אסד נשיא סוריה!' (shofar.tv/videos/15098) אני רואה את הסרטון ואחר כך נכנסתי ל: ווינט בחדשות ומה אני רואה?😱😱😱😱😱😱 שולחת לכם תמונה. [ציטוט: 'אסמה אסד, רעייתו של נשיא סוריה, שוב חולה בסרטן']

 • 21.05 11:45

  כבוד הרב היקר שלנו! רציתי לשתף: שצלצלה אלי מי שהיא ותוך כדי שאלה: 'מה קורה במצב של היום?' מה שהולך וב"ה אני מרגיעה אותה ומחזקת אותה ואומרת לה את השירה: "עבדו-עבדו-עבדו את השם בשמחה!" והכנסתי כמו שכבוד הרב אמר את שם השם באותיות והיא אומרת לי: 'חיזקת אותי!' ומברכת אותי שלחתי לה את ההרצאה שאתה שר: "עבדו את השם בשמחה!" בנוסף הסברתי לה: שיצר הרע - זה עצבות ואמרתי לה: כל יהודי מסוגל לקיים לשמור את המצוות שזה יהיה מתוך שמחה! ב"ה חיזקתיה במצוות, אני מאמינה שמדברים מכח השמחה - זה עורר לה חזק משהו!!!

 • 21.05 10:45

  מורינו ורבינו! בנוגע להרצאה בצרפת (פריז - מצוה לעלות לארץ 21.05.2024), ב"ה נולדתי וגדלתי בחוץ לארץ. ולפני 25 שנה, כשעוד הייתי רווקה, נחשפתי לקלטות וידאו של הרב. מיד הייתי מכורה להרצאות וחיפשתי עוד ועוד קלטות שהייתי רואה עד לשעות הקטנות של הלילה! ב"ה התחזקתי מאוד ופתאום הרגשתי צורך חזק לעלות לארץ הקודש! תוך כמה חודשים בסיעתא דשמיא זכיתי להגיע לבד לארץ ועם הזמן להתחתן ולהקים כאן משפחה! בעזרת הש"ית עוד אזכה להגיע לירושלים עיר הקודש!! תודה רבה לרבינו הקדוש שב"ה בזכותך זכיתי לעלות לארץ ולהתחבר לרב האמת!! ממליצה לכל יהודי הגולה להגיע לכאן ומהר!

 • 21.05 10:12

  בוקר טוב כבוד מורי ורבי. שמחה כ"כ על העצות הנפלאות שהרב נתן. כמו מים חיים ממש. ביום שישי הלכתי להשלמות אחרונות לקניות. הייתי טיפה בעצבות בגלל המצב האישי שלי ובגלל המצב בעם שלנו. ממש בכבדות כזו. ותוך כדי הליכה ב"ה נזכרתי ברב ואז כל הדרך ברגל ל 'סופר' אני שרה בשקט כמובן: "עבדו את השם בשמחה" וחוזרת מהסופר: 'מצווה גדולה להיות בשמחה' וב"ה הכל עבר. חזרתי לעצמי. וב" היתה שבת נפלאה. יה"ר שהשי"ת יברך את הרב - אמן.

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים