טוען...

סיקור מעמד הכנסת ס"ת וסעודת מצוה לע"נ ר' חיים נגר ז"ל [כולל גלרית תמונות]

  פורסם בתאריך: 02.02.2023, 13:46 • מערכת שופר

בס"ד

סיקור מעמד הכנסת ס"ת וסעודת מצוה לע"נ ר' חיים נגר ז"ל

בחסדי השי"ת כי גבר עלינו תמיד! ובפרט כאשר כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א מבטיח בהספדו של המנוח ר' חיים נגר ז"ל לכתוב ס"ת לע"נ הטהורה – כדי להעלותו מעלה ומעלה להוקיר לו טובה כ: "בעל התשובה היחידי שנשאר נאמן".

ואכן, ב"ה תוך ה'שנה'!! נמצא סופר סת"ם שיכתוב את הס"ת, וכן התורמים הנכבדים לכתיבת האותיות מהחל ועד גמירא, ותרומת נדיבי עם הי"ו לסעודת המצוה, עם התורמים של הכתיבת אותיות האחרונות לס"ת במעמד הכנסת ס"ת [לכתבה - לחץ כאן].

ואנחנו בסיקור עם הפרטים כדלהלן;

ב"ה ביום ראשון (השבוע) זכינו והוכנס עוד ס"ת להיכל הקודש ברח' מתתיהו 10 'קהילות פז' בני ברק לע"נ הטהורה של ר' חיים נגר ז"ל.

לאחר תפילות מנחה וערבית, בשעה 17:45 ניגשו הקהל ליד ארון הקודש והחלו במכירת האותיות האחרונות לכתיבת ס"ת כאשר התורמים בסכום של 1,800 ₪ זכו גם לקבל תמונת כבוד הרב שליט"א 'תורם וידיד יקר!' וגם זכו בפועל בכתיבת האות האחרונה בס"ת.

והמנחה הדגול מהכנסות ס"ת קודמים שב"ה כולם זוכרים אותו לטובה – תגידו: 'אמן!' :)

ולקול שירי הקודש נגשו התורמים לכתיבת האותיות האחרונות ולקבל ברכת כבוד הרב שליט"א.

וכמובן לאחר הכתיבת האותיות האחרונות כאשר כבוד הרב שליט"א מתכבד להניח את הפעמונים על הס"ת החדש!

לאחר מכן הקהל יצא לעבר ביתו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א ברח' רבינוביץ 7 כדי לכבד את התורה ואת לומדיה ומקיימיה לגיל ולשיש בריקודים בשמחה גדולה לכיון היכל הקודש 'קהילות פז' ברח' מתתיהו 10 בני ברק.

כאשר לכל אורך התהלוכה מצטרפים יהודים רבים מכל גווני הקשת אשר בני ברק מכירה וגם יודעת ושמחים לגומרה של תורה ורוקדים ומפזזים ליד הס"ת באחדות גדולה! לע"נ הטהורה של ר' חיים נגר ז"ל.

התהלוכה התקימה ברחובות רבינוביץ, יצחק ניסים, עוזיאל – ליד ישיבות 'היכל משה' ו'כסא רחמים' ועוד, ומשם לרח' קיבוץ גלויות, קהילות יעקב, אברהם בן דוד ושוב עוזיאל, רח' הרב בן יעקב – ומשם הישר להיכל הקודש 'קהילות פז'.

שמחה גדולה לאין שיעור גם היהודים הרבים שהצטרפו בשמחה לתהלוכת הכנסת ס"ת וגם התורמים הנכבדים אשר זכו להוליך את הס"ת מתחת לחופה ליד כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א כאשר זכו נדיבי עם הע"י להרים תרומת לבם לזכותו של אברהם אבינו (הולכה א') ושאר האבות הקדושים, וכן לזכותו של רעיא מהימנא (הולכה ד') ושאר האושפיזין, וכן לזכותו של הנביא ירמיה – סניגורן של ישראל! ושאר הנביאים זיע"א.

כאשר בפתח בית הכנסת עמדה החופה עם הס"ת והחזן והפיטן יהודה חדד הי"ו הרים את הקהל ממעמד של אהבה לקבלת עול מלכות שמים בפסוקי הנצח של עם ישראל: "שְׁמַע יִשְׂרָאֵל ה' אֱ-לֹקֵינוּ ה' אֶחָד" (דברים ו, ד)...

[במאמר מוסגר, רצינו שיזכו רבים מאחב"י להשתתף עמנו בסעודה של מצוה אך לא מצאנו מקום גדול להכיל עם רב, ולצערנו המקום 'מקדש מעט' קטן מדי, יה"ר שנזכה שהקב"ה ירחיב גבולנו – אמן!]

הקהל אשר הוזמן לסעודה של מצוה ניגש לטול ידים ולסעוד במנות מושקעות ויוקרתיות מבית 'קהילות פז' סלטים ומעדנים בשפע שתיה כדת המלך שניצלים ועופות שוארמה פיצוחים ועוד ...

כאשר הזמר יהודה חדד מנעים בקולו ומהנה את קהל שומעיו בשירים ופיוטים לכבודה של תורה 'גואל יבוא רב עליליה'... ובשירי רגש ונשמה: 'עזרני א-ל חי להכניע'...

הפתעת הערב היתה דרשתו של כבוד הרב שליט"א: 'להאיר פנים' מהספר 'דרך עץ החיים' לר' פנחס ארלנגר שליט"א [אשר ב"ה הקהל הרב שזכה להשתתף בסבב הרצאות בארה"ב זכה כבר לטעום ממתיקותה של הפרשה] כאשר את הדרשה מקדיש הרב שליט"א לזכרו של המנוח היקר באדם אשר היה מתורמי שופר הותיקים מפרשת 'חיי שרה' על המידות התרומיות של אברהם אבינו ע"ה ובהמשך הדרך של עולם הישיבות לומדי המוסר בסיפורים מדהימים ומפעימים!

נ.ב. כבוד הרב שליט"א ממליץ לבני משפחתו של המנוח ז"ל להעלות על ספר את מידותיו והנהגותיו המיוחדות של המנוח – כי יש הרבה מה ללמוד ממנו!

ולפני ברכת המזון ברוב עם החזן יוחאי כהן עלה לבמה עם התזמורת הנפלאה כאשר על הקלידים שי דנוך הידוע ממחרוזת שירי קפז' ועוד... ולאחמ"כ החזן מחפוץ הי"ו בשירים מהעדה התימנית 'אם ננעלו דלתי נדיבים...' כאשר הקהל קם על רגליו ורוקד במעגלים גדולים לשמחה ולכבודה של תורה!

 

מחובתנו לציין: שב"ה הקהל הרב בסעודת מצוה של הכנסת ס"ת לע"נ ר' חיים נגר ז"ל יצאו במטען כבד גשמי ורוחני בנוסף לדרשתו של כבוד הרב שליט"א יצאו ברכוש גדול! כאשר קיבלו; 

1. הסידור המלא 'בכוונת הלב'.

2. זמירות שבת.

3. דיסק שמע 'נפשי תדום' הכולל 'עצרת התעוררות ומספד במלאת השבעה לר' חיים נגר ז"ל' - מהספר 'נפשי תדום' במעלת הבזיונות וקיבול שכרן.

4. ואת הקונטרס שיצא לאור לראשונה ע"י שופר ארגון להפצת יהדות 'ברכות השחר בכונת הלב' עם 'כוחן של הברכות' – [ראה כתבה] מיוחד לכבוד הכנסת ס"ת לע"נ של ר' חיים נגר ז"ל.

וכמובן שכל התפילות והד"ת והשמחה שתהיה מהמתנות הנ"ל גם הם יהיו לע"נ הטהורה של המנוח ז"ל אשר זכה בחייו וזיכה רבים אחרים לאחר פטירתו במצוות רבות לאין שיעור – יהי זכרו ברוך!

 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 21.07 20:59

  רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).

 • 21.07 15:15

  כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.

 • 21.07 15:15

  שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).

 • 21.07 15:14

  תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!

 • 21.07 15:13

  כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!

 • 21.07 15:11

  שלום כבוד הרב היקר . השבוע הרגשתי לא טוב (ל"ע), באמצע הלילה היה לי שיעולים כואבים וצרבת חזקה ממש הפריע לי, קמתי עשית את הסגולה: "עבדו את השם בשמחה" וב"ה ישר עבר לי ישתבח שמו זה עובד מהר. תודה רבה לכבוד הרב על השמחה - זה משהו מיוחד. שבת שלום ומבורך (אמן).

 • 21.07 15:10

  לכבוד הרב אמנון יצחק שליט"א, שמעתי את ההרצאה אתמול וזה פחד פחדים לשמוע מה גורמת מחלוקת. בנוגע לבחור ששם קץ לחייו (ל"ע, שדיבר אתכם בהרצאה של מודיעין עילית) ידוע לי ששמו... בנוסף רציתי להגיד יישר כח לצוות הצילום של כבודו שרגישים לקהל שלא תיגרם לאי מי בושה. ממש מרגש לשים לב לזה כל פעם מחדש. ישר כח גדול ושתזכו להמשיך לעשות חיל ולהציל את נשמות ישראל - אמן!

 • 21.07 15:09

  כבוד הרב מרגישה צורך לכתוב לכבודו: האחדות שהורגשה במסיבה היתה עוד הרבה לפני. הרבה תרומות של אנשים שתרמו אף מספר פעמים כדי שכולם יוכלו להגיע! - זה לא מובן מאליו. תודה להשי"ת על הרב שליט"א העומד בראש קהילה מדהימה ותודה על שזיכנו להיות חלק ממנה! גם גב' רחל שטה (קרן ההסעות shofar.tv/articles/14778) שארגנה הסעות מכמה מרכזים בארץ, שזה גם לא מובן מאליו בכדי שלנו יהיה יותר קל לסוע ולחזור... והכי מרגש: השיא של השיאים זה המחזה המדהים של השלום שנעשה אחת עם השניה. תודה רבה לכבודו על שנים של עשיה של כבוד הרב ושיעורים מעוררים לתשובה והתקרבות להשי"ת! לשמחה במצוות וכוונת הלב! תודה על הכל! יה"ר שהשי"ת ישמרכם! (אמן).

 • 21.07 15:08

  תודה לרב הצדיק אמת!! אתמול בסוף ההרצאה רקדנו ושרנו: "עבדו את השם בשמחה" לאחר מכן ביקשתי מהרב ברכה: 'לשלום בית' הרב כמו תמיד נענה בחיוב, שאל לשלומי ובירך… ב"ה היום הכול יסתדר בבית כלא היה אפילו בלי לדבר על הדברים ממש כלא היה חזרנו לאהוב ולכבד כמו לפני הריב שכמעט נהיה מריבה תודה להשי"ת שאתה חלק מהחיים שלנו כבוד הרב, יה"ר שהשי"ת יתן לך תמיד לשמוח ולשמח לזכות יהודים לגן עדן ולזכות, בעולם הזה ובעולם הבא❤️ (אמן).

 • 21.07 15:07

  כבוד הרב, לגבי ההרצאה האחרונה 'מחיר המחלוקת' (בני ברק 17.07.2024 shofar.tv/lectures/1614) זה נראה שכבוד הרב נוכח בבית שלנו ולפי זה הכין את השיעור; ממש אחד לאחד בעניין הבעל והאשה לגבי חינוך הילדים... לא פשוט כשרק צד אחד שומע את השיעור הזה... לא פשוט בכלל מה שעברתי בבית. וגם לגבי זה שתינוקות מתים (ל"ע) בעוון מחלוקת שבבית.. לפני כמה זמן השי"ת האיר את עיניי (כמו מה שהרב דיבר) על מה שקרה לנו עם רפאל ח. ז"ל (ל"ע) ועשינו חשבון נפש נוקב. תודה רבה על השיעור הזה וכמובן על הכל בכל מכל כל 🙌🏼.

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים