טוען...

סיקור מעמד הכנסת ס"ת וסעודת מצוה לע"נ ר' חיים נגר ז"ל [כולל גלרית תמונות]

  פורסם בתאריך: 02.02.2023, 13:46 • מערכת שופר

בס"ד

סיקור מעמד הכנסת ס"ת וסעודת מצוה לע"נ ר' חיים נגר ז"ל

בחסדי השי"ת כי גבר עלינו תמיד! ובפרט כאשר כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א מבטיח בהספדו של המנוח ר' חיים נגר ז"ל לכתוב ס"ת לע"נ הטהורה – כדי להעלותו מעלה ומעלה להוקיר לו טובה כ: "בעל התשובה היחידי שנשאר נאמן".

ואכן, ב"ה תוך ה'שנה'!! נמצא סופר סת"ם שיכתוב את הס"ת, וכן התורמים הנכבדים לכתיבת האותיות מהחל ועד גמירא, ותרומת נדיבי עם הי"ו לסעודת המצוה, עם התורמים של הכתיבת אותיות האחרונות לס"ת במעמד הכנסת ס"ת [לכתבה - לחץ כאן].

ואנחנו בסיקור עם הפרטים כדלהלן;

ב"ה ביום ראשון (השבוע) זכינו והוכנס עוד ס"ת להיכל הקודש ברח' מתתיהו 10 'קהילות פז' בני ברק לע"נ הטהורה של ר' חיים נגר ז"ל.

לאחר תפילות מנחה וערבית, בשעה 17:45 ניגשו הקהל ליד ארון הקודש והחלו במכירת האותיות האחרונות לכתיבת ס"ת כאשר התורמים בסכום של 1,800 ₪ זכו גם לקבל תמונת כבוד הרב שליט"א 'תורם וידיד יקר!' וגם זכו בפועל בכתיבת האות האחרונה בס"ת.

והמנחה הדגול מהכנסות ס"ת קודמים שב"ה כולם זוכרים אותו לטובה – תגידו: 'אמן!' :)

ולקול שירי הקודש נגשו התורמים לכתיבת האותיות האחרונות ולקבל ברכת כבוד הרב שליט"א.

וכמובן לאחר הכתיבת האותיות האחרונות כאשר כבוד הרב שליט"א מתכבד להניח את הפעמונים על הס"ת החדש!

לאחר מכן הקהל יצא לעבר ביתו של כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א ברח' רבינוביץ 7 כדי לכבד את התורה ואת לומדיה ומקיימיה לגיל ולשיש בריקודים בשמחה גדולה לכיון היכל הקודש 'קהילות פז' ברח' מתתיהו 10 בני ברק.

כאשר לכל אורך התהלוכה מצטרפים יהודים רבים מכל גווני הקשת אשר בני ברק מכירה וגם יודעת ושמחים לגומרה של תורה ורוקדים ומפזזים ליד הס"ת באחדות גדולה! לע"נ הטהורה של ר' חיים נגר ז"ל.

התהלוכה התקימה ברחובות רבינוביץ, יצחק ניסים, עוזיאל – ליד ישיבות 'היכל משה' ו'כסא רחמים' ועוד, ומשם לרח' קיבוץ גלויות, קהילות יעקב, אברהם בן דוד ושוב עוזיאל, רח' הרב בן יעקב – ומשם הישר להיכל הקודש 'קהילות פז'.

שמחה גדולה לאין שיעור גם היהודים הרבים שהצטרפו בשמחה לתהלוכת הכנסת ס"ת וגם התורמים הנכבדים אשר זכו להוליך את הס"ת מתחת לחופה ליד כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א כאשר זכו נדיבי עם הע"י להרים תרומת לבם לזכותו של אברהם אבינו (הולכה א') ושאר האבות הקדושים, וכן לזכותו של רעיא מהימנא (הולכה ד') ושאר האושפיזין, וכן לזכותו של הנביא ירמיה – סניגורן של ישראל! ושאר הנביאים זיע"א.

כאשר בפתח בית הכנסת עמדה החופה עם הס"ת והחזן והפיטן יהודה חדד הי"ו הרים את הקהל ממעמד של אהבה לקבלת עול מלכות שמים בפסוקי הנצח של עם ישראל: "שְׁמַע יִשְׂרָאֵל ה' אֱ-לֹקֵינוּ ה' אֶחָד" (דברים ו, ד)...

[במאמר מוסגר, רצינו שיזכו רבים מאחב"י להשתתף עמנו בסעודה של מצוה אך לא מצאנו מקום גדול להכיל עם רב, ולצערנו המקום 'מקדש מעט' קטן מדי, יה"ר שנזכה שהקב"ה ירחיב גבולנו – אמן!]

הקהל אשר הוזמן לסעודה של מצוה ניגש לטול ידים ולסעוד במנות מושקעות ויוקרתיות מבית 'קהילות פז' סלטים ומעדנים בשפע שתיה כדת המלך שניצלים ועופות שוארמה פיצוחים ועוד ...

כאשר הזמר יהודה חדד מנעים בקולו ומהנה את קהל שומעיו בשירים ופיוטים לכבודה של תורה 'גואל יבוא רב עליליה'... ובשירי רגש ונשמה: 'עזרני א-ל חי להכניע'...

הפתעת הערב היתה דרשתו של כבוד הרב שליט"א: 'להאיר פנים' מהספר 'דרך עץ החיים' לר' פנחס ארלנגר שליט"א [אשר ב"ה הקהל הרב שזכה להשתתף בסבב הרצאות בארה"ב זכה כבר לטעום ממתיקותה של הפרשה] כאשר את הדרשה מקדיש הרב שליט"א לזכרו של המנוח היקר באדם אשר היה מתורמי שופר הותיקים מפרשת 'חיי שרה' על המידות התרומיות של אברהם אבינו ע"ה ובהמשך הדרך של עולם הישיבות לומדי המוסר בסיפורים מדהימים ומפעימים!

נ.ב. כבוד הרב שליט"א ממליץ לבני משפחתו של המנוח ז"ל להעלות על ספר את מידותיו והנהגותיו המיוחדות של המנוח – כי יש הרבה מה ללמוד ממנו!

ולפני ברכת המזון ברוב עם החזן יוחאי כהן עלה לבמה עם התזמורת הנפלאה כאשר על הקלידים שי דנוך הידוע ממחרוזת שירי קפז' ועוד... ולאחמ"כ החזן מחפוץ הי"ו בשירים מהעדה התימנית 'אם ננעלו דלתי נדיבים...' כאשר הקהל קם על רגליו ורוקד במעגלים גדולים לשמחה ולכבודה של תורה!

 

מחובתנו לציין: שב"ה הקהל הרב בסעודת מצוה של הכנסת ס"ת לע"נ ר' חיים נגר ז"ל יצאו במטען כבד גשמי ורוחני בנוסף לדרשתו של כבוד הרב שליט"א יצאו ברכוש גדול! כאשר קיבלו; 

1. הסידור המלא 'בכוונת הלב'.

2. זמירות שבת.

3. דיסק שמע 'נפשי תדום' הכולל 'עצרת התעוררות ומספד במלאת השבעה לר' חיים נגר ז"ל' - מהספר 'נפשי תדום' במעלת הבזיונות וקיבול שכרן.

4. ואת הקונטרס שיצא לאור לראשונה ע"י שופר ארגון להפצת יהדות 'ברכות השחר בכונת הלב' עם 'כוחן של הברכות' – [ראה כתבה] מיוחד לכבוד הכנסת ס"ת לע"נ של ר' חיים נגר ז"ל.

וכמובן שכל התפילות והד"ת והשמחה שתהיה מהמתנות הנ"ל גם הם יהיו לע"נ הטהורה של המנוח ז"ל אשר זכה בחייו וזיכה רבים אחרים לאחר פטירתו במצוות רבות לאין שיעור – יהי זכרו ברוך!

 •    שיתוף   

הרצאות קרובות

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 21.03 02:00

  כבוד הרב הרצאה חזקה מאוד!!! מעכשיו אכוון בתפילות ובאמן ( שמותר לענות קדיש יתום ) בעזרת השם כמו שהרב הסביר!!! תודה על זכייה במצוות שתזכה לכל טוב אמן ואמן!!!

 • 21.03 02:00

  כבוד הרב איזה שיעור משיעור לשיעור שמתי לב שהרב כל הזמן מחפש לעשות חסד בכל דבר עם הזולת משיעור לשיעור הרב מוציא לפועל לפעול עוד ועוד מצוות ועוד כאלה שהרב לומד בשבילנו שקורעות גזרות ומונעות יסורים ... הרב אני מחר צרכה להיות בעבודה(לא מתלוננת על מה שהשם כרגע רוצה בשבילי) וכל כך הייתי רוצה להיות בבית כנסת ולענות יהיה שמא רבא לקחת תילדים ולהתפלל אחרי שיעור כזה יותר מתחשק לי להיות באוהלה של תורה. אני לא יודעת מה הייתי בגילגול שעבר אבל מה שכן מרגיש לי שרוצה כל כך לעשות תמצוות בנחת ברוגע בחשק!

 • 13.03 11:39

  כבוד הרב. מזה שנים אתה טענת לשקרים בתקשורת ורוב הציבור החילוני התמים לא האמין לך ולא ראה שעובדים עליו. בשנים האחרונות האמת מתגלה להרבה אנשים תמימים והם שמים לב לכך. אני רוצה להודות לך באופן אישי על כך שנלחמת על האמת במשך שנים והפצת אור בישראל. תודה רבה על זיכוי הרבים ויישר כוח כבוד הרב

 • 09.03 15:04

  שלום כבוד הרב, רצינו לומר לכבוד הרב תודה רבה ענקית על השיעורי בוקר, פשוט אנחנו מרגישים שמתחזקים ומתעלים מיום ליום,  כל המידע שכבוד הרב מעביר לנו ומעורר אותנו, הן בכוונות של המילים בתפילה ובברכות ועוד... ועכשיו גם בכוונות שצריך לכוון על כל מצווה, זה ממש כיף לחיות ככה, איך שהסביבה שלידי משתנה, בנות מהקהילה מברכות לידי כ"כ לאט וברור, ויפה לראות איך שהן מכוונות , זה ממש מרגש, וכבוד הרב השפיע על כל הסביבה, זה מדהים, אפילו הילדים שלי התחילו לברך בקול, לאט מאוד וברור עם הכוונות , והבן שלי תלה בכל מיני פינות בבית את הכוונות. זה רק מעט ממה שאני חובה יום יום מכל ההתעלות שלנו, הכל בזכות כבוד הרב. אז ממש ממש תודה רבה, שה' יברך את כבוד הרב בבריאות כוח נחת ושמחה , מעריכים מאוד מאוד מה שכבוד הרב עושה לנו בפרט ולכל הקבילה ועמ"י בכלל.

 • 08.03 07:48

  הרב בוקר טוב ומבורך 🙏🏻 ההורים שברכת שעברו תאונת דרכים,ברוך השם במצב טוב מאוד, האבא שלה שעבר ניתוח של כמה שעות ביום ראשון בגב העליון כבר שוחרר הביתה . היום הוא הלך כבר לבקר את אשתו שהיא עדיין בבית החולים כניראה גם לפני שחרור בקרוב בעזרת השם. תבורך🙏🏻 מהקדוש ברוך הוא על התפילות שברכת. תודה רבה כבוד הרב!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • 03.03 09:20

  הרב תודה רבה לך על הברכות. האמא שלה מרגישה הרבה יותר טוב תודה לאל 🙏🏻 והאבא שלה עבר עכשיו לא מזמן ניתוח שעבר בהצלחה רבה בזכות הברכות שלך ובעזרת הקדוש ברוך הוא ששמע את התפילות שלך.תודה רבה מעומק הלב על העזרה .השם יברך אותך ואת כל מישפחתך על החסדים הניפלאים שאתה עושה אוהב אותך מכל ה❤️. תודה רבה הרב🙏🏻🙏🏻🙏🏻. חג פורים שמח 🍷🍷🍷

 • 02.03 23:26

  כבוד הרב עכשיו שמעתי את ההרצאה בחיפה. אין מילים, מעורר את הנשמה לעשות חשבון נפש ולהבין כמה אנחנו רחוקים ממעשי אבותינו. והמעשה על רבי עוקבא והרבי שנכרך לו הזקן, מבהיל ומדהים. יהי רצון ונזכה להתקדש ולהגאל ברחמים. ממש תודה רבה לרבנו היקר על הכל.

 • 02.03 16:12

  כבוד הרב היקר שלנו , בכל יום ויום שבורא את הנפשות שלנו מחדש, רוצה להגיד תודה רבה. אבל התודה רבה שלי לא מספיק, בשביל להודות. לפחות אני מאחל לכבוד הרב, בשם כל ישראל, שה' יתן לכבוד הרב כל משאלות ליבו לטובה. ויהי רצון מלפני אבינו שבשמיים , שכל ישראל נלך בדרך ה' ובמשיחו , ושהקב"ה וכבוד הרב תשמחו בנו. וסליחה מכבוד הרב שחילקתי אתמול מיקרופונים, בלי אישורו של כבוד הרב. תודה רבה מורנו ורבנו, תלמידך, מולוקאן באשה. הדבר היחיד שאני יכול רק לאחל מכל מה שכבוד הרב עושה לנו לכל ישראל התודה שיש לי לכבוד הרב, שה' יתן לכבוד הרב

 • 02.03 09:50

  לילה טוב! לרבנו היקר והקדוש. שמעתי את ההרצאה - ובכיתי!! כל מילה חדרה ללבי, אוי לנו לפגוע בזולת ובטח לא בחברנו. תמיד שמעתי את המושג: "חֵלֶק אֱ-לוֹקַּ מִמָּעַל" (איוב לא, ב) – 'ממש!'. כאחת שהיתה חלק מקהילת חב"ד לשעבר, היינו שומעים זאת המון ב'תניא'. אך ההסבר על הפסוק הנ"ל "חֵלֶק אֱ-לוֹקַּ מִמָּעַל" עם התוספת מילה: 'ממש' כמו שהסברת לנו – אני שומעת זאת בפעם הראשונה! שכל יהודי ויהודי הוא כביכול חלק מהשי"ת, גם הרשעים שבינינו. בכיתי! רבנו היקר בכיתי בבוקר ובכיתי בהרצאה. בכיתי - כי מפחדת שהדמעות שהורדתי בעבר חלילה עשו צער בשמים, אני שומעת את ההרצאה ומבקשת מהשי"ת: 'בבקשה! שהצער שהיה לי - לא יעשה נזק כמו שעשה בר קמצא ח"ו!' וביקשתי מה' שוב ושוב: 'סליחה ומחילה!', כמה 'חשבון נפש' עברתי בשיעור. הערב ממש החזרת אותי לכיתה אל'ף ומשם להזכר במהלך חיי להתבונן: האם גרמתי צער ליהודי? ולבדוק! גם אם זה היה לפני 20 שנה!! ולראות אם אפשר עוד לתקן? ולהזכר במי פגעתי וגרמתי לבכי... רק רבנו מסוגל לגרום לי לנסות להזכר: אם פגעתי ביהודי לפני יותר מ-20 שנה!! אתה מרגיש בכאבי אתה מרגיש את פגיעתי אתה מרגיש את כאבן של כל בני ישראל!!! כל ההרצאה אני אוחזת בראשי ואומרת: 'ממש מדבר עלי!'. אני מעריכה אותך ומוקירה לך תודה על כך שאתה עושה שלום בנינו וגם אם טעינו - נותן לנו הזדמנות לומר שטעינו - כמו אבא לילדיו! בורא עולם! מלך מלכי המלכים!! אני מתפללת לפניך: 'שרבנו - יהיה מלך המשיח!' אני לא רואה אדם ראוי להיות מלך המשיח כמוך, מוקף באור של אמת, אור של אהבת ישראל, אור של תורה, כמה נחת אתה עושה לקב"ה! ואני הפשוטה בפשוטים מעידה עליך לפני מלך מלכי המלכים: שכל העולם עומד בזכותך! ומבקשת מהשי"ת שתזכה להיות מלך המשיח, ואתה כל הזמן שר לפני השי"ת שירי תודה, וזה ממש תיקון של חזקיהו מלך יהודה!! שבזכותו כולם ידעו את כל התורה! ואתה ממש ככה כמו חזקיהו המלך. וגם תמיד משלב עם השיעורי תורה שירה ומודה להשי"ת. וגם מבקשת מה': שגם אם בטעות צערנו את החבר, אז ברגע האמת נעזור ונחבק! כי באמת אנחנו עם ישראל העם המיוחד והמאוחד עם כל הקשיים. וכך משמע במגילת אסתר! שמרדכי היהודי אמר לאסתר המלכה: שרק את יכולה להציל את עם ישראל!! אמנם אני לא מרדכי, אך כן אומרת זאת: 'רק אתה כשליח ה' יכול להציל את עם ישראל!!!!' ה'! בבקשה! תציל אותנו, אנחנו הנשים ממלאות את ההוראה שלך לבוא ל: 'עצרת' ולזעוק זעקה על הגאולה ועל מלכות בית דוד ועל מלכות ה'! [כדברי החפץ חיים]. וכבר גילו חז"ל הקדושים: 'שבזכות נשים צדקניות נגאלנו אבותנו ממצרים – וב"ה בזכותן נגאל במהרה אמן!' ואני חושבת: שהזעקה שלך - חזקה משל כולם!' ובהתקרב עלינו חג הפורים הבעל"ט [גאולת ישראל מגזרות המן ואחשורוש] הגיע זמן גאולתנו! בעזרת ה' נזכה כי לך השי"ת ראוי למלוך על כל העולם כולו בכבודך! תודה רבנו שוב על הרצאה מושלמת.

 • 24.02 11:16

  כבוד הרב שליט"א ההרצאה בחדרה כמו כמעט כל הרצאה בגדר המושלם ,אוכל רוחני לנשמה . ההרצאה בחדרה זו הרצאה  שהכי תקרב את הגאולה האחדות!   מאחלת שההרצאה הזו תהיה לרפואתם של כל בני ישראל שנפצעו בפיגועים שהשם ישלח להם רפואת הגוף והנפש ושהשם ינחם את משפחות השכולים , הרצאה שעושה נחת לשם ייתברך ,הרצאה נגד עמלק ממש ככה שהקפיד על עם ישראל שאין אחדות ואתה שוב ושוב מלמד אותנו על האחדות ..

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים