טוען...

הודעה חשובה בנושא הקמח ועוד...


הורדת MP4 הורדת MP3


בהזדמנות זו אני רוצה להודיע: שהלכנו למקום שמייצר קמח בשביל לבדוק, יש בעיות בקמח: עד שבועות זה בעיות של חמץ שעבר עליו הפסח, וגם מכירה אם היתה כראוי בגמירות דעת וכו', לא ניכנס לכל ההסברים כרגע, אז יש בעיות!

יש מעבר לזה עוד בעיות; לגבי טחינת הקמח, איך נעשה, איך הבדיקות וכו'.

יש עוד בעיות שהתעוררו: שזורקים טבליות של רעל בתוך הקמח כדי לשמר אותו מהתפתחות של חיידקים ותולעים בקמח.

והגענו למקום, ולמדנו את הכל, ישבנו עם המהנדס של המזון והתפעלתי ממנו מאוד, הוא חילוני ובקי במסכתות, הוא יודע גם את "לחם הפנים", ו"בית גמזו" ומדבר, חילוני גמור! ושולט, ואיך הפת לא נתעפשה במשך שמונה ימים!, וכל מיני דברים. ושאלנו אותו שאלות, ואמרנו לו ממה אנחנו חוששים, ושאנחנו לא רוצים שום משפר אפיה, ושום אבקת אפיה, ושום עמילן, ולא יהיה E, ולא יהיה כל מיני דברים, כל מרעין בישין.

בקיצור; הוא אמר שהם מסוגלים לייצר לנו קמח מיוחד, שיהיה בו כבר בתוך הקמח - אבקת אפיה, אבל לא אבקת אפיה מה שיש, והם שמים בפנים אלא באופן כזה שאין את כל מה שאנחנו לא רוצים, וזה נקרא "קמח תופח".

ושמחנו לשמוע שכל החיטים עוברות מכונות שבודקות חיטה חיטה, וכל חיטה חלולה - טרינג – נופלת!. ואחרי זה טחינה, ואחרי זה נפות על גבי נפות, ועוד שלבים של נפות, עד שזה נארז, ונארז בוואקום, ואין שום מציאות, וגם אם היו ביצים יש להם משהו שמפוצץ את הביצים. זאת אומרת: שלא יכול להיווצר שום דבר.

הם מתחייבים ששנה - אם זה בוואקום, ונשאר במקום קריר ומוצל - לא תמצא בזה תולעים!.

טוב, אבל מה האיכות של הקמח? לקחנו את הקמח, והלכנו לבדוק, והרבנית עשתה כל מה שרק אפשר: עשתה לחוח, ועשתה חלות, ועשתה לחמניות, ועשתה פיתות, ועשתה עוגה, ועשתה ועשתה - חבל על הזמן זה קמח כמו בשוויץ. מדהים!

מה שטעמתם פה - זה מהקמח הזה, הלחמניות האלה אם אתם שמים לב הם רכות, {מחיאות כפיים בקהל} מי שיודע לעבוד עם הקמח הזה, זה לא צריך אפילו שמרים, מה שאני אמרתי - לא צריך שמרים, לבד. אבל יהיה הסברים, אני עוד לא גמרתי.

ביום ראשון אנחנו נוסעים לראות במו עינינו את ההסברים, אנחנו הולכים לצלם בלי נדר את הכל, נתעד, נקבל הסבר שנוכל להראות ולהסביר לקהל – אכן, מה מצאנו - זה מציאה שאין כדוגמתה!.

אז בינתיים יהיה ניתן להשיג בחנות למעלה ב"קהילות פז", ברחוב מתתיהו 10 בני ברק.

אנחנו משתדלים עוד עכשיו לבדוק אם יהיה אפשר להוציא; טחינה, חומוס, חלבה, שוקולד, ועוד דברים שאנחנו נעשה אותם בכשרות המהודרת והקפדנית, ואני מקוה אם כל מה שאנחנו עושים לפחות אנחנו זה יעמוד לשאר עם ישראל כולם עד שכולם ישובו בתשובה אמן.

  •    שיתוף   

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת