טוען...

הבעיות בדג טונה וכיצד לבחור דגים?

 סרטון מתוך: אשדוד - ערכו של רגע

הורדת MP4 הורדת MP3


שאלה: ערב טוב כבוד הרב,

הרב: ערב טוב

שאלה: רציתי לשאול בקשר לדגי טונה,

הרב: כן

שאלה: הרב אמר שיש בעיה עם הדגי טונה, רציתי לדעת אם זה קשור גם לדגים בארץ וגם שמיובא מחו"ל? ומה בקשר לקופסאות שימורים?

הרב: דגים - זה בעיה! בפרט בטונה, בגלל שיש דגי טונה טמאים ויש כשרים, ואם הם באים ללא עור והם נמצאים בקופסאות יש עוד בעיות נוספות של; מליחה וכבישה וכל מיני דברים שהם בעייתיים.

אז עד לפני כמה זמן היתה כשרות שלא התירה אותם, כשרות אחרת כן התירה, עכשיו כשרות שלא התירה - חזרה להתיר.

אני לא יכול להיות "ערב" על מה שקורה ועל מה שלא קורה, זה תהליך מאוד מסובך!, הדגים האלה צריכים להגיע מהאוקיאנוס, וצריכים להגיע לשם משגיחים על הספינות או האוניות, ולהיות מלווים את זה, ולראות שכל התהליך עד שזה מגיע לפה בקופסאות והכל, לא יתערבב עם דגים כאלה ואחרים, זה מפעלי ענק!!! שמסדרים אותם בקופסאות, יושבים אלפים של אנשים,  שמכניסים את זה, יש סרטונים שאת יכולה לראות ב"גוגל", זה מאוד מסובך! מאוד מורכב.

ומאחר שמתברר שיש טעויות, מאחר שרצו לזרוק את אחד המשגיחים לאוקיאנוס בגלל שהוא עורר על בעיות, ומאחר שחזרו עכשיו לזה – אז אני מסתפק מאוד!.

עכשיו, הכי עדיף בדגים לקנות דגים שהם עם עור, שניתן לזהות את הסנפיר והקשקשת. כמובן שיש אחר כך את העניין של בדיקת תולעים, חשש תולעים,  יש דגים שיש בהם יותר ויש שיש בהם פחות, אבל צריך לבדוק.

אבל אם את רוצה לקנות דג פילה שכבר נקי והכל - כדאי לקנות שזה  בא סגור, כי הראנו כבר סרטונים, תראי אצלינו באתר שיש חברות מפורסמות מאוד, את פותחת בפנים - והשם ירחם! יש תולעים מכאן עד להודעה חדשה וכל מיני דברים.

אז לכן הכי טוב, לקחת חי - אם אפשר, ולבדוק אותו אחר כך מתולעים.

איך יודעים איך בודקים כל דג ומה הדגים ומה פחות וזה?

יש חוברות של הבד"ץ שהם מוציאים, והם אומרים מה פחות נגוע ומה יותר, ואיך בודקים, ומה הסימנים? וכו'. יש סרטונים אצלנו באתר תוכלי לראות.

ודבר נוסף: יש ספרים של הרב ויא, ששמה הוא מראה, את כל נושא הדגים, גם הירקות גם הפרות הכל הכל!, בקיצור ניתן שמה לראות: מה החששות, איך בודקים? מה ראוי מה לא ראוי, ואז אפשר לאכול בשקט, כמובן לאחר הברור והבדיקה.

 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 12.01 01:13

  תודה רבה השיעור אל גמילות חסדים עשה לי סדר בבלגן שהיה לי כעס אל אישתי שאני בדרך כלל שוטף כלים ושוטף את הבית לכבוד שבת אחרי הרצאה הזאת אני מבין שהקדוש ברוך הוא. רוצה לנסות אותי אם אני יעשה חסד גם בבית דבר שלא ידעתי חשבתי שזה קללה בשבילי הבושה שהיה לי מאנשים היום כבר אחרת אני עושה את זה בכייף למרות הקושי הרב.

 • 12.01 01:13

  תודה והוקרה לרב שלום וברכה לכבוד הרב שליט"א. כמה שאני צופה בסרטונים של הרב, אני מתמלא בהערכה לכבוד הרב, יותר ויותר. כבוד הרב הוא האוצר של בורא עולם. הס"מ, נלחם ברב, ושולח אנשים פגומים ומלאים בחטאים, ללא יראת שמים, שפוערים את פיהם כנגד הרב, וכל זה עצת הס"מ, כדי למנוע טוב מעם ישראל. הרב לא נלחם בהם, אלא בס"מ

 • 12.01 01:13

  תודה לרב שלום וברכה לכבוד הרב היקר שליט"א. כבוד הרב, עם ישראל אוהבים אותך. אתה מחזק אותנו, ומקרב אותנו לבורא עולם! מציל אותנו מהגיהנום, ומזכה אותנו בחיים נצחיים! הס"מ יעשה הכל, להחליש את דעת הרב, עלמנת שהרב יחלש במעשיו הטובים! ה" ישמור את רבנו, שלא ישים ליבו לכל שלוחי הס"מ, ויחזקהו-להשיב בתשובה, את כולנו.

 • 12.01 01:09

  כבוד הרב  שליטא, ראשית ההרצאות שלך מושלמות!! תמיד שומעת יום אחרי כי אצלינו השעות הפוכות.. ממש תודה על ההרצאות המעלפות שלך ,קצת מקנאים בכל מי שגר כרגע בארצות הברית שאתה נמצא שם אז בוודאי שכולם מצפים לחזרתך במהרה .  תודה רבה על ההרצאות המדהימות שלך . כוחה של תפילה הרצאה שצריך לשמוע יותר מפעם ..כל הרצאה מהממת יותר מהשניה ..תמיד אומרת זהו זה ההרצאה הכי מושלמת שייש ואז מגלה שייש יותר מושלמת איזה כיף לנו . השם ישמור אותכם ברכה והצלחה תמיד . מעדכנת שגם באילת מוצאים דברים מוזרים באוכל ..בוררת בורגול ויש שם משהו לא ברור . ברוך השם שלמדת אותנו לבדוק הכל . ברכה והצלחה בכל  . אי שם מאילת :)

 • 12.01 01:09

  יישר כח ענק לרב היקר! דרשה מאוד מרתקת ומעניינת עם המון אנרגיות מדהימות. אני מאחל לרב היקר, בעזר השם ברוך הוא רפואה שלימה ברמח איברים ובשסה גידים במהרה. אוהב אותך!!!

 • 12.01 01:09

  הרב,שמעתי את השיחה בטורונטו והיא ממש חיזקה אותי והתחלתי להתפלל כמו שהרב אמר ופשוט כל היום אני ממש מחכה לתפילה תודה רבה הרב.

 • 12.01 01:09

  ריגשת אותי במיוחד עברתי ניתוח הבוקר בהרדמה מלאה וניתוח שהיה אמור לקחת שעה לקח בס״ד מעל שעתיים וחצי ובע״ה בהצלחה היה ממש חסדי השם להראות לי בנס גלוי שיש השגחה פרטית ממש וזאת בזכות התוכן שהרב אמר עכשיו על יוסף שכך נוהגים אשתי ואני ונוהגים לומר תמיד שהשם איתנו אשריך רבינו שכיוונו לדעתו 🙌💐

 • 12.01 01:09

  תבורך מפי עליון כבוד הרב על מסירות נפשך ובאהבת ישראל לכלל ולפרט זה מעל הטבע ולא מובן מאליו זה סיעתא דשמיא שכבוד הרב אמנון יצחק שליט״א זכה זוכה ויזכה מבורא עולם יתברך וישתבח שכל מילה ,תיבה , תנועה, הארה והערה מיועדת ונשמעת בהשגחה פרטית נפלאה ליעדה לכל ברי המזל בעולם שזוכים ללב פועם לאוזן קשבת ועין רואה את כבוד הרב המוסר את דברי תורתנו הקדושה בחן בנועם ובטוב טעם יהי רצון שכל ברכותיו של רבנו יתקיימו לטובה ולברכה חזק וברוך ואין סוף תודות ורגשי הכרת הטוב על הכל מכל כל

 • 12.01 01:09

  רציתי לומר לרב , שההרצאות האחרונות מחזקות ונוגעות ללב , תודה רבה על כל מה שהרב עושה למעננו. ה' ישמרכם ויחזקכם🙌🙌

 • 12.01 01:09

  כל ההרצאות מיוחדות!! ותענוג לראות את הכמיהה והצמא של היהודים שם מזה במיוחד התפעלתי

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת