טוען...

בעיות חמורות בתבלינים ומה מאכילים אותנו בתעשיה?
בחור שואל: רציתי לשאול את הרב לגבי התבלינים, מה הבעיה ו....?

הרב: התבלינים - טוחנים אותם עם מה שיש בהם בלי בדיקה. ו"אסור לבטל איסור לכתחילה". היות ויש איסור וזה חלקים ותולעים ושאר דברים.

נכון שאם אחרי בדיקה ובדקו הכל והיה במקרה תולעת וטחנו אותה - אז זה מתבטל.

אבל לבטל לכתחילה: לקחת עם התולעים ועם הכול ולטחון - זה איסור גמור. והיות וכך עושים, ואי אפשר מאוד טונות תבלינים כל יום לבדוק, צריך את כל הסינים פה, אז לכן טוחנים הכל!. עם הגבעולים עם האבק עם החרקים והתולעים מבחוץ ומבפנים - ואתם אוכלים, --- בתאבון!.

אז לכן אנחנו בודקים כל דבר וטוחנים לבד, אם זה בבית או ב"קהילות פז". קנינו מטחנה גדולה ואנחנו טוחנים: גם כורכום גם זנגוויל וגם דברים אחרים אחרי בדיקה, ולוקח שעות רבות לבדוק.

כשאתם קונים לדוגמא פפריקה אדומה - אז תדעו לכם כמו שהיא מגיעה - ככה טוחנים אותה. והיא עם העובש! אבק! חרקים! עם הגבעולים! הכל טוחנים לכם, ומוסיפים קצת שמן גם שיהיה משקל, זה מה שאתם אוכלים.

כשתטעמו פפריקה של קפ"ז- אתם תשימו שליש מהכמות שהייתם רגילים, יותר אדום, יותר טעים! בלי שום תוספות, וגם בלי חרקים, ובלי עובש ובלי אבק.

תנסו לבדוק בבית, תקנו קילו לבד, ותתחילו לבדוק לבד ותראו מה אני אומר לכם, תראו מה תמצאו שם. מתוך 10 קילו – שלוש קילו אנחנו זורקים!

ב- "הל" יש חורים, מתוך קילו 250 גרם – נגוע. תסתכלו! תראו חורים חורים, תפתחו ספר של הרב וויא, תראו את הצילומים, תראו איך בודקים, ותבדקו בעצמכם! אל תסתבכו.

פלפל שחור קטן: אתם יודעים כמה עבודה זה? מי שמצליח בחצי שעה לעשות 100 גרם בדיקה - זה מהר מאוד!. יש כאלה שלוקח להם שעה לבדוק 100 גרם פלפל שחור. כי צריך לבדוק אותו אחד אחד, יש חלולים, כי כבר אכלו אותם, ואם תרססו ככה תעשו חונג'רי חונג'רי- תראו כמה נופלים חרקים. צריך לשים קודם ברשת, לכל דבר יש רשת מיוחדת.

אבל אם תכנסו לאתר "שופר" יש סירטונים,

גם תוכלו לראות התולעים שנמצאים בתוך הדגים, כן, יש תולעים ארוכות, יש דברים מבהילים, יש גם דגים שיש חשש שהם טמאים, באים בלי עור, אתה לא יודע אם יש לו סנפיר וקשקשת. ויש כאלה שהם דגי טונה - יש כשרים ויש טמאים והם דומים, ואתה לא יודע מה קרה. ויש כאלה שנמלחו עם הדגים הכשרים ואז זה בעיה של "כבוש", ויש בעיות! ומי שלא שומע.

לכן אני מקווה שחילקו לכם כאן דיסקים על "כשרות", תשמעו אותם בבית, ואז תדעו בדיוק, אבל מי שלא עוקב ולא נכנס "לאתר שופר TV" לא יודע כלום, הוא יכול לחיות 70 שנה "יודע..."

למעלה יגידו לו: "או! אה!! אתה אכלת עכברים, חזירים, צפרדעים, הכל אכלת!".

אתם יודעים מה מצאו בשקיות של חסה? נחש, עכבר, צפרדע בתוך השקית של החסה.

אתה יודע מה נמצאים בסופרמרקט? חתולים! עכברים על האוכל! אתם יודעים? "בתאבון".

אתם אוכלים עוגות בטח, עוגת בחוץ או,אה איך הם נראות, והביצים מאיפה? בג'ריקנים, הג'ריקנים. אז קודם כל יש בעיה של "לינת לילה", לא משאירים ביצה שהיא קלופה לילה, אם היא עוברת לילה - זה בעיה – סכנה!.

דבר שני: הפחים נשארים פתוחים כמו שהעידו לנו אנשים שעושים גלידות ודברים אחרים, אתם חושבים שמישהו יכניס את האצבע לבפנים להוציא משהו? שופכים הכל "איזיפו", עושים את זה כמו "חילבה",

"משגיחי הכשרות"? פיטרו אותם! עכשיו הם רוצים להחזיר אותם. ועכשיו עשו כשרויות,

הבג"ץ אמר: "כל אחד יעשה מה שהוא רוצה", בקיצור הכל חריט בריט.

עכשיו אמרו: "יעשו כשרות עם מצלמות", המצלמה תבדוק, ומי יבדוק את המצלמה? איזה חרטות, הכל בלוף! כסף כסף כסף.

לכן, מי שרוצה להיות חכם; לא יסמוך על אף אחד!, סמוך על עצמך, אני בדקתי אני ראיתי במו עיני זה הכל. וזה טעים.

אנחנו עושים לחם לבד, עושים מיונז לבד, אנחנו עושים הכל לבד הכל. אנחנו אוכלים רק טבעי טבעי טבעי ודברים שאין בהם E, E, תסתכלו במרכיבים של כל מיני דברים שיש בהם E, E, יוווווו תכנסו ל"גוגל" ותקראו מזה E, E, יה בה בי כמה מחלות יש שמה, וכמה צרות, וחלק מהחי וחלק מהצומח, וחלק ...ואתה לא יודע.

אתם יודעים יש חומר ב"אבקת מרק" - "אלסיטיסאין", אתם יודעים מה זה? שערות של אדם!,

אז שאלתי את זה שאמר לי את זה, ואחר כך בדקתי כמובן זה מופיע ב"גוגל"

שאלתי: אם זה שערות מבית השחי או מהראש?

אז הוא לא ידע להגיד לי.

גם כנפיים של עופות, נוצות - בתוך האבקה. "אבקת מרק".

אתם אכלתם בטח נקניק, נקניק - זה מהמקור, מהכרבולת, מהרגליים, עם הבוץ של העופות, עם הקישקה, עם הכל, עם הגדולים גם! עם הזה גם והם מוכרים קילו בשקל. קילו בשקל ועושים מזה... מה עושים מזה? "נקניק". בתאבון.

תכנסו לאתר "שופר" תשתעשעו קצת, תתחילו להיות רציניים, אתם אוכלים - השם ירחם!. לכן רוב הציבור מטומטם, למה הוא מטומטם? כי זה מטמטם, כתוב: ונטמתם בם", מטמטמים.

השואל: אני התייעצתי עם הרב אורי והוא אמר שאפשר לאכול "העדה החרדית", בדגים.

הרב: כן טריים להשתדל או כאלה שניתן לזהות אותם. הבד"ץ אומרת בחוברת שלו מה הדגים שאין בהם חשש נגיעות של תולעים, אז תקרא בחוברת יש שם רשימה.

 •    שיתוף   

הרצאות קרובות

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 20.02 12:31

  כבוד הרב היקר שליט"א שלום וברכה! רציתי לומר: 'תודה גדולה!' לכבוד הרב שליט"א על הדברים בקטע הזה. (👨🏻‍🏫 המדד העיקרי להצלחה בחינוך shofar.tv/videos/16838) בזכות הקטע הזה ב"ה חינכתי את הילדים: שצריך לשיר ולהודות להשם יתברך גם מתוך כאב וצער. אני נוהגת כמעט מדי יום לשיר עם הילדים: 'תודה רבה לך השם יתברך על כל הטוב ועל כל החסד!' מתוך שמחה! ואנחנו שרים!! ורוקדים!!! אתמול שרתי לילדים מתוך כאבים חזקים אחרי עקירת שן בינה! (ל"ע) 'תודה רבה לך השם יתברך על כאבי שינים כי אין רע יורד מן השמים!'. הילדים תמהו: 'איך אמא שרה ככה, להודות על הכאב!?' אז הסברתי להם: 'שהשם יתברך מזכך אותנו ובדרך הזאת מנקה אותנו מחטאים ועוונות שנצא מפה נקיים לגן עדן!' בעזרת השם יתברך (אמן) תודה אין סופית לכבוד הרב שמלמד אותנו והלוואי ונזכה לדרגות כמו שכבוד הרב לימד ותיאר בקטע (אמן).

 • 19.02 19:13

  שלום כבוד הרב! הייתי היום בטיפול שיניים. הרופא יודע שאתה הרב שלנו, אמר לי: 'שב"ה הוא שומע הרצאות שלך ב יוטיוב ושאתה מאוד חכם!' ועוד כמה מחמאות ב"ה. אמר לי: 'שלבן שלו יש כל מיני שאלות והוא רוצה: הוכחות! ודברים כתובים ושהוא לא יודע לתת לו תשובות לשאלות האלה...' אמרתי לו: 'שאני יביא לו דיסקונקי ('מאגר השו"ת הגדול בעולם') שיתן לבנו שזה יענה לו על הרבה מאוד שאלות שיש לו!' הוא שמח מאוד! ואמר: 'שהשי"ת סובב את זה שאגיע לטיפול - בשביל שאביא לו דיסקונקי!'.

 • 19.02 14:28

  כבוד הרב שליט"א השיעור בוקר - מאוד מחכים! והיה נחוץ בתקופה זו של פורענויות, מחלוקות (רח"ל), אבל מה שאני יודע זה שלא אעזוב את כבוד הרב שליט"א לעולם!!! לא כמו כאלה שהיו בעבר בקפז שעזבו ופתאום מפרסמים נגד הרב שליט"א וכו'... ומה שהכי מצחיק ומעניין זה שפתאום יש עוד סוגי בשר שאפשר לאכול וזמרים שמותר לשמוע חח... אני ממש מרחם על כל אלה שעזבו כי לגבי בשר יש גם להם פתרון! שישלחו משפחה או חברים לקנות, ואם מתביישים שישלחו מישהו לחנות... אבל הכל צף! ועוד שהם לא נושא ההודעה כרגע... עוד תודה על ההסבר על מהן 'שבועות' וב"ה אנחנו קפזניקים לנצח!!! תודה רבה להשי"ת שזכינו בכבוד הרב שליט"א 🙏

 • 19.02 10:56

  ישר כח לכבוד הרב על השיעור בוקר, (פרשת תרומה - משכן העדות shofar.tv/videos/16839) תודה רבה! שמעתי אותו עוד הפעם - מדהים! שהשי"ת שוכן בתוך הצדיקים. והאמת אף שהיא לא שמימית, היא 'אמת לאמיתה!' כי ה' בתוכם. מכאן לעניות דעתי אנחנו למדים: שאנחנו כמו עץ שצריך להביא פירות והפירות הם הטוב היוצא מאתנו והצדיקים הם 'שורש' שמחזיק אותנו אמנם לצערינו יש 'עשבים שוטים' שאינם נותנים פירות אלא מפריעים לצדיקים בעבודתם (כמו דתן ואבירם:). ואפשר להבין כמה מסוכן לבחור דרך מסויימת (שורש של עץ פרי מסויים) ולקבוע שהיא ה'אמת' ולפסול פוסקים אחרים שהם השורשים של מיני עץ שונים הנותנים פרי ממנים שונים והם אותם המוציאים לעז על הצדיקים ומזלזלים בהם - רחמנא לצלן!

 • 19.02 09:04

  רבנו הקדוש! איזה שיעור בוקר מרומם! לכל איש ואישה מעדת ישראל את סוד נדיבות ליבו של הצדיק מגלה הרב בכל שיעור ובפרט הזה "וְשָׁכַנְתִּי בְּתוֹכָם!" (שמות כה, ח) מהי גדולת ליבו של הרב שעומד איתן כנגד השקרנים שבדור כדי להמשיך להאיר את ליבותם של עם ישראל בשביל שיפתחו ליבם לקב"ה ושיזכו גם הם להשראת שכינתו בליבם ובזכות זה על גם כלל האומה הרב הזכיר את גדולי החכמים והבן איש חי שתורתם לא תשכח לעולם וכך תורתו של הרב אמנון יצחק שליט"א לא משנה מה "הם" יעשו, אמת צרופה בידו והוא מנחיל אותה לעם ישראל וקהילתו ומזכה ומרצפם ומחזקם לעבודתו יתברך אוהבים את הרב הצדיק שאין כמותו ותורתו חזק וברוך רבינו "יַגְדִּיל תּוֹרָה וְיַאְדִּיר"!!! (ישעיה מב, כא) - אמן!

 • 19.02 08:28

  כבוד הרב שלום וברכה!!! אכן הבטיחו חז"ל: 'צדיק גוזר וה' יתברך מקיים!!!' ברוך ה'! התקיימה ברכת הרב שליט"א ובס"ד כעת אנו בדרך לבית שלנו אחרי שהחשד לדלקת קרום המח - התבטל! תודה להשי"ת ותודה לך הרב אשרינו שזכינו בצדיק אמת!!!

 • 19.02 08:26

  כבוד הרב שליט"א היקר שלום וברכה! שבוע טוב ומבורך! רציתי לשתף את כבוד הרב ולזכות את הרבים אם כבוד הרב שליט"א יראה לנכון. הבן הקטן שלי חלה (ל"ע) יום חמישי האחרון . והחלטתי לתרום 180₪ ל: 'שופר' לטובת סבב הרצאות בארה"ב 2024 לרפואתו ובאותו רגע עבר לי בראש הפסוק: "וּצְדָקָה תַּצִּיל מִמָּוֶת" (משלי י, ב) לא הבנתי מהיכן זה צץ כי נתתי לרפואתו אבל לא יחסתי לזה חשיבות מיוחדת. במוצאי שבת קודש הבנתי למה עבר לי בראש הפסוק: "וּצְדָקָה תַּצִּיל מִמָּוֶת" הבן הקטן שלנו ניצל מחנק!! ישתבח ויתעלה שמו של הקב"ה בכל העולמות כולם! באנו לעשות הבדלה, והבן הקטן היה בלול שיחק. בעלי היקר בא להדליק את נר ההבדלה והנר נכבה כמה פעמים ותוך כדי התעסקות אני שומעת את הקטן שלי משתעל וזה לא נשמע חריג כי הוא חולה ואז השיעול נשמע מוזר והבת הגדולה ראתה בניסי ניסים שיש לקטן משהו כחול בפה. מיד תפסתי את הקטן בסייעתא דשמיא בעלי ואני הצלחנו להוציא לו מהפה חלק מצעצוע שכנראה אסף מהרצפה מתוך הלול ושם בפה. כהכרת הטוב להשם יתברך תרמנו שוב 180₪ לזיכוי הרבים ל: 'שופר' - ארגון להפצת יהדות. רצינו לומר גם 'תודה!' אין סופית להשי"ת ששולח לנו את כבוד הרב שליט"א שמאפשר לנו בזכות פועלו האדיר להיות שותפים לזכות ולזכות ולהרוויח חיים גם בעולם הזה ויהי רצון שנזכה גם לחיי העולם הבא! יה"ר שתבורכו בכל הברכות והישועות והנחמות ובתשובה שלמה לכלל ישראל וגאולה ברחמים השנה אמן ואמן!

 • 19.02 08:24

  ישר כח! לרב שליט"א על השיעור בוקר חלק גדול מהדברים שכבוד הרב דיבר זכיתי לקרוא בשבת בילקוט מעם לועז פרשת תרומה.

 • 19.02 08:23

  כבוד הרב! תודה רבה על הזכות להיות בצילך כל השבת (פרשת תרומה בירושלים) זה 'מעין עולם הבא!' אי אפשר להסביר את זה הרב ניצל כל זמן לתורה ולתפילה! וזכינו להיות כל הלילה בלימוד - שזה דבר נפלא כשלעצמו!! ב"ה הגענו מרכסים לירושלים למרות שאשתי סגרה על דירה אבל השי"ת רצה והמשכיר ביטל ברגע האחרון! אני לא יודע מאיזה סיבה אבל זכינו לפחות לחשמל כשר! בגלל שהגענו בקראוון הכל היה בסולארי וגז. שבוע טוב ומבורך מורי ורבי!

 • 15.02 21:02

  כבוד הרב שליט"א, ב"ה 'עבדול כרים' מסדרת השיעורים 'הייתי שם במצרים' (shofar.tv/lessons/16558) חוסל! סוף כל סוף ("כֵּן יֹאבְדוּ כָל אוֹיְבֶיךָ ה'" - אמן! שופטים ה, לא).

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים