טוען...

האם אפשר לאכול טונה?


הורדת MP4 הורדת MP3


שואל: כבוד הרב מה עם דגים, תולעים בדגים?

הרב: נכון, הנה תראה להם את הדגים עם תולעים כאלה, יש תולעים כאלה, (מדגים את המרחק בין 2 ידיו).

טונה - אל תאכלו! לא אני אומר, הרב לנדא אומר. אתם יודעים למה?

בואו תשמעו:

אלו שדגים את הדגים זה גויים בחוץ לארץ באוקיאנוסים, שולחים משגיח, אלה ששולחים, יש כשרויות שלא שולחים לשום מקום כלום, רק מדבקות. אבל לנדא והבד"ץ העדה החרדית הם שולחים,

הרב לנדא שלח משגיח, המשגיח הגיע ללב ים על הספינה של הדייגים, הדייגים גויים.

עכשיו בספינה אתם יודעים יש גם מים בתוך הספינה. הם שולים את הדגים מהרשתות, מכניסים אותם, מה עולה ברשתות? דגים טמאים ודגים טהורים, אחר כך ממיינים אותם!! בינתיים הדגים הטמאים והטהורים נמצאים בתוך המים המלוחים,  כשהם נמצאים במקום אחד, והוא מכונס ויש בו מים מלוחים זה נקרא: "כבישה". כבוש, כמו שאתה עושה מלפפון כבוש, חמוץ, אתה עושה כבישה: אתה שם אותו בכלי, משהה אותו, עברו 24 שעות הוא נקרא "כבוש".

אבל שמה: 18 דקות אם שמים דגים טמאים עם טהורים, במקום שהמים מכונסים וזה - זה נכבש!  זאת אומרת: כולם טמאים!!! עכשיו אתה עולה לחוף, אתה מבדיל אותם- לא מועיל!!

אז הוא אמר להם המשגיח של הרב לנדא, אמר להם: "רבותיי! אנחנו לא נקנה את הסחורה הזאת, אתם חייבים למיין באופן שלא יהיה מים בתוך הספינה, או להגביה, או למצוא איזה עצה, אבל אחרת - אני לא אוכל לאשר את זה".

אמרו לו: "אם תדבר עוד מילה - אנחנו מטביעים אותך כאן!".

אמר להם: "טוב, טוב בסדר, אין לכם ברירה, אתם לא יכולים – בסדר, בסדר".

הלך וסיפר לרב לנדא.

אמר: "אין לעולם יותר טונה!. כי הטונה, מספר הסוגים של טונה הטמאים הוא יותר גדול מהטהורים, והם בדיוק אותו דבר!". זאת אומרת: אם אתה תקבל את הדג - לא תזהה מה זה טונה כשר ומה זה טונה כשר. אבל כיוון שהם עוברים תהליך כזה – זה בעיה! זה כמו שבישלת, כבישה זה כמו בישול. בישלת דג טמא עם דג טהור - זה הכל טמא.

אז לכן, זה סוג הבעיות, אז לכן צריך להתעדכן, אם אדם לא מתעדכן - הוא לא יודע.

אני החלטתי לפתוח את הנושא הזה של כשרות המטבח והבית, מה שלא דיברו איתו שנים!.

אני בהתחלת התשובה, הייתי הולך עם ספרים, ומחלק ספרים "מאכלות אסורים", אני הראשון שאמרתי: איזה עכבישים יש, הגדלנו 250 פעם כל דבר קטן שבקושי רואים -  שיגעלו! שיראו.

אתה יכול לראות להם כמה צורות יש להם במה שהם אוכלים,

הנה תראו: מצאו עכשיו בדג בשבוע שעבר אתם יודעים מה זה? {מראים תמונה של דג סלמון} זה רגל של תמנון, תראו! בתוך הדג זה אחד מהזרועות של תמנון, בתוך דג!!! נו, אז איך זה? זה עבר כשרות!, עבר בדיקה, גם בבתי חרושת של הגויים עושים בדיקה להוציא תולעים, אתם יודעים?

יושבים שמה מאות ואלפים של גויים ועם פינצטות, כל דג נפרס לפניהם כשהוא פילה, והם מוציאים את התולעים שיש בדגים, אתם תראו סרטון ב"יוטיוב" תעשו, תראו איך הם מוציאים את זה, אבל לפעמים נשאר! מה לעשות? לכן גם בבית לבדוק לאור פלורוסנט, ולראות אם זה שקוף.

אם זה עם עור - זה בעיה! אתה לא יכול לראות, אלא אם כן אתה פותח ומחטט, אבל בואו תראו דוגמא, הנה: פותחים דג, לא רואים כלום, תראו איך הוא חודר עם הסכין, ואז הוא מוציא את התולעת, תראו איזה אורך!, זה נקרא דג "פילה", הנה תראו איזה תולעת, תראו איזה אורך!, הוא יוציא עוד אחד משמה, עוד יש! לא רואים, כשאתה מסתכל מבחוץ - לא רואים שום דבר, הנה! הוא יודע איפה לחטט - הנה הוא מוציא.

אז זאת אומרת: אתם צריכים להבין; זה לא בעיה שלי, זה לא אני המצאתי, זה המציאות! אני רק עושה לכם טובה, אני רק מודיע, תרמו להתייחס תרצו, לא תרצו, כבר אמרנו: יש את אלה שמכשירים הכל "יאכלו ענבים וישבעו". - אין בעיה...

כן, מה עוד רצית לשאול?

השואל: תודה רבה כבודו בקצב הזה....

הרב: תהיה רזה,

יש בדיחה על קפ"ז עכשיו יצאה בדיחה על "קהילות פז", אתה יודע מה הבדיחה אומרת?

זוג מקפ"ז - רעבים, נכנסו למסעדה, הם יודעים ממה להיזהר,

לכן הבעל שאל: "מה אפשר להזמין",

אז האישה ישר אמרה לו למלצר: "תקשיב! אנחנו לא אוכלים לא בשר לא עופות לא דגים לא סלט לא זה לא זה",

אז שואל הבעל: "נו מה יש להזמין?"

אמר לו: "תזמין מונית".

הקהל צוחק...

זה המצב, מה אני יכול לעשות? יא עיוני.

  •    שיתוף   

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת