טוען...

בעיות בתבלינים בקצרה


הורדת MP4 הורדת MP3


אם ביטל איסור בסתם למי שירצה לקנות, זאת אומרת: לקח דבר, וביטל, מה ביטל? לא בדק או לא בדק כראוי וטחן את הכל. ולמי הוא עשה את זה? בסתם! לא עשה את זה למישהו מיוחד.

אם ביטל איסור לכתחילה בסתם, למי שירצה לקנות- אומר הרב אלישיב: "הרי הוא כמו נעשה בשבילם ביחוד ואסור לכולם"! זאת תשובת הריב"ש כמו שאמרנו.

ונשמע מזה דאף אם מי שמתבטל עבורו- לא ידע מזה. כמו שמצדד בריב"ש רבי עקיבא איגר ולא כט"ז. ואמר רבינו הרב אלישיב שחוששים לדעת הריב"ש ואסור לכולם. זאת אומרת: זהו הדין.

לכן למסקנא: לצערנו הרב! הלוואי ולא היה כך - כולם מבטלים איסור לכתחילה, ולא בודקים, ועושים "מדגם", ומדגם לא מועיל וצריכים לעשות דבר דבר, וזה לא משנה שזה בית חרושת או בית מלון, ומסעדות וכו' וכו' וכו'.

ומי שלא עשה כן- אסור לאכול את מה שהם נותנים. לא תבלינים, ולא בטיח, ולא שאר דברים, ולא טחינה, ולא חומוס, ולא מה שטוחנים, ולא ריבות, ולא פרילי ולא אלה שיש בפנים.

אין מה לעשות! אלא לעשות לבד, לבדוק לבד ותבלינים לבד. מי שירצה להשיג תבלינים אצלנו - יוכל להשיג, מי שלא- יקנה איפה שיקנה רק את התבלינים ויטחן לבד בבית.

ואני רק רוצה להגיד לכם עד כמה הבדיקה היא קשה. בדקו פה איש לחוד ואישה לחוד - פלפל, בשעתיים האישה בדקה 200 גרם והאיש בדק 250 גרם. זה הממוצע. זאת אומרת: בממוצע כל שעה ניתן לבדוק 100/125 גרם של פלפל שחור.

כמה מוכרים פלפל שחור בארץ כל יום?

כמה שעות צריך בשביל 100 גרם?

מי עושה כזה דבר?

וכן על זה הדרך.

"הל" קילו - 3 שעות! 3 שעות!! ונמצא מתוך זה 250 גרם מהקילו - מנוגע עם חורים של תולעים, מתולע.

ואנחנו קונים סחורה הכי טובה!, טריה! ומקפידים שיהיה... ואם צריך לשלם יותר! העיקר לקבל יותר טוב!!.

אין מה לעשות: יש קללה של התולעים, והיום הכל מתולע ומנוגע, למעט כמה דברים כמו שציינתי ועוד כמה בודדים שאין בהן נגיעות. אבל כל שאר הדברים שאנחנו אוכלים ומשתמשים - הכל בחזקת מנוגע וצריך לבדוק היטב היטב ואין מה לעשות.

וזה לא ביטול תורה!

זה חובה מן התורה לבדוק!

  •    שיתוף   

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת