טוען...

מה קורה בכשרות התבלינים? [קליפ]

 תאריך פרסום: 05.04.2017, שעה: 07:10

הורדת MP4 הורדת MP3


אני אתמול התחלתי לברור תבלינים, היות ונתברר לנו שההשגחות הכי טובות מוכרים תבלינים לא בדוקים כראוי, "לא לפסח" ולא לימות החול. כגון: כורכום והל וזנגביל וכל שאר הדברים.

אז אנחנו החלטנו לעשות בעצמנו; קנינו מכונה גדולה עם פטישים שמפרקת הכל, ואני החלטתי שאני יושב ולומד את הנושא בעצמי.

צילמנו מהספר של הרב וויא מה שנוגע לתבלינים, ושמנו את את זה בדפים של A3 ושמנו את זה מול העיניים, למדנו את הנושא של כל פרט שאנחנו לוקחים, והתחלנו.

וכל ספק שהיה לנו במשהו שמנו בתוך כלי ופתחנו "מעבדה", מה זה מעבדה? כל ספק עבר בירור ולמדנו כל דבר, איך ההל, מה זה החורים הקטנים האלה? מה זה שלמעלה פתוח קצת? מה זה שהוא קצת חלול כזה? וכל הדברים האלה.

וכמובן אחרי סינון ברשת יפלו כל הדברים בזה... ושלא יהיה חמץ, עכשיו נשאר לנו לבדוק שזה לא מתולע ולא שום דבר.

מה מצאנו בתוך כורכום? בלי שום בושה עומדת תולעת באמצע ומסתכלת עלינו, כאילו אומרת: "הה, מצאתם אותי!"

אותו דבר בפלפלים, פלפלים שחורים: אנחנו מנפים את זה כמו אתם יודעים יש למלט רשת של מלט שעושים ככה? הכנסנו שמה ונערנו ואתה רואה שנופלים לך תולעים שחורות בדיוק בצבע שלו, נחמד מאוד, על משטח לבן כמובן שנוכל לראות.

ואני אומר לכם אני ישבתי מהערב עד שעה 10.30 בבוקר כמובן תפילת נץ באמצע, ולא הפסקתי, וישבו צוות של עשרה.

לקח לנו לגמור הל, הל קילו ארבעה אנשים במשך שעה, זאת אומרת: 4 שעות לבדוק קילו, בקיצור; מצאנו בהל של קילו לפחות 50 מחוררים.

אתם יודעים איך עושים את זה, התברר לי, שאלתי ובררתי - הם מכניסים את הכל, זאת אומרת אם אין "חיצונית" הכל נכנס! כי אי אפשר אי אפשר למיליונים אנשים למכור להם כל מה שהם רוצים לחג הפסח, אין דבר כזה. מאיפה? מי יבדוק?

עכשיו היה פלפל אדום: פפריקה,יש עליו אבק! מלא אבק. יש עליו עובש, עובש. בפנים אתה פותח - חלק עם עובש, ויש גם חרקים קטנים שחורים שנמצאים בפנים.

זה לנקות, לנקות כל אחד, כל אחד קודם כל עם סמרטוט לא לח יבש, קודם כל להוציא את האבק, כל מה שיש עובש זה לחתוך ולסלק לגמרי. חותכים את זה לחצי, פותחים אותו ומסתכלים מול אור שזה מקרין כל מה שבולט, שיקוף, ואז רואים אחד אחד לוקח לפחות דקה דקה וחצי, אחד, אתם כמה זה? זה לא יאומן כי יסופר!.

אל תקנו מוכן, אל תסמכו על אף אחד, תקנו מכמות קטנה מה שצריך לפסח, לפסח תקנו כמות קטנה, תבדקו בבית היטב היטב בשיטות שכתוב אצל הרב וויא בספר, ותבדקו מה שספק שימו בצד, שימו בצד אל תזרקו, אחר תפתחו לבד לבדוק את זה כדי שתהיו מיומנים ויודעים בדיוק כי יהיה לכם ניסיון, ואז תעשו לכם טיפה טיפה כל פעם קצת קצת קצת, אל תסמכו יותר על תבלינים בכלל, לא בימות החול ובודאי שלא בפסח. תכינו לבד אני אומר לכם. זה סכנה אם ......

עכשיו אני אסביר לכם יותר גרוע: את הפפריקה האדומה הסבירו לי שמכניסים אותה: עם האבק עם העובש עם הגבעול - הכול וטוחנים. כולם כולל בד"ץ!! כולם! אי אפשר לבדוק, אי אפשר לבדוק, זה יקח שנים ושמטים, זה אי אפשר לבדוק, תנסו בבית ותראו כמה זמן יקח לכם זמן ותבינו.

זה "תעשייה" ל"כסף", זה פחד, פחדים, אל תאמינו לי תבדקו לבד ותגידו לי אם מסתבר לכם שמישהו יכול לעמוד בזה זה הכל. לא צריך אותי.

זה בעיה חמורה אמתית!, בעיה חמורה אמיתית, אין שום אפשרות בעולם לבדוק.

עכשיו מה הסכנה? הסכנה שעכשיו זה פסח גם, זה לא יום חול שזה רק תולעים, פסח!

עכשיו מה יקרה? השיפון דומה מאוד למה? לכמון, עכשיו אם מתערבב לך אחד כזה? כן!! אז אתה אוכל חמץ!!

עכשיו אתה צריך לברור והם דומים! אחד אחד ואיזה גודל הם? וכמה יש לך? כשאני בדקתי את ההל, וכשבדקנו את הזה..- אתם יודעים כמה גרגירים זה? עשרות אלפים. עשרות אלפים.

אתם יודעים כמה זה תפלפל שחור בקילו? כמה קטנים פלפל שחור? וצריך לבדוק אחד אחד, זה לא בערך! זה לא מדגם! זה לבדוק אחד אחד.

אז זה לא פשוט, ואנשים תמימים; "יש הכשר? - בכל בסדר..."

  •    שיתוף   

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת