טוען...

מה קורה בכשרות התבלינים? [קליפ]

 תאריך פרסום: 05.04.2017, שעה: 07:10

הורדת MP4 הורדת MP3


אני אתמול התחלתי לברור תבלינים, היות ונתברר לנו שההשגחות הכי טובות מוכרים תבלינים לא בדוקים כראוי, "לא לפסח" ולא לימות החול. כגון: כורכום והל וזנגביל וכל שאר הדברים.

אז אנחנו החלטנו לעשות בעצמנו; קנינו מכונה גדולה עם פטישים שמפרקת הכל, ואני החלטתי שאני יושב ולומד את הנושא בעצמי.

צילמנו מהספר של הרב וויא מה שנוגע לתבלינים, ושמנו את את זה בדפים של A3 ושמנו את זה מול העיניים, למדנו את הנושא של כל פרט שאנחנו לוקחים, והתחלנו.

וכל ספק שהיה לנו במשהו שמנו בתוך כלי ופתחנו "מעבדה", מה זה מעבדה? כל ספק עבר בירור ולמדנו כל דבר, איך ההל, מה זה החורים הקטנים האלה? מה זה שלמעלה פתוח קצת? מה זה שהוא קצת חלול כזה? וכל הדברים האלה.

וכמובן אחרי סינון ברשת יפלו כל הדברים בזה... ושלא יהיה חמץ, עכשיו נשאר לנו לבדוק שזה לא מתולע ולא שום דבר.

מה מצאנו בתוך כורכום? בלי שום בושה עומדת תולעת באמצע ומסתכלת עלינו, כאילו אומרת: "הה, מצאתם אותי!"

אותו דבר בפלפלים, פלפלים שחורים: אנחנו מנפים את זה כמו אתם יודעים יש למלט רשת של מלט שעושים ככה? הכנסנו שמה ונערנו ואתה רואה שנופלים לך תולעים שחורות בדיוק בצבע שלו, נחמד מאוד, על משטח לבן כמובן שנוכל לראות.

ואני אומר לכם אני ישבתי מהערב עד שעה 10.30 בבוקר כמובן תפילת נץ באמצע, ולא הפסקתי, וישבו צוות של עשרה.

לקח לנו לגמור הל, הל קילו ארבעה אנשים במשך שעה, זאת אומרת: 4 שעות לבדוק קילו, בקיצור; מצאנו בהל של קילו לפחות 50 מחוררים.

אתם יודעים איך עושים את זה, התברר לי, שאלתי ובררתי - הם מכניסים את הכל, זאת אומרת אם אין "חיצונית" הכל נכנס! כי אי אפשר אי אפשר למיליונים אנשים למכור להם כל מה שהם רוצים לחג הפסח, אין דבר כזה. מאיפה? מי יבדוק?

עכשיו היה פלפל אדום: פפריקה,יש עליו אבק! מלא אבק. יש עליו עובש, עובש. בפנים אתה פותח - חלק עם עובש, ויש גם חרקים קטנים שחורים שנמצאים בפנים.

זה לנקות, לנקות כל אחד, כל אחד קודם כל עם סמרטוט לא לח יבש, קודם כל להוציא את האבק, כל מה שיש עובש זה לחתוך ולסלק לגמרי. חותכים את זה לחצי, פותחים אותו ומסתכלים מול אור שזה מקרין כל מה שבולט, שיקוף, ואז רואים אחד אחד לוקח לפחות דקה דקה וחצי, אחד, אתם כמה זה? זה לא יאומן כי יסופר!.

אל תקנו מוכן, אל תסמכו על אף אחד, תקנו מכמות קטנה מה שצריך לפסח, לפסח תקנו כמות קטנה, תבדקו בבית היטב היטב בשיטות שכתוב אצל הרב וויא בספר, ותבדקו מה שספק שימו בצד, שימו בצד אל תזרקו, אחר תפתחו לבד לבדוק את זה כדי שתהיו מיומנים ויודעים בדיוק כי יהיה לכם ניסיון, ואז תעשו לכם טיפה טיפה כל פעם קצת קצת קצת, אל תסמכו יותר על תבלינים בכלל, לא בימות החול ובודאי שלא בפסח. תכינו לבד אני אומר לכם. זה סכנה אם ......

עכשיו אני אסביר לכם יותר גרוע: את הפפריקה האדומה הסבירו לי שמכניסים אותה: עם האבק עם העובש עם הגבעול - הכול וטוחנים. כולם כולל בד"ץ!! כולם! אי אפשר לבדוק, אי אפשר לבדוק, זה יקח שנים ושמטים, זה אי אפשר לבדוק, תנסו בבית ותראו כמה זמן יקח לכם זמן ותבינו.

זה "תעשייה" ל"כסף", זה פחד, פחדים, אל תאמינו לי תבדקו לבד ותגידו לי אם מסתבר לכם שמישהו יכול לעמוד בזה זה הכל. לא צריך אותי.

זה בעיה חמורה אמתית!, בעיה חמורה אמיתית, אין שום אפשרות בעולם לבדוק.

עכשיו מה הסכנה? הסכנה שעכשיו זה פסח גם, זה לא יום חול שזה רק תולעים, פסח!

עכשיו מה יקרה? השיפון דומה מאוד למה? לכמון, עכשיו אם מתערבב לך אחד כזה? כן!! אז אתה אוכל חמץ!!

עכשיו אתה צריך לברור והם דומים! אחד אחד ואיזה גודל הם? וכמה יש לך? כשאני בדקתי את ההל, וכשבדקנו את הזה..- אתם יודעים כמה גרגירים זה? עשרות אלפים. עשרות אלפים.

אתם יודעים כמה זה תפלפל שחור בקילו? כמה קטנים פלפל שחור? וצריך לבדוק אחד אחד, זה לא בערך! זה לא מדגם! זה לבדוק אחד אחד.

אז זה לא פשוט, ואנשים תמימים; "יש הכשר? - בכל בסדר..."

 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 26.09 20:54

  כבוד הרב! ה' איתך בכל דרכך! אנחנו אוהבים אותך! וכל אותם הליצנים... רק מראים לנו עד כמה אנחנו ב א מ ת והם חיים בשקר!! אז תודה לך כבוד הרב שבזכותך! אנחנו רואים: עד כמה אנחנו בעלמא דשקרא.

 • 26.09 10:31

  שלום עליכם רבנו הקדוש! אני כ"כ מתרגשת לבשר לרבנו: שזכיתי ללדת בן בליל כיפור! והלידה הזו היתה מופלאה!! עם מינימום צירים סבילים וצירי לחץ בודדים שחששתי שיקח זמן ואסבול... אבל הפלא ופלא! ילדתי בערך תוך דקה וחצי בקלות ובמהירות ואין לי ספק שזכות הברכות של כבודו ועל כן אני מכוונת לקיים מצוות 'הכרת הטוב' - 'כאשר ציווה השם!' ולהודות לכם על כל הברכות המרגשות גם ב: 'נציב יום' וגם בהרצאה בראש העין. ואני מברכת: שכמו שהלידה היתה במינימום צירים ובקלות ומהירות - כך גאולת עם ישראל תהיה אף בלי חבל וצירים קלה ומהירה ב: "אחישנה" - אמן! ונשמח מאוד שכבוד הרב יהיה סנדק, הברית אמורה להיות בי"ז תשרי.

 • 25.09 20:04

  כבוד מורנו הרב היקר מ"פז". מעבר לעובדה שאת ההערכה והתודה שאני מוקיר לך, לא ניתן לתאר בהודעה, בין שורות אלו חבויות מנות גדושות של רגש ואהדה למי שהוא עבורנו חבל הצלה. שנים של התעלות ללא לאות וללא הפוגה חדור מטרה להחזיר את עם ישראל כולו בתשובה. לעולם הבא - אתה עמל שנגיע! ובכל יהודי את חייך משקיע. "שייך לציבור" - מקיים את דברי רבך הגדול, כשאת חיי משפחתך אתה מפקיר, כדי שעוד יהודי את ה' יזכה להכיר. אנחנו אוהבים אותך מעומקא דליבא, אהבת אמת. יהי רצון מלפני אבינו שבשמים: שיתן לך כח להרבות חיילים לתורה, ושתיהיה משכורתך שלימה. מאת הבורא יחולו ברכות על ראשך ותמשיך להנהיג את עם ישראל לתורה ויראה. מורנו ורבינו שתיהיה לך גמר חתימה טובה (אמן).

 • 23.09 20:32

  'גמר חתימה טובה' ושבת מבורכת! הרב הצדיק - כל היום שומע אותך ולא מפסיק לצחוק! מהחכמה שקבלת מהבורא לתקן את העולם - הרב, מלאך של הבורא❤️!

 • 23.09 20:31

  שלום כבוד הרב! רציתי להודות לכבוד הרב; מאז שהיינו אצל כבוד הרב - אני רואה שיפור אצל הבן שלי! הוא יותר רגוע, פחות עצוב. יום אחרי, בבוקר הוא אמר לי: 'שהוא מרגיש יותר טוב! אחרי שהוא דיבר עם כבודו' אז תודה כבוד הרב שאתה תמיד כאן בשבילנו לעזור בכל דבר. שבת שלום!

 • 23.09 20:30

  בוקר טוב לרב הקדוש והחשוב! רציתי רק להודות לבורא עולם ולרב הקדוש. לבעלי היה 'אלרגיה' - לא יודעים למה והמצב היה לא טוב ל"ע ברוך ה'! הודות לבורא עולם ולרב - קיבל טיפול ואנחנו בבית ברוך ה'!

 • 21.09 19:16

  צהרים טובים! רק רציתי להודות לרב אמנון יצחק על הברכה שבקשתי בקשר לחוב שהיה לי לביטוח לאומי הרב ברך - וברוך ה' תודה לאל! שהחוב בוטל!! ותודה רבה לכבוד הרב אמנון יצחק.

 • 21.09 11:29

  כבוד הרב, שיעור בוקר מדהים! ('רבי אליעזר בן יעקב אומר העושה מצוה אחת קונה לו פרקליט אחד' חלק ב' 21.09.2023) "שׁוּבָה יִשְׂרָאֵל עַד ה' אֱלֹהֶיךָ!" (הושע יד, ב) מחזק מאוד!!!! לחזור בתשובה בכל עת, ולהתקרב אל ה' ולהגיע עד אליו ושמתחילים תשובה מיד לאחר תפילת הנעילה! כי תשובה - זה כל הזמן! וכל החיים שלנו. ולמהר לעשות תשובה - תכף ומיד כשח"ו עושים עברה, לא לחכות לפורענות ח"ו אלא לפני הפורענות! - ממש מחזק!! יה"ר שנזכה לסור מן הרע ולעשות רק טוב כמו שהרב מלמד אותנו, 'תשובה ומעשים טובים' וגם אמונה שהקב"ה בכבודו בעצמו מליץ יושר על האדם שמאמין בו - מדהים!!!!

 • 20.09 18:43

  כבוד הרב! יש לי כל כך הרבה מה לומר לכבודו; על ההרצאות האחרונות בפרט ההרצאה מאתמול ראשון לציון ('האם תשובה חלקית נחשבת תשובה' 19.09.2023), שמשמה אנחנו שואבים את הכוחות! ורואים: שיש עוד תקווה לתשובתינו!! ולמרות כל המפריעים לכבוד הרב ובפרט בתחילת השנה החדשה... - אנחנו לא נירא ולא נחת!!!

 • 19.09 12:52

  כבוד הרב! בהמשך להרצאת רבינו אתמול (שדרות 18-09-2023 'תקון המידות חובה') על תיקון המידות - ממה שהספקנו לשמוע, גם חשבתי על זה: שזוהי זכות משמים שהקב"ה שיודע עלינו הכל על כל פרט ופרט, שהוא בכבודו ובעצמו מתקן אותנו! ע"י הנסיונות, הבזיונות, והיסורים, ושע"י כל התגברות על היצר - אנחנו מקדשים שם שמים ממש בנסתר ובגלוי! ובכך מוכיח להשי"ת ואם ברבים - אז גם לכלל; שהוא ורק הוא - 'מגביה שפלים עד מרום!' "סומך נופלים וזוקף כפופים" וכמה עלינו לשמוח! אפילו שקשה - על ההזדמנות שנתנה לנו; לתקן ולשוב בתשובה, ע"י ההתגברות ותיקון המידות - ישתבח שמו לעד!

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים