טוען...

למה לא ניתן לסמוך על הכשרויות במוצרי הבשר ובמוצרים אחרים כן?

 תאריך פרסום: 27.03.2016, שעה: 08:21

הורדת MP4 הורדת MP3


ש. תודה. שאלה נוספת, שאשתי גם רצתה לשאול, שואלת שאלה כזאת, מדוע כן ניתן לסמוך על בד"צ העדה החרדית והרב לנדא כמו שהרב הסביר במוצרים הסגורים וכו', שאר המוצרים, אם הם חשודים בכשרות העוף והבשר אז שיהיו חשודים גם בשאר המוצרים, ולכן מדוע לא ניתן לסמוך על שאר הכשרויות כמו רובין בית יוסף בחלבי או בשאר מוצרים כמו מיונז ושאר המוצרים הסגורים וכו'.

 

הרב: הסברנו כבר בעבר, נסביר שוב

 

ש. אני לא בסוף שבוע עם הרב, היה קצת הסבר והיא לא הצליח להבין כל כך

 

הרב: אסביר שוב, הנקודה היא ככה, במקום שהם מפסידים אין אדם רואה טריפה לעצמו וטוב שבטבחים שותפו של עמלק, קשה לאדם לעמוד בפני הפיתוי להפסיד הרבה כסף, או לא להרויח המון כסף. אז לכן בדברים שנוגעים להם, לכשרות שלהם שהם מרויחים ישירות מכמה שימכרו יותר, אז שמה יש בעיה שאנחנו לא יכולים לסמוך בשעה שאנחנו יודעים גם שיש בעיות, ולכן יש בעיות, אחרת היו עושים כמונו, עושים באיטיות, עושים עם השגחה נוספת, שמים בודק סכינים במיוחד ודואגים אתה מבין שיהיה כהוגן ושיורידו מהליין את מה שלא טוב לטרף, דהיינו לא ישאר באותו מסלול ויתערב אח"כ גם עם החלק למהדרין ואחר. אבל זה מאיט את הקצב יותר וגורם הפסדים לבעל הבית, שבעל הבית כועס, בפעם הראשונה שחטנו וירדו מאתיים עופות, צעקו שאף פעם לא היה כזה דבר פה. אף פעם. אתה מבין?

 

ש. השאלה היא

 

הרב: רגע רגע, לא סיימתי. לפני מספר ימים צלצלו אלי מארה"ב, שיש שחיטה שאני לא אזכיר כרגע כי זה רק לפי מה שאני שמעתי מהם שמעתי את השוחט שמסביר שהקליטו לי אותו במיוחד שאני אשמע מה שהוא אומר, אני אמרתי במיוחד שאין לסמוך, והם אמרו לא, אבל זה שוחט ירא שמים והכל והוא ארבעים שנה וכו' וכו'. אבל הם שאלו מסוג השאלות שאני מעלה כל פעם והוא ענה, בין הדברים שהוא אמר, שאף פעם, אף פעם הוא לא זוכר בארבעים שנה שהוא מצא סכין שלו פגומה. אתה מבין איזה מומחה? וזה הירא שמים שסומכים עליו, זה נקרא שחיטת חבורה ששוחט 800 ביום, בסה"כ, אנשים עושים פה פששששש שוחטים מאה אלף ביום, בסה"כ בישראל למעלה ממיליון ביום, הוא שוחט רק 800. אז זה דברים שמי שלא מבין בהם ולא התקרב למלאכה הזאת לראות אותם מקרוב לא יבין בכלל מה מדברים, זה לא פעולות להניח את היד הולכה והבאה ולשחוט וכו' וכו', זה מורכב, מאד מאד מורכב. שלח לי אחד מהרבנים שארבעים שנה כרגע בשחיטה, שהוא נתקל בספר עכשיו שמצא בו 885 סוגי טרפיות בריאה, מי מישהו שיודע בכלל את הדבר הזה? הוא אומר שעד היום ארבעים שנה הוא לא נתקל בדבר הזה, בספר שמפרט את כל ה-885, ואח"כ יש כאלה שהיום  מוציאים כל מיני הכשרים ואומרים שאחד בשם ועקנין הוא מומחה גדול והוא עד מטעמנו וסומכים עליו וכו' וכו' ויכולים לאכול כך וכך וכך, כל מיני קשקושים שהבן אדם בעצם רק שנה וחצי במקצוע, והוא רק שוחט וודאי שלא בודק, לא בודק פנים ולא בודק חוץ ולא שום דבר, והוא לא יכול להשגיח על כל הליין, אין דבר כזה, מי שרואה את האורך של הליין כמה צריך איפה יכול להיות המשגיח כל הזמן, אנחנו לוקחים שבעה אנשים שנמצאים בצמתים חשובים איפה שהריאות, איפה שצומת הגידים, איפה שהסכינים, איפה שהמליחה, איפה שהצרירות דם, בכל מקום שמים בשביל לפקח בנוסף למה שהם עושים. וכולי האי ואולי, זה לא פשוט, זה צריך ס"ד ולהתפלל הרבה שאכן לא תצא תקלה. אז זה בנוגע הזה. עכשיו, מה שיש פרודוקטים שהם סגורים ואותם אלה שהם לא נאמנים לנו בגלל שבטלה חזקתם בנושא של העופות והבשר, שמה יש להם אינטרס לא להכשיר דברים שיש בהם אפילו ספק קטן, כי בזה הם קונים אתת שמם הטוב, למה? כי הם מחמירים, ומה אתה רוצה כשאתה קונה מהדרין או בד"צ? אתם מחמירים, בשביל מה אתה משלם יותר? למחמירים, אבל אלה השניים שאני אומר, העדה החרדית והרב לנדא, אלה היותר טובים שיש בכלל שהם באמת משגיחים במירב שניתן, כי יכול להיות שפה תהיה איזה פלטה ע"י  משגיח כזה או אחר שאני לא יודע מאיזה סיבה, אבל בכלל, החזקה שלהם היא חזקה טובה מאד. האחרים אין בכלל כשרות, זה בלוף, אין להם משגיחים לא במסעדות, לא במקומות, והם סומכים בעיקר רובם על משגיח של הרבנות, הם רק מוסיפים את החותמת כמו שהוכח בתכניות טמבלויזיה שהראו את הדברים בפועל, ה יום הם כבר לא מתביישים להגיד את זה הם בעצמם, הם אומרים כן, הוא נאמן עלינו, אז מי  צריך אתכם? אתה מבין? זה החילוק.

 

ש. ז"א גם במוצרים, כל המוצרים הסגורים למיניהם שימורים וכדומה, דוקא העדה החרדית והרב לנדא למרות שאין להם חזקה על הכשרות שלה בשר והעוף.

 

הרב: אמרתי כבר פעם אחת, פעמיים ולפני כן, וזה מספיק.

 

ש. שיהיה ברור לכולם. דבר אחרון הרב, לגבי הענין של עשרות תפילין שהן בלויות וחייב להחליף אותם, מה עושים במצב כזה?

 

הרב: צריך לחפש אם זה נקרא בכלל העיבוד, זה לא כל כך ברור, אבל אנחנו בספק אומרים גם את זה, אם גם הם בכלל העיבוד שצריך שלא יהיה אוכל נבלות וטריפות אז צריך לחפש כאלה שהן ישנות, דהיינו שעיבודם והשגתם היה מלפני שנה פלוס, יש סטוקים כנראה במקומות מסוימים, אנחנו מנסים להכשיר אנשים שיהיו עכשיו מעבדי תפילין מהתחלה עד הסוף, שלחתי שאלה לרב קניבסקי שיכנסו בימים הקרובים בנושא הזה מאיזה שלב בדיוק מתחיל העיבוד, ומה אפשר שיעשה שלא על ידי יהודי כזה שהוא ירא שמים ולא אוכל נבלות וטריפות, נקבל תשובה ונפרסם אותה ברבים.

 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 01.10 00:11

  ר' חן שאולוב (ציטוט): 'אז אני התחברתי לאותו רב ואותו רב הנחה אותנו הוליך אותנו בדרך האמת ואמר לנו: לא לאכול בשר! הזהיר אותנו מהזמרים זאת אומרת מה זה זמרים? זמר שמרקיד במעורב - לא לשמוע אותו הזהיר אותנו והציל עם שלם! אחרי זה עם הבשרים גילה לנו: שמאכילים אנשים טרפות ונבלות! הציל אותנו!! והתחיל לעשות תוכניות שזה נקרא: 'וירוס טיוי' התחיל לעשות את כל הדברים האלו והייתי רואה והייתי מתבונן: יש פה משהו לא בסדר! והאדם הזה בזכותו נפתחתי לכל מה שאני יודע - זה הרב אמנון יצחק! אני חייב לו טובה! הוא גילה לי את כל מה שאני יודע!! את כל המידע שהעברתי במשך שנתיים ימים לאנשים והצלתי הרבה אנשים! אם הוא הציל אלף - אני לפחות הצלתי 10! אחוז! לא 10%... ככה אני מאמין...'

 • 30.09 22:19

  אל הרב הנפלא היקר הי''ו! הענין עם... מזעזע ומחזק כאחד - הס''מ הולך ומוטרד יותר ויותר ממעלת עבודת הרב והשפעתה העצומה. וכדברי הבעש''ט זיע"א אל בנו (אגרת ב'): שהמקטרג קובל על כך שיחזיר העולם למוטב... עד שנותנים לו כנגד זה איש בליעל. תלמיד חכם. שדין יהודאין שנברא ג''כ. אשר יתלוצץ מזה האיש השלם. ומסיים: ומי שירצה לו הבחירה ידבר בזה או בזה והבחירה חופשית... בכל פעם מחדש... נחשים מפרכסים הוגי הבל... - ה' ירחם. כל כך ברור. יישר כוחו. יאריך ימים יראה נחת בכל עמלו - אמן! תודות על הכל. חג קדוש ושמח. מנשק ידיו.

 • 30.09 22:17

  כבוד הרב - אבא של כולנו! אנחנו צריכים להגביר בתפילות ותחנונים להשי"ת: שיקרב לנו קץ הגאולה! נראה שחשבנו כמעט והתרגלנו שרבנו מלאך אבל כבד הרב לימד אותנו, שאדם לא יכול להיות אף פעם 100% מלאך אלא חציו אדם, ואם כך, אנחנו צריכים יותר לפעול ע''י תפילות להשי"ת: שיתן לכם כוחות מול כל השקר והגועל, ושכל אויביכם יפלו תחת רגליכם, - אמן כן יהי רצון שכבר תזכו לבשורת הגאולה ממיכאל ואליהו גבריאל, וגם אנחנו נזכה לראות ולהיות. שיהיה לכם וכל משפחתכם חג סוכות שמח - אמן! 3

 • 30.09 22:14

  ראיתי את השיעור בוקר - התמוגגתי!

 • 30.09 22:14

  תלמיד חכם שלומד ומפיץ ברבים - נחשב כמו ספר תורה מהלך! אשריך כבוד הרב! שה' יצליח בעדך🙏🏻 (אמן).

 • 30.09 22:12

  כבוד הרב! הנפש שלי מסוגלת לשמוע קול רק של צדיק אחד יחיד ומיוחד. קטונתי מלחזק את כבוד הרב. כי כבודו חזק מעל כולם. חזק מעל השקר. חזק מעל הרגש. חזק מעל הליצנים. חזק מעל הכל. כבוד הרב הוא חזק. חזק. חזק!! כמה נאמר לכבודו כמה הוא מכניס לנו כל רגע חיים חדשים לנפש לרוח ולנשמה... כמה נאמר לכבודו תודה. אנחנו עפר ואפר ואתם מגלים את א-לוקותו יתברך בכל העולם. תודה לבורא עולם 🫶🏻

 • 30.09 22:10

  כבוד הרב! אני פשוט מזועזעת והמומה עד עמקי נשמתי מהעזות של... רואים שלא השכיל ללמוד דבר וחצי דבר מכבוד הרב בשום ענין שכבודו מלמדנו להוסיף יראת שמים! לגרום למישהו לחזור בתשובה! לגרום למישהו להתפלל יותר בכוונה, לחזק אהבת ישראל, להקדיש יותר ללימוד התורה, לרצות להיות עבד ה', לרדוף אחרי חסדים, להתפלל לרפואת החולים, להיות יותר עניו ופחות כעסן וכו' וכו' וכו'. וכל ילד בן שלוש לומד ש: 'העולם עומד על שלושה דברים על התורה ועל העבודה ועל גמילות חסדים!' ועל זה בדיוק נאמר במסכת ברכות כח: 'אנו משכימים והם משכימים; אנו משכימים - לדברי תורה! והם משכימים - לדברים בטלים!!!!!!'

 • 28.09 18:27

  כבוד הרב היקר שלנו... ב"ה שאזני שומעות רק דברי הרב המתוקים מדבש ונופת צופים... מעביר את דברי התורה והמוסר בדרך שכל יהודי פשוט יכול להבין ולקבל... ב"ה המבורך שזכיתי...

 • 28.09 18:26

  כבוד הרב! ראיתי עכשיו את הכתב תביעה, שאו ברכה והצלחה - אמן! 🙌🏽 מאחלת: שתקבלו פי כמה וכמה וכמה...! ה' יהיה בעזרכם וכל אויבך יפלו כמו זבובים... כל מי שמנסה לפגוע לבזות - לא יצליח!! (אמן) ברור לנו מזמן ללא ספק שאתה צדיק האמת, וזה רק מחזק את זה שמי שיוצאים נגדו הוא האמת! אני שמחה כי יודעת שהצדק יעשה במהרה בעזרת השי"ת - אמן! וזה הבירור מי אמת ומי שקר! ה' איתך! תמיד!! יהי רצון: שהקב״ה יתן לך ולמשפחתך בריאות הנפש והגוף, ושמחה תמיד! חוזק, אומץ וגבורה, ויוסיף לך עוד ועוד ועוד חוכמה ושרק תעלה - אמן אנחנו מחזקים אותך, מאחוריך ומברכים אותך תמיד בנרות שבת! נ.ב תודה שגרמתם לנו לצחוק בכתבה: ״נעדכן את תגובות הרב שליט"א לאסטרונאוט״ בהצלחה, בהצלחה, בהצלחה - אמן!

 • 28.09 16:48

  כבוד הרב - ישר כח על הדרשה בבוקר! 'שגגת תלמוד עולה זדון' חלק ג'. גם כבוד הרב מציל מנבלות וטרפות, ולא מוציא לעז שכולם טועים בהלכה ("חייב לבדוק אחרי כל עוף! אם לא - זה נבלות" ח"ו!) ויש לי הכרת הטוב מאד גדולה לכבוד הרב שליט"א שהזהיר מפני הבעיות - למרות שהפסקתי לאכול בגלל 'חלבי' וכי למה? 'שאם הייתי רוצה לאכול פעם ל... הייתי יודע: שזה איסור!' וכך יש לי עוד סיבה להתרחק מזה, וזה מספיק גם להכרת הטוב שהרב מסיר מכשול ממני, ומעבר לכך הכרת הטוב שלי מאד גדולה בעניין זה- זה גם שכבוד הרב הציל הרבה מאחינו היהודים! וכי, זה לא די בכך להכרת הטוב?! שהרי עם ישראל - כגוף אחד! ואם היה אדם שצריכים לכרות חלילה איזה אבר מאבריו, ומומחה מציל את האבר הזה שהיה אמור לאבד, לעומת כל המומחים האחרים שרצו לכרותו. כמה הכרת הטוב תהיה לאותו המומחה! וכבוד הרב - הוא המומחה שה' מסייעו ובזכותו רבים חוזרים לאבינו שבשמים!

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים