טוען...

הערם תערים יא עמרמי

 בית מדרש קהילות פז, בני ברק
 תאריך פרסום: 01.07.2014, שעה: 14:13

הורדת MP4 הורדת MP3


חכמה זה דבר טוב, אבל כשמשתמשים על דרכה ומנהיגים אותה על דרכה אז היא רפואה לכל מדווה. אפשר להיות רופא גדול ואפשר בזה לרפא אנשים, ואפשר להשתמש ברפואה לעשות נסיונות על בני אדם כמו הנאצים ימח שמם וזכרם, אז ז"א זה שיש לאדם חכמה תלוי למה הוא משתמש בה. כשנוטים בה מנתיבתה תהיה מדווה כולל שאין לו רפואה ולא ארוכה.

יש רבנים שהם לומדים לדוגמא דינים והלכות, ונגיד שיש להם גם כן ידיעה גדולה בתורה. אבל אם הם רואים שדברים לא נעשים כדין תורה אפילו על ידי אדם חשוב וגדול, מה הם צריכים לעשות? גם אם לא יכולים לשפוט ולדון הם צריכים לא להתייחס למה שהם שמעו או ראו, כי אם לא - הם מתעלמים מהתורה שאומרת, שצריך לשמוע קודם כל צדדים, אם בן אדם יכריז, תלמיד חכם גדול, שפלוני חייב לו כך וכך והוא רשע גדול וכו', צריך להאמין לו? על מה צריך להאמין לו? היה בירור? ניתנה אפשרות טענה לצד השני? לא ניתנה. אז איך אתה יכול לדון אם הוא צודק או לא צודק ובפרט שהוא נוגע לדבר, ובפרט שהוא מעוניין להכפיש את הבן אדם מסיבות ברורות למה הוא מכפיש אותו? כמו בבחירות, ברור למה מכפישים, מכפישים כי לא רוצים שבן אדם יצליח. אז איך אדם יכול להיות עמרמי ערמה, כולו ערמה, ואומר דברים בלי לבדוק בלי שום דבר, איך אפשר להיות עמרמי כזה? אדם שמלא ערמה, אדם שיכול להגיד כאילו בתורה פלוני אלמוני אמר כך וכך ואם הוא אמר זה מספיק, מה מספיק? יש דינים איך בודקים, נעשתה דיקה או לא נעשתה? או שפלוני שמע את הדברים מפי היועצים שהם אינטרסנטים, שהם מטרתם לעקור את היהדות, העיקר שיהיה להם מקום ומקום נכבד. זה ערמה. זה לא ערמה, זה דאבל ערמה, זה עמרמי, זה לא ערמה סתם, זה כשמו כן הוא. אז לכן צריכים להזהר שלא ליפול בדבר ולא להקשיב לאנשים כאלה כי זה רשעות, על פי התורה זה אסור.

אז לכן בעל החובת הלבבות אומר כי החכמה כשמנהיגים אותה על דרכה היא תהיה רפואה לכל מדווה, וכשנוטים בה מנתיבתה היא תהיה מדווה כולל שאין לו רפואה ולא ארוכה, והדבר תלוי בעצמנו.

ובדרך כלל אנשים בעלי מידות נשחתות, הם אומרים על אחרים שהם בעלי גאוה, למדנו את זה כבר שקרח שהיה בעל הגאוה הגדולה ביותר בא בטענה הזאת על העניו מכל אדם, על משה רבינו, ואמר לו מדוע תתנשאו, הרי כל מה שאתה עושה זה התנשאות, מכח מה אתה בא? מה אתה עשית בשביל עם ישראל? מה עשית בשביל עם ישראל, עשית לעצמך, עשית כסף, עשית כבוד, פתחת בית מדרש, אלישע תמך בך וכו' וכו', יופי, נו מה עשית לעם ישראל, יצאת מכרך לכרך במשך עשרות שנים, דאגת שעם ישראל יחזרו על חשבונך הפרטי? מה עשית בשביל עם ישראל? מה עמדת ודברת דברי תורה שאתה קראת? מה עשית? מה המסירות נפש שלך? איפה אתה שווה? איפה ה' זיכה אותך להחזיר בתשובה להציל יהודים, איפה זה? ואתה הבן אדם שיכול להגיד, כזה בעל ערמה אתה? אתה יכול להערים על אנשים ולהתלות כאילו באילן גדול שהכשילו אותו, זה מה שאתה עושה, ומשחק אותה כאילו בן אדם צדיק. ומה אומר? הכל זה גאוה, הכל זה גאוה, מה אתה עושה? מדבר בשם הגאוה ואומר לאחרים שהם בעלי גאוה. זה דאבל ערמה, זה עמרמי, צריך להתרחק מן האיש. מסוכן מאד.

רבי חנניה בן עקשיא אומר, רצה הקב"ה לזכות את ישראל לפיכך הרבה להם תורה ומצוות שנאמר ה' חפץ למען צדקו יגדיל תורה ויאדיר. 

 •    שיתוף   

הרצאות קרובות

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 15.04 00:31

  איזה הרצאה כבוד הרב שליט"א 👌 (קרית עקרון - אפיקומן וגלות מצרים 14.04.2024 shofar.tv/lectures/1598)

 • 14.04 14:22

  תודה גדולה לכבוד הרב היקר שליט"א על שיעור הבוקר! נשתדל בעזרת השם יתברך בלי נדר לעשות שיחת וועידה לנשים בזמן המסוגל להתגלות משיח ויחד עם הילדים נתפלל ונבקש מהשם יתברך: שהמשיח יתגלה! (מהרה אמן ראה סרטון: להתפלל על ביאת המשיח לאחר שרפת החמץ shofar.tv/videos/17060).

 • 14.04 14:21

  כבוד הרב היקר שליט"א שבוע טוב ומבורך! ב"ה עשינו אתמול בחצות שיחת וועידה לקיום מצוות הזעקה לנשים. הנשים התפללו מכל הלב מתוך בכי מר ושיברון הלב והבנה ש: "אֵין עוֹד מִלְבַדּוֹ" (דברים ד, לה). וכולנו קיבלנו על עצמנו תשובה שלמה.

 • 11.04 12:29

  כבודו היקר! ברוכים תהיו שלום וברכה❤️ שמחתי לראותכם שמחים וששים בחתונת בנכם היקר הי"ו כבת השמחה לראות את אביה - אבא של כולנו. הרבה מזל טוב ונחת מתוך שמחה ואושר לעבודתו יתברך (אמן) שמחנו לראות את הרבנית היקרה מפז נאה וחסודה. לראשונה ראיתי את כבודו מכניס לחופה את בנו יקירו ועלה במחשבתי: ' כשם שהכנסתם את בנכם לחופה - כך בעזרת השם תכניסו כל יהודי ויהודיה לחופה שלו בגן עדן!' כך תלווה את כל התלמידים היקרים ואלה שעמלו וטרחו ומחו על כבודכם היקר מפז תכניסו אותם כאב המכניס את בנו לחופה לחופת עולם בגן העדן ואז ישמחו וירננו ויה"ר שיהיה רק בשמחות, אמן.

 • 10.04 14:10

  כבוד הרב! מדקה 41 ממש מחזק !!! (shofar.tv/videos/14912) שהרב מדבר על ציור יום המיתה, עכשיו עשיתי טיפול ציפורן חודרנית (ל"ע) סליחה מכבודו, והמטפלת שמעה וביקשה שאשלח לה ושאלה: מה עליה לעשות? אמרתי לה: דבר ראשון כיסוי ראש וצניעות! שזה מה שהרב אומר לכל אשה. ברוך השם זכינו ללמוד מרב האמת!!!

 • 10.04 12:53

  ✨ קידוש ה׳ הגדול מהו כח הרצאה של הרב אמנון יצחק שליט״א בעקבות הזעקה על עקירת התורה בהרצאה ברמת גן בתאריך 18,07,2023 ולקחנו על עצמינו הרצאה בעיר לוד ב"ה אשתי נפקדת, ובהרצאה בעיר לוד בתאריך 12,09,2023 גדול המחזירים בתשובה בדורנו כבוד הרב אמנון יצחק שליט״א מברך בתחילת ההרצאה את מארגני ההרצאה לבשורות לתאומים, כמה ימים לאחר מכן בבדיקת אולטרסאונד אנחנו מקבלים את הבשורה לתאומים. (shofar.tv/videos/15977) 'צדיק גוזר ה׳ מקיים!' הרצאה בלוד שכבוד הרב מברך בלחש לתאומים כמה ימים לאחר מכן בבדיקת אולטרסאונד אנחנו מקבלים את הבשורה כבוד הרב! ב"ה אפשר לפרסם: התאומים נולדו בשעה טובה ומוצלחת!

 • 10.04 12:18

  שלום כבוד הרב אני רוצה להודת לך על ברכה שברכתי אותי מתקיים בעזרת השי"ת בקרוב! לפני חצי שנה התקשרו אלי "במקרה" מ: 'שופר' (ארגון להפצת יהדות) אמרתי באותו זמן: 'הכל מאת ה'!' ואז בקשתי מהרב לקבל ברכה וב"ה הרב ברך אותי - הברכה התקבלה!! בעוד חודש אני מתחתנת! תודה לבורא עולם ולכבוד הרב. נ.ב. זה אחרי שכמה רבנים "פסלו" אותי ולא להתחתן איתי. בגלל שאני הולכת בדרך הרב אמנון יצחק שליט"א ביטול לי כמה שידוכים. ב"ה היום מצאתי משהו שאוהב את כבוד הרב! שוב תודה לכבוד הרב אמנון יצחק שליט"א.

 • 09.04 11:28

  רבנו היקר! אין מילים לתאר כמה משובב נפש לצפות בסרטון הנ"ל (הרב שליט"א בשירים ומעגל לאחר 'ברכת האילנות') ומכניס שמחה לראות כך את רבנו שמח 🤗 יה"ר: שתזכה לשמחת עולמים ונזכה להגאל ברחמים יחד עם רבנו אמן כן יה"ר.

 • 09.04 08:26

  כבוד הרב מרגישים את האור העוצמתי של פרקי אבות זכיתי לקרוא עד לפני צאת הכוכבים וזיכיתי אחרים לקרוא בזכות הזכות שהפצת את זה ברבים זה נחשב לי כאלו סיימתי את כל המשניות מרגש! עד כמה שזה ידוע שלא בפועל אומנם מראים לנו מה זה פועל יודעים הנשמה מרגישה יה"ר שהראש חודש הזה יהיה בעזרת השי"ת קדוש בזכות זה!!

 • 08.04 18:02

  מדהים!!! הפיתרונות שמתאימים במדויק לכל הבעיות. לפי החפץ חיים זצק״ל: מי שדעתו 'דעת תורה' - מסוגל לפיתרון כל בעיות העולם! זה כל כך ברור בהתבוננות על מאות מקרים כדוגמת הסרטון, (נתניה 7.4.24 מודה לרב שליט"א שבנתניה 25.6.23 קיבלה עצה מהרב שליט"א לרפואת אחותה שתחי') הרב היקר משתמש בדעת תורה בתשובות בכלל, בדגש על עצות לציבור הרחב שמעלים בעיות שונות ומגוונות. ׳דעת תורה׳ לפי האמת לאמיתה!

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים