טוען...

דברי הרב אמנון יצחק שליט"א מתוך שיעורו בתאריך 27-05-14

 בית מדרש קהילות פז, בני ברק
 תאריך פרסום: 28.05.2014, שעה: 18:05

הורדת MP4 הורדת MP3


הסמיכות בין אוהב את הבריות ומקרבם לתורה, בין אוהב את הבריות ל'ומקרבם לתורה', נועדה להדגיש בפנינו, אומר רבי אברהם יפהן, שאהבת הבריות קשורה לקירובם לתורה, ככל שעוסקים יותר בחסד כך מתחזק הקשר הרוחני שבין איש לרעהו וכן להיפך, ככל שעוסקים יותר בתורה כך הכלל כולו מתעלה יותר, שהרי כולם קשורים זה לזה, הקשר שבין אחד לשני הוא נמרץ כל כך עד כדי כך שאם נהרג אחד בשגגה יש תביעה על הכהן הגדול של אותו דור, למה לא התפלל על בני דורו שלא יקרה לו כזאת.

דוגמא לכך ישמש אברהם אבינו ע"ה, דוקא הוא שמסר נפשו למעשה חסד, היה הקנאי הגדול שמסר נפשו גם לביטול עבודה זרה, הוא שבר צלמים והוא לא בירך את הפפא, הוא נלחם נגד עבודה זרה, הפפא לא מקיים אפילו שבע מצוות בני נח, ראוי לברכה? אברהם אבינו שמסר נפשו למעשה חסד היה הקנאי הגדול שמסר נפשו גם לביטול עבודה זרה בדורו, הטעם לכך מובן, העבודה זרה מושתתת על הנחה של פירוד הכוחות בעולם וממילא על פירודו של איש מרעהו, הרי הם באים לפה המסיון במימון של הותיקן והפפא לנצר יהודים, להעביר אותם על דתם, תבורך מפי עליון, אומר לו יצחק, תבורך מפי עליון, על מה שאתה ראש המסיון? שהטבלתם לנצרות כל כך הרבה בשנים האחרונות? הטעם מובן, עבודה זרה מושתתת על הנחה של פירוד הכוחות בעולם, וממילא על פירודו של איש מרעהו, לכן לא מצא אברהם אבינו תכסיס טוב יותר להוציא טעות זו מליבם של אנשי דורו כי אם בעשיית חסד, ההיפך מעבודה זרה. בזה חיזק את הקשר הרוחני שבין הבריות. ומאחדות האנושות קלה וקצרה היא הדרך לאחדות הבורא.

הנצרות רוצה לעקור יהודים מדתם מאמונתם, היהדות לא אומרת לנצרות בואו נתגייר, הם רוצים לנתק אותנו מאבינו שבשמים, אז הקב"ה ישמח, תבורך מפי עליון? הוא עוד שולח לקב"ה מעמיס עליו עבודה, והוא מעלה בדעתו באמת שהקב"ה מפיו יברך את בעל הצלב? מי שעוקר את עם ישראל מאביהם שבשמים הוא שולח אל הקב"ה תבורך מפי עליון?? נהיית העוזר של הקב"ה? אתה שולח לו עבודה, פפא.

בשעה שעובדי עבודה זרה התנצחו זה עם זה, וכל אחד השתדל בקרבנותיו לשחד יראתו שתעמוד לימינו נגד שכנגדם, בא אברהם ולימד שאדרבא, איש את רעהו יעזורו, משום שאל אחד בראם ורוצה ביקרת כולם. עצה זו עשתה רושם כביר על הבריות שהכירו מיד באמיתות דרכו ומאידך היתה לרועץ לעובדי עבודה זרה וכופרים למיניהם. אייייי. אבל ככה זה אצל אנשי ש"ס, קיבלתי מכתב היום ואני אקריא לכם אותו כלשונו:

לכבוד כך וכך, רציתי לשתף את כבוד הרב ברצף אירועים מדהים בעיני, יתכן ויש קשר בין הדברים, ויתכן שאין, בכל מקרה סמיכות הדברים מדהימה. לפני כחצי שנה התחלתי לעבוד כממלאת מקום במעון המנוהל ע"י יעקב צדקה חבר המועצה המקומית מטעם תנועת ש"ס, בנו של הרב המקומי דוד צדקה. כחמישה ימים בלבד לאחר תחילת עבודתי חשתי ברע, אך כיון שהיה זה יום שישי נאלצתי לחכות ליום ראשון. ביום ראשון בבוקר הלכתי לרופאה והיא בשרה לי שזו הפלה. הייתי בצער גדול והיה לי מאד קשה, בקושי רב טיפלתי בשתי בנותינו והשתדלתי להמשיך את שגרת החיים, בעלי ניגש לכבוד הרב וביקש ממנו ברכה. כבר למחרת התאוששתי, השלמתי עם הגזרה וקיבלתי עלי את הדין. באותו זמן לא קישרתי בין הדברים, והמשכתי את עבודתי במעון כרגיל לשביעות רצון האחראית במעון והעובדות שמילאתי את מקומן. עד מהרה הוצעה לי עבודה קבועה במעון ושקלתי אותה ברצינות. עד שהגיע מועד קיום הרצאת הרב בבית כנסת מסויים באזור, בית כנסת שכבר התקיימה בה הרצאה לפני כשלשה חדשים, וכבר אז דובר על קיום הרצאה נוספת שם, למארגן ההרצאה הובהר כי הגבאי  מבטל את קיום ההרצאה כי הרב צדקה לא מאשר. מבירור הדברים עולה כי אותו גבאי חבר לרב במרכאות צדקה בבחירות, חבר אליו לבחירות במועצה, ואתו גבאי מספר שתיים ברשימת ש"ס, מכאן הכל ברור. כמובן שבסופו של דבר ההרצאה התקיימה בהצלחה במקום אחר, אבל אני כל כך כעסתי, כל כך כאב לי שלא מקבלים את הרב במקום שנועד כדי להגדיל תורה על ידי מי שמכריזים להגדיל תורה ולהאדירה, זה לא האדרת תורה זו הדרת תורה, עצוב וכואב שלמרות שעברה למעלה משנה מהבחירות עדיין אש הפוליטיקה בוערת בדמם במקום אש התורה. משכך החלטתי בעצת בעלי ובהסכמתו הברורה שאני מפסיקה את עבודתי במעון המשתייך אל עוקרי התורה. אני מוותרת על המשכורת המאחרת ועל המשרה הקבועה. כשבוע בלבד לאחר שהודעתי במפורש לאחראית המעון שאני מפסיקה את עבודתי לאלתר גם כמילוי מקום, והבהרתי לה שאפילו לא תנסה לשאול אם התחרטתי, והסברתי לה בדיוק מה הסיבה, רק כשבוע לאחר מכן, רק, התבשרנו בבשורה טובה, קיבלתי תשובה חיובית, אני בהריון. זה לא יאומן אבל זו האמת. אז נכון שעכשיו התעוררה בעיה ואין לי תלושים כדי לקבל אח"כ חופשת לידה, אבל אני בוטחת בה' בלב שלם, אני שמחה שהלכתי עם האמת שלי, ואני רואה בחוש איך ה' משלם שכר טוב לעושי רצונו. בהזדמנות זו אנחנו רוצים להודות לכבוד הרב שמלווה אותנו ונתן את ברכתו, תודה רבה שנשמע רק בשורות טובות.

זו אשתו של אחד מהעובדים פה בשופר.

אתם מבינים? זה אהבת הבריות של עוקרי התורה, לבטל תורה מישראל, איזה אומץ צריך להיות, אבל לברך את הפפא, תבורך מפי עליון, נו, נראה שיצחק יברך אותי. אני מחכה לשמוע ברכה.

רבי חנניה בן עקשיא אומר, רצה הקב"ה לזכות את ישראל....

 •    שיתוף   

הרצאות קרובות

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 15.04 00:31

  איזה הרצאה כבוד הרב שליט"א 👌 (קרית עקרון - אפיקומן וגלות מצרים 14.04.2024 shofar.tv/lectures/1598)

 • 14.04 14:22

  תודה גדולה לכבוד הרב היקר שליט"א על שיעור הבוקר! נשתדל בעזרת השם יתברך בלי נדר לעשות שיחת וועידה לנשים בזמן המסוגל להתגלות משיח ויחד עם הילדים נתפלל ונבקש מהשם יתברך: שהמשיח יתגלה! (מהרה אמן ראה סרטון: להתפלל על ביאת המשיח לאחר שרפת החמץ shofar.tv/videos/17060).

 • 14.04 14:21

  כבוד הרב היקר שליט"א שבוע טוב ומבורך! ב"ה עשינו אתמול בחצות שיחת וועידה לקיום מצוות הזעקה לנשים. הנשים התפללו מכל הלב מתוך בכי מר ושיברון הלב והבנה ש: "אֵין עוֹד מִלְבַדּוֹ" (דברים ד, לה). וכולנו קיבלנו על עצמנו תשובה שלמה.

 • 11.04 12:29

  כבודו היקר! ברוכים תהיו שלום וברכה❤️ שמחתי לראותכם שמחים וששים בחתונת בנכם היקר הי"ו כבת השמחה לראות את אביה - אבא של כולנו. הרבה מזל טוב ונחת מתוך שמחה ואושר לעבודתו יתברך (אמן) שמחנו לראות את הרבנית היקרה מפז נאה וחסודה. לראשונה ראיתי את כבודו מכניס לחופה את בנו יקירו ועלה במחשבתי: ' כשם שהכנסתם את בנכם לחופה - כך בעזרת השם תכניסו כל יהודי ויהודיה לחופה שלו בגן עדן!' כך תלווה את כל התלמידים היקרים ואלה שעמלו וטרחו ומחו על כבודכם היקר מפז תכניסו אותם כאב המכניס את בנו לחופה לחופת עולם בגן העדן ואז ישמחו וירננו ויה"ר שיהיה רק בשמחות, אמן.

 • 10.04 14:10

  כבוד הרב! מדקה 41 ממש מחזק !!! (shofar.tv/videos/14912) שהרב מדבר על ציור יום המיתה, עכשיו עשיתי טיפול ציפורן חודרנית (ל"ע) סליחה מכבודו, והמטפלת שמעה וביקשה שאשלח לה ושאלה: מה עליה לעשות? אמרתי לה: דבר ראשון כיסוי ראש וצניעות! שזה מה שהרב אומר לכל אשה. ברוך השם זכינו ללמוד מרב האמת!!!

 • 10.04 12:53

  ✨ קידוש ה׳ הגדול מהו כח הרצאה של הרב אמנון יצחק שליט״א בעקבות הזעקה על עקירת התורה בהרצאה ברמת גן בתאריך 18,07,2023 ולקחנו על עצמינו הרצאה בעיר לוד ב"ה אשתי נפקדת, ובהרצאה בעיר לוד בתאריך 12,09,2023 גדול המחזירים בתשובה בדורנו כבוד הרב אמנון יצחק שליט״א מברך בתחילת ההרצאה את מארגני ההרצאה לבשורות לתאומים, כמה ימים לאחר מכן בבדיקת אולטרסאונד אנחנו מקבלים את הבשורה לתאומים. (shofar.tv/videos/15977) 'צדיק גוזר ה׳ מקיים!' הרצאה בלוד שכבוד הרב מברך בלחש לתאומים כמה ימים לאחר מכן בבדיקת אולטרסאונד אנחנו מקבלים את הבשורה כבוד הרב! ב"ה אפשר לפרסם: התאומים נולדו בשעה טובה ומוצלחת!

 • 10.04 12:18

  שלום כבוד הרב אני רוצה להודת לך על ברכה שברכתי אותי מתקיים בעזרת השי"ת בקרוב! לפני חצי שנה התקשרו אלי "במקרה" מ: 'שופר' (ארגון להפצת יהדות) אמרתי באותו זמן: 'הכל מאת ה'!' ואז בקשתי מהרב לקבל ברכה וב"ה הרב ברך אותי - הברכה התקבלה!! בעוד חודש אני מתחתנת! תודה לבורא עולם ולכבוד הרב. נ.ב. זה אחרי שכמה רבנים "פסלו" אותי ולא להתחתן איתי. בגלל שאני הולכת בדרך הרב אמנון יצחק שליט"א ביטול לי כמה שידוכים. ב"ה היום מצאתי משהו שאוהב את כבוד הרב! שוב תודה לכבוד הרב אמנון יצחק שליט"א.

 • 09.04 11:28

  רבנו היקר! אין מילים לתאר כמה משובב נפש לצפות בסרטון הנ"ל (הרב שליט"א בשירים ומעגל לאחר 'ברכת האילנות') ומכניס שמחה לראות כך את רבנו שמח 🤗 יה"ר: שתזכה לשמחת עולמים ונזכה להגאל ברחמים יחד עם רבנו אמן כן יה"ר.

 • 09.04 08:26

  כבוד הרב מרגישים את האור העוצמתי של פרקי אבות זכיתי לקרוא עד לפני צאת הכוכבים וזיכיתי אחרים לקרוא בזכות הזכות שהפצת את זה ברבים זה נחשב לי כאלו סיימתי את כל המשניות מרגש! עד כמה שזה ידוע שלא בפועל אומנם מראים לנו מה זה פועל יודעים הנשמה מרגישה יה"ר שהראש חודש הזה יהיה בעזרת השי"ת קדוש בזכות זה!!

 • 08.04 18:02

  מדהים!!! הפיתרונות שמתאימים במדויק לכל הבעיות. לפי החפץ חיים זצק״ל: מי שדעתו 'דעת תורה' - מסוגל לפיתרון כל בעיות העולם! זה כל כך ברור בהתבוננות על מאות מקרים כדוגמת הסרטון, (נתניה 7.4.24 מודה לרב שליט"א שבנתניה 25.6.23 קיבלה עצה מהרב שליט"א לרפואת אחותה שתחי') הרב היקר משתמש בדעת תורה בתשובות בכלל, בדגש על עצות לציבור הרחב שמעלים בעיות שונות ומגוונות. ׳דעת תורה׳ לפי האמת לאמיתה!

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים