טוען...

בשביל מה אני פה?

 סרטון מתוך: ללכת לבית הכנסת

הורדת MP4 הורדת MP3


חשיבות הליכה אל בית כנסת, תפילה בציבור (נ.ז. 8:40)

היה מלך אחד שפתאום הוציא גזרה 

ואמר: 'שהוא מבקש מכל הנתינים שלו במדינה להביא לו בקבוק יין משובח עד תאריך כלךוכך שעה כך וכך המועד האחרון...' כולם רצו, 

כל אחד חיפש את היין הכי משובח, היה שם אחד עני מרוד שלא היה לו מה לאכול, 

אמר: 'מאיפה אני יכול להביא יין אני מים בקושי מוצא, אני יכול להביא יין?! מאיפה אני אביא?!'

כולם רצים רצים רצים, וכולם מוסרים את היינות שלהם, 

פתאום הוא פוגש את חבר שלו עני,

אומר: 'תגיד מה אתה עשית עם גזירה זאת? אתה באת יין גם?'

אומר לו: 'לא, גם אני עני כמוך מאיפה אני אביא?'

אומר: 'אז מה עשית?'

אומר: 'לקחתי מים צבעתי אותם בצבע של יין עמדתי בתור'

אמרתי: 'קח-קח קח...' מסרתי וזהו והלכתי'

אמר: 'אתה יודע איך לא חשבתי על זה?'

הלך מילא בקבוק מים, שפך עליהם קצת צבע ואז רץ, אבל מה לעשות? הוא איחר, כבר סגרו שערים, נגמר זמן המועד, אבל הוא דופק חזק, למה? כל אחד נרשם מי מסר, הוא פוחד שיגלו אחר כך שהוא לא מסר ויוציאו אותו להורג, דופק דופק, 

שרים של המלך למעלה רואים אותו, אומרים: 'מי שם?' 

אומר: 'הבאתי יין! הבאתי יין!' 

אומרים לו: 'איחרת' 

אומר: 'לא-לא! זה חשוב מאוד, יין משובח למלך,'

אמרו: 'זה מטריח כל כך? יאלה בכבוד כנס!', 

אומרים: 'בוא אתה תיגש למלך תתן לו מהיין שהבאת, אתה אחרי השעה באת פששש,...'

מוזגים למלך, 

המלך רק טעם הקיא את המעיים,

אמר: 'מה זה?! תבדקו',

שלח אל מעבדה, ראו מים עם צבע, הוציאו אותו להורג, 

זה משל לאלה שמתפללים בציבור, אדם מתפלל בציבור, אפילו התפילה שלו זה רק עם צבע, העיקר לגמור אבל זה עולה עם כל התפילות של כולם מעורבב, תפילת רבים אינה שבה ריקם, אבל יש אחד קם ב-10, 11 בבוקר דופק שערי שמים

- 'הלו! שחרית...'

יכול להיות לו בלאגן...

 •    שיתוף   
 • תגיות:

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 19.05 17:27

  מה ששמחה יכולה לעשות 🙂 סוכנות ידיעות טורקית מדווחת כי המסוק עליו היה ראיסי התרסק.

 • 19.05 17:27

  כבוד מורי ורבי אלופי ומיודעי נראה לי ברוך השם בזכות סדרת שיעורי השמחה שהכנסת בעם ישראל (shofar.tv/videos/17172) חיסלת את נשיא אירן 😁 ("כֵּן יֹאבְדוּ כָל אוֹיְבֶיךָ ה'" אמן (שופטים ה, לא).

 • 19.05 11:36

  מרגש לצפות כל פעם איך הרב שליט"א במשך השנים ב"ה מגיע אל האנשים הפשוטים כמו הבעל שם טוב הקדוש (זיע"א) להאיר עיניהם ולהתקרב לאבינו שבשמים צריך להיות עיוורים לתופעה המדהימה הזו!

 • 19.05 05:25

  כבוד הרב, איזה שיעור מדהים!!!!! התעלות 'בנבל עשור זמרו לו' (shofar.tv/videos/17172) מרגש כל קטע! השירה כמה היא גבוהה ממש נותן מוסר השכל רק לזמר ולשיר לה' וחס ושלום לא לדבר לשון הרע ולהיות במחלוקת שזוהי השנאת החינם עכשיו מובן למה השירה הצילה את דוד המלך ומצילה מהאויבים ומקרבת אותנו לה' יתברך ביותר אני כל כך מודה לרב עוד פעם שזכיתי להגיע לכותל ולשיר לה' 3 ימים רצוף מתוך ספר התהילים שיותר מכל ישועה זו התעלות רוחנית ועכשיו אחרי השיעור הזה מובן הערך והמשמעות הגדולה לנו ולעם ישראל חזק וברוך💪

 • 18.05 21:56

  תודה כבוד הרב על השיעורים והדברי תורה ב"ה מתחילים להרגיש את עונג שבת כבר מלשמוע את הרב שבת שלום כבוד הרב.

 • 18.05 21:55

  כבוד הרב ב"ה שיעורים מהממים מרגישים רוחניים✈️ אתה שר ואנחנו שרים איתך אנו מסדרים שולחן ותוך כדי השיעור איתך יחד... בזריזות ושמחה. נהנים כל פעם מחדש... שמחה אמיתית ואת פניתך לצבא: 'גלנט - תבקש שישירו 'שירת הים' 😂😂😂!' ואי הרב איזה מצחיק וכיף לשמוע אותך שיהיה שבת שלום ומבורך (אמן) אין עליך☀️✨🌸🌻💐.

 • 18.05 21:54

  כבוד הרב שיעור חזק ביותר💪 'לך אכול בשמחה לחמך' (shofar.tv/videos/17171) החידושים על עניין האכילה בשמחה והסיפור על רפואת אימו ז"ל בזכות הברכה שבזכותו גם זכיתי ללמד הורי לברך על השתיה מדהים שבת שלום ומבורך🌹

 • 17.05 11:15

  לרבינו הקדוש שלום וברכה. אני אשת נ. א. הי"ו מודה לה' יתברך ששלח לנו אותך שליח נאמן ועבד נאמן של בורא עולם. על העצה ששלחת לנו "לשמוח לשמוח לשמוח" בזמן הכי קריטי עם הבן שלנו בבית חולים בזמן ניתוח בעין ואחרי ניתוח (לתפ"ץ). מאז ב"ה אנחנו משתדלים יותר להתחזק באמונה בטחון ובשמחה ולא מפסיקים לשיר את השיר: "עבדו את ה' בשמחה בואו לפניו ברננה". מאז המקרה אני לא מפסיקה לספר את העצה של רבינו לעוד הרבה אנשים במושב וכל מי שסובב אותנו אנחנו רואים את ההשגחה הפרטית של ה' יתברך הטוב ואב הרחמן ששומע תפילה וברכה של צדיק כמו רבינו הקדוש אנחנו משפחת אברהם מברכים את רבינו ומשפחתו והמורחבת לו: יה"ר שכל השפע הטוב ירד עליכם מעולמות עליונים ושהאור הגנוז יאיר בביתכם כל הברכות יחולו על ראשכם תבורכו בחזרה מפי עליון (אמן) שמחים ומאושרים בכל מה שאנחנו יונקים מההרצאות המחזקות תודה אלפי פעמים ויה"ר שיהיה בשורות טובות לכל עם ישראל (אמן).

 • 17.05 10:10

  בוקר אור לרב היקר! תודה רבה על הכל בדגש על כיווץ ההרצאות 2022-2023 האחרון שהופץ (shofar.tv/videos/17157). באופן אישי, אני מאוד רגיש ללקטי ההרצאות וברוך השם יתברך שמו לעד זכיתי לשמוע את כלל הלקטים במעלה הדרך שמופיעים באתר ׳שופר׳, וללא ספק יש לכולם ערך עצום בקבלת מנה עשירה - על אף שהיא מצומצמת יחסית לתכנים המלאים (קיימת נגישות ואפשרות לכל אדם שמעוניין להעמיק)!!! יישר כח עצום ושוב תודה מעמקי ליבי לרב היקר ולכל העוסקים בעשייה הנפלאה והקדושה הזו!!! שבת שלום ומבורך לרב היקר!!!

 • 17.05 10:09

  שלום כבוד הרב. בזכות הדרשות של הרב על השמחה, ברוך השם התחלתי להיות בשמחה, משתדל מאד! הלכתי לקניות לכבוד שבת בשמחה, רואה אותי אחד המוכרים שאני הולך וחוזר ואני שמח - הוא כל כך שמח לראות אותי שמח, אז הוא שבח אותי שאני שמח, ואז הוא שאל אותי: 'איך שאתה כזה שמח?' אמרתי לו: 'זה בזכות הרב אמנון יצחק שבשעורים של עכשיו מדבר על השמחה!' (shofar.tv/videos/17167) אז הוא לקח את המספר (02-3724787) והתחיל להקשיב. תודה רבה לרב על השמחה!!

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים