טוען...

הזמרים הפסולים... גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה?

 סרטון מתוך: ליסטים שכמותך כבשוה

הורדת MP4 הורדת MP3


** יהודי ספרדי שואל: איך כבוד הרב שליט"א אומר שיש בעיה של 'זמרים פסולים'? והרי זו 'גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה!' ובפרט שיש 'ערוצים כשרים... רדיו קול חי/ ברמה'...

הרב עונה: גזירה – דווקא כשחכמים גוזרים ושוקלים אם הציבור יעמדו, אבל כאן? זה איסור של עריות!!! שאין בכח אדם להתירם, כמובא בגמרא ועוד, וכן ראינו ש'ביטול תורה' הוא דבר שקשה לעמוד בו וכי נתירו?! וכן 'לשון הרע' שהגמ' אומר שכולם באבק לשון הרע! (ראה בנושאים על הפרק 'זמרים פסולים')

והנה! כל קהילות פז ועוד שמצטרפים אליהם לא שומעים מוזיקה כלל כל ימות השנה למעט בזמנים ובאירועים שמותרים בהלכה וזמרים כשרים כנפסק (בשו"ע או"ח סי' תקס ג') ופורסם בחתימת 25 גדולי ישראל כולל הרב עובדיה יוסף (ראה עדות בנו שהחתימו על כך), הרב שלום כהן שחתמו על כך! ולמרות זאת הרדוי הנ"ל לא שומעים ולא מאמינים לחכמים רק במה שמתאים להם! כי זו רפורמה ופרצה בדת דבר שהתורה לא התירה ולא תתיר לעולם!!

וכן איתא בגמ' סנהדרין (קא א): "שהתורה חוגרת שק ועומדת לפני הקב"ה ואומרת לפניו: "רבונו של עולם! עשאוני בניך ככנור שמנגנין בו לצים...!" כי אסור לשיר פסוקים, וכ"פ הרב בן ציון אבא שאול זצוק"ל בספרו 'אור לציון', והדברים מעוגנים בהלכה – ובכל זאת עוברים על כך יום יום!! 

ומזה התרחב שבני הישיבות לא מסתפקים בלשמוע רק את ה'מותר' אלא ממשיכים לשמוע זמרים פסולים – חילונים!... ואף הרבנים מזמינים לדיסקו סליחות אחד שיש על גופו קעקוע של תהלים שנכנס כך לשירותים רח"ל !! וזה פשע! ולאף אחד לא אכפת.

וכבר אחז"ל: "גדול המחטיאו מההורגו!" והזמרים הם בבחינת רוצח ע"פ ההלכה ומקבלים אותם בכבוד כאילו ה'בבא סאלי' הגיע... 

ואיך נהיה 'רדיו כשר'?! הרי מדברים שמה לשון הרע! והרבה רבנים יצאו נגדם; הרב יצחק יוסף, הרב שמעון בעדני, הרב שלום כהן (ראה מועצת האבטיחים פרק א 'רדיו קול בעורמה' שמביאם).

השואל: אבל גם שמה יש זיכוי הרבים?

הרב מחייך: ומספר על 'ברג' שהפיץ את הזוהר הקדוש בכל בית יהודי! ועשה מזה כסף!! וקרא לזה זיכוי הרבים.... ואפילו שכנע זמרת גויה (מדונה) ללמוד 'זוהר' וכי הוא מזכה הרבים?! כי מזכה גם את הפרוצים/ות... וכי כל מי שאומר משהו בשם ה' הוא מזכה הרבים?!

הרי הקב"ה לא רצה שגחזי יגיד את נפלאותיו של אלישע הנביא ועשה מופת והביא את הבן שהחיה אלישע מקצה העולם! כדי שפיו של גחזי הרשע לא יספר בנפלאות ה'.

וה' לא מוכן שהרשע יגיד את שמו כנאמר בתהלים (נ טז): "וְלָרָשָׁע אָמַר אֱלֹהִים מַה לְּךָ לְסַפֵּר חֻקָּי וַתִּשָּׂא בְרִיתִי עֲלֵי פִיךָ" – ושלא יגיד שום דבר תורה!

השואל מנסה לעשות ח"ו מחלוקת בין הרבנים: הרבה רבנים שומעים ביום שישי את הרב מוצפי...

וכבוד הרב שליט"א עונה במשל נפלא! פעם אמר רב חשוב: 'אפשר למצוא בשמים גם בחירייה!' כי יש נשים שזורקות שם בשמים שלא מתאים להן – אפשר לחפש ולמצוא, האם תביא לאשתך כמתנה ליום הולדת?!

הקהל נהנה מהתשובה ומוחא כפים!

 

 •    שיתוף   
 • תגיות:

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 26.09 10:31

  שלום עליכם רבנו הקדוש! אני כ"כ מתרגשת לבשר לרבנו: שזכיתי ללדת בן בליל כיפור! והלידה הזו היתה מופלאה!! עם מינימום צירים סבילים וצירי לחץ בודדים שחששתי שיקח זמן ואסבול... אבל הפלא ופלא! ילדתי בערך תוך דקה וחצי בקלות ובמהירות ואין לי ספק שזכות הברכות של כבודו ועל כן אני מכוונת לקיים מצוות 'הכרת הטוב' - 'כאשר ציווה השם!' ולהודות לכם על כל הברכות המרגשות גם ב: 'נציב יום' וגם בהרצאה בראש העין. ואני מברכת: שכמו שהלידה היתה במינימום צירים ובקלות ומהירות - כך גאולת עם ישראל תהיה אף בלי חבל וצירים קלה ומהירה ב: "אחישנה" - אמן! ונשמח מאוד שכבוד הרב יהיה סנדק, הברית אמורה להיות בי"ז תשרי.

 • 25.09 20:04

  כבוד מורנו הרב היקר מ"פז". מעבר לעובדה שאת ההערכה והתודה שאני מוקיר לך, לא ניתן לתאר בהודעה, בין שורות אלו חבויות מנות גדושות של רגש ואהדה למי שהוא עבורנו חבל הצלה. שנים של התעלות ללא לאות וללא הפוגה חדור מטרה להחזיר את עם ישראל כולו בתשובה. לעולם הבא - אתה עמל שנגיע! ובכל יהודי את חייך משקיע. "שייך לציבור" - מקיים את דברי רבך הגדול, כשאת חיי משפחתך אתה מפקיר, כדי שעוד יהודי את ה' יזכה להכיר. אנחנו אוהבים אותך מעומקא דליבא, אהבת אמת. יהי רצון מלפני אבינו שבשמים: שיתן לך כח להרבות חיילים לתורה, ושתיהיה משכורתך שלימה. מאת הבורא יחולו ברכות על ראשך ותמשיך להנהיג את עם ישראל לתורה ויראה. מורנו ורבינו שתיהיה לך גמר חתימה טובה (אמן).

 • 23.09 20:32

  'גמר חתימה טובה' ושבת מבורכת! הרב הצדיק - כל היום שומע אותך ולא מפסיק לצחוק! מהחכמה שקבלת מהבורא לתקן את העולם - הרב, מלאך של הבורא❤️!

 • 23.09 20:31

  שלום כבוד הרב! רציתי להודות לכבוד הרב; מאז שהיינו אצל כבוד הרב - אני רואה שיפור אצל הבן שלי! הוא יותר רגוע, פחות עצוב. יום אחרי, בבוקר הוא אמר לי: 'שהוא מרגיש יותר טוב! אחרי שהוא דיבר עם כבודו' אז תודה כבוד הרב שאתה תמיד כאן בשבילנו לעזור בכל דבר. שבת שלום!

 • 23.09 20:30

  בוקר טוב לרב הקדוש והחשוב! רציתי רק להודות לבורא עולם ולרב הקדוש. לבעלי היה 'אלרגיה' - לא יודעים למה והמצב היה לא טוב ל"ע ברוך ה'! הודות לבורא עולם ולרב - קיבל טיפול ואנחנו בבית ברוך ה'!

 • 21.09 19:16

  צהרים טובים! רק רציתי להודות לרב אמנון יצחק על הברכה שבקשתי בקשר לחוב שהיה לי לביטוח לאומי הרב ברך - וברוך ה' תודה לאל! שהחוב בוטל!! ותודה רבה לכבוד הרב אמנון יצחק.

 • 21.09 11:29

  כבוד הרב, שיעור בוקר מדהים! ('רבי אליעזר בן יעקב אומר העושה מצוה אחת קונה לו פרקליט אחד' חלק ב' 21.09.2023) "שׁוּבָה יִשְׂרָאֵל עַד ה' אֱלֹהֶיךָ!" (הושע יד, ב) מחזק מאוד!!!! לחזור בתשובה בכל עת, ולהתקרב אל ה' ולהגיע עד אליו ושמתחילים תשובה מיד לאחר תפילת הנעילה! כי תשובה - זה כל הזמן! וכל החיים שלנו. ולמהר לעשות תשובה - תכף ומיד כשח"ו עושים עברה, לא לחכות לפורענות ח"ו אלא לפני הפורענות! - ממש מחזק!! יה"ר שנזכה לסור מן הרע ולעשות רק טוב כמו שהרב מלמד אותנו, 'תשובה ומעשים טובים' וגם אמונה שהקב"ה בכבודו בעצמו מליץ יושר על האדם שמאמין בו - מדהים!!!!

 • 20.09 18:43

  כבוד הרב! יש לי כל כך הרבה מה לומר לכבודו; על ההרצאות האחרונות בפרט ההרצאה מאתמול ראשון לציון ('האם תשובה חלקית נחשבת תשובה' 19.09.2023), שמשמה אנחנו שואבים את הכוחות! ורואים: שיש עוד תקווה לתשובתינו!! ולמרות כל המפריעים לכבוד הרב ובפרט בתחילת השנה החדשה... - אנחנו לא נירא ולא נחת!!!

 • 19.09 12:52

  כבוד הרב! בהמשך להרצאת רבינו אתמול (שדרות 18-09-2023 'תקון המידות חובה') על תיקון המידות - ממה שהספקנו לשמוע, גם חשבתי על זה: שזוהי זכות משמים שהקב"ה שיודע עלינו הכל על כל פרט ופרט, שהוא בכבודו ובעצמו מתקן אותנו! ע"י הנסיונות, הבזיונות, והיסורים, ושע"י כל התגברות על היצר - אנחנו מקדשים שם שמים ממש בנסתר ובגלוי! ובכך מוכיח להשי"ת ואם ברבים - אז גם לכלל; שהוא ורק הוא - 'מגביה שפלים עד מרום!' "סומך נופלים וזוקף כפופים" וכמה עלינו לשמוח! אפילו שקשה - על ההזדמנות שנתנה לנו; לתקן ולשוב בתשובה, ע"י ההתגברות ותיקון המידות - ישתבח שמו לעד!

 • 19.09 11:52

  בוקר אור לרב היקר! גם לאחר עשרות רבות של צפייה בדברי הרב היקר, לא מותירות את העיניים יבשות מדמעה. לכל מי שהטיל ספק בהיבט ההומני והאמפתיה לאחר, קיבל בהספד זה (shofar.tv/videos/14673) תשובה (בהנחה שהוא אובייקטיבי). שיהיה יום נפלא! (ראה גם הכנסת ס"ת לע"נ ר' חיים נגר ז"ל shofar.tv/articles/14693).

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים