טוען...

האומר לשון הרע על חברו - מנקים לו מזכויותיו


הורדת MP4 הורדת MP3


"בספר הזכירות" כתוב: שה"בית יוסף" היה לו "מגיד מישרים", המלאך, והוא אמר לו כך: "מי שאומר לשון הרע על חבירו - מנקים לו מזכויותיו ונותנים לזה שדיבר בו!", אז אתה רואה שהמגיד, המלאך אומר: שלא רק מי שמשקר, אלא מי שאומר לשון הרע על חבירו, "מנקין לו מזכויותיו ונותנים לזה שדיבר בו, זה אמת ויציב, ואילו הוו ידעי בני נשא הדא, אם היו יודעים בני אדם את הדבר הזה, הוו חדאין כד שמעון דאמרי ביש מינהון, היו שמחים מאוד כשהם שומעים שאמרו עליהם דברים רעים! כאילו יהביה להון מתנת כסף או זהב, זה זכייה בפייס!, בן אדם לא עבד ולא טרח - בא אחד ודיבר עליו לשון הרע - אתה צריך לרקוד משמחה על זה שזכית במתנת כסף או זהב!"

מה, לא חובה, מה? אתה אומר:  חילוני גמור דיבר עליך?  אין לשון הרע על מי שהוא כופר, אין לשון הרע על אפיקורוס, אין לשון הרע על מחלל שבת בפרהסיה, ויש עוד צדדים לומר גם כשמתכוונים להרחיק מאדם שהוא רשע, או דברים כאלה וכו'. כן, אז יש עוד צדדים גם באדם שהוא לא בדרגה כזאת, אפילו שהוא "דתי", אבל הוא עושה דברים שחייבים להיזהר ממנו.

והוא ממשיך ואומר לו "המגיד": "אלא בשביל כבוד התורה שלך שזלזלו ראוי לכל אחד עונש ושריפה!, ואתה תעמוד מנגד; ותראה ותשמח!! אבל אל תהרהר בההיא מילה אחרא, רק ביראת השם כל היום וכל הלילה ובתורתו". אז אל תחוש ממה שמדברים אנשים וכל זה, תתעסק בתורה וביראת שמים. זה אומר "המגיד" ל"בית יוסף".

אז אני חוזר על זה בריצה ואומר: ב"ספר הזכירות" של בעל "מרפא לנפש" על "זכירת מרים", הארכתי בעניין זה והבאתי לשון ה"מגיד משרים" פרשת "ויקהל" שהופיע על ה"בית יוסף" ואמר בזה הלשון: כי מי שאומר לשון הרע על חברו - מנקים לו מזכויותיו ונותנים לזה שדיבר בו, - הוא אמת ויציב, ואילו הוו ידעי בני נשא הדא הוו חדאין כד שמעון דאמרי ביש מנהון כאילו יהביה להון מתנת כסף או זהב, אלא בגין יקרא דאורייתא דילך דזלזלו אחזי לכל אחד קטירי דיקטלון בהון ואתה תעמוד מנגד ותחזיה ותחדיה, אבל את לא תהרהר בההיא ולא במילה אחרא רק ביראת השם כל היום וכל הלילה ובתורתו". עד כאן לשונו בקצרה.

 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 25.07 00:38

  הרצאה מחכימה ממש כבוד הרב שליט"א 🙏 (בת ים, הרמב"ם מוכיח את החושדים 24.7.24) הלוואי שכולם יזכו לראות את ההרצאות האלה שבוודאי מתאימות לכל אחד נסיעה טובה ובטוחה כבוד הרב שליט"א עמוד התשובה של עם ישראל ✨

 • 25.07 00:37

  כבוד הרב היקר שליט"א שלום וברכה! רצינו לפרסם ישועה בזכות סעודת השמחה! (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613) זכינו להתבשר הלילה שב"ה ביטוח לאומי העלה את אחוזי הנכות ואת הקצבה ב2000₪ חשוב לציין: שלא פנינו ולא ביקשנו כלום! בנוסף, זיכוי מכובד בגין הפרשים. אז החלטנו: כהכרת הטוב לארגן בכסף הזה הרצאה של כבוד הרב שליט"א כהכרת הטוב לבורא עולם! ולכבוד הרב היקר שליט"א על כל פועלו!

 • 25.07 00:36

  הרב, ב"ה היום מצאתי את הטבעת שלי, מאמינה שזה חלק מהישועות בעקבות האירוע של השמחה (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613) איזה כיף, תודה לבורא עולם!

 • 24.07 08:20

  כבוד הרב שלום🌹 ברצוני לפרסם זאת שידעו מעלת מעשר לארגון ״שופר״ יש אתר שנקרא יד 2 שם מוכרים דברים שלא חפצים בהם (ריהוט, חפצים וכו') פרסמתי כמעט 10 מוצרים (2 ארון בגדים, מנורה, שולחן מחשב ועוד…) והיה תקוע, לא התקשרו לא התעניינו. הקב״ה שם בראשי מחשבה / החלטה וכך עשיתי: הבטחתי להשי"ת שיעזור שימכר! וכל פריט שאמכור מעשרת לקופת שופר מהסכום. ב"ה כעבור מספר ימים טלפונים זרמו, פריט אחרי פריט נמכר🙌🏽😄 כמובן שכל פריט רשמתי בדף שאזכור כמה לשים בקופת שופר... הרגע מכרתי את הפריט האחרון, הגיעו מבני ברק דווקא לקנות.😄 תודה לקב״ה שעזר עוזר ויעזור לכולנו אמן תודה שיש את ארגון האמת 'שופר', שיהיה לנצח אמן❗️ זכות לתרום לשם! תודה לכבוד הרב על הכל השם ישמרהו אמן🌹🌹🌹🌹🌹.

 • 23.07 15:45

  שלום וברכה כבוד הרב! שוב הקב"ה עושה נסים גלויים בזכות מעלת השמחה. נסענו ברכב בצהרי היום בשיא החום ולפתע פנצ'ר באחד הגלגלים (ל"ע). עצרתי את הרכב בצד ובעלי תוך כדי שירה: "עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב) ובחיוך הוציא את הגלגל הרזרבי והניח אותו על המדרכה מיד עצרו שני בחורים שאמרו: 'שלום, בנו לעזור לכם בשמחה!'. אני ובעלי עמדנו והתחלנו לברך אותם על הסיוע הבלתי צפוי במיוחד שלא נתנו לבעלי לעזור, רצו את המצווה לעשות אותה בשלמותה לבד. תודה רבה שזכינו שרבנו מלמד אותנו ללא הפסקה כמה חשוב להדבק בקב"ה בשמחה רבה. [לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096].

 • 23.07 15:43

  שלום וברכה כבוד הרב! רצינו לשתף את הרב, ב"ה כמה מעלת השמחה משפיעה על מצב הרוח שלנו; וכבר אחרי ארבעה ימים מסעודת השמחה שרתי: ""עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב) כשזכינו מהשי"ת שבעל הבית של הדירה שרצינו לשכור, יומים לפני הטיסה שלו החליט: להוריד לנו מדמי השכירות 2000 ש"ח מסכום 6500 ש"ח, השמחה היתה בכפל כפליים שבעלי שמח. כבוד הרב תודה רבה שאתה כל הזמן משמח אותנו. רואים את האהבה הגדולה שאתה מעניק לכל אחד מעם ישראל ישר כוח.🌹❤️ [לכתבה: סגולת השמחה shofar.tv/articles/15096]

 • 22.07 10:15

  אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.

 • 22.07 08:28

  בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).

 • 22.07 00:13

  כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.

 • 22.07 00:12

  לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת

קליפים וסרטונים