סיום אכילת חמץ
תאריך פרסום: 11.04.2024, שעה: 07:36
נציבי יום: זבולון בן דינה, רפואת הנפש ורפואת הגוף.
יוסף אסף בן ארז, שכל התביעות והאשמות יתבטלו כלא היו ויהפכו לטובה והשם הטוב יסדר את כל הפרשה על הצד הטוב ביותר עבורו – אמן.
קהל: אמן
התורם (בלחש) מבקש לקיים מאמר חכמים זכרונם לברכה: 'כל המבקש רחמים על חברו והוא צריך לאותו דבר הוא נענה תחילה' ולכן חברו גבריאל בן פנינה יצליח בדיון בבית משפט, כל הדינים והעיכובים והגזרות שעליו יבוטלו - אמן ואמן.
קהל: אמן.
חדוה בת יוסף, תזכה לחזור בתשובה שלמה, יראת שמים אמיתית שמחה בעבודת השם, זיווג הגון מהרה, אמן.
קהל: אמן
'סיום אכילת החמץ'
לכתחילה ראוי ונכון לא לאכול חמץ חם עשרים וארבע (24) שעות אחרונות לפני סוף זמן אכילת חמץ. וכן לא לשתות שתיה חמה ביחד עם מאכל חמץ או מיד לאחריו. מי צריך לנהוג כך? מי שיש לו כתרים, סתימות, מבנים, פלטה וכל כיוצא בזה. אומנם מעיקר הדין אפשר להקל בזה שהרי על פי רוב האוכל שמכניסים לתוך הפה אינו בחום שהיד סולדת בו. ועוד הוא כלי שני ודי שינקה אותם היטב. אבל משום חומרא חמץ יש הידור להיזהר בזה לכתחילה.
יום יד' בשחרית יש שאוכלים פת רק כשהיא טבולה בחלב; וזה מארבע (4) סיבות; (1) שלא יתפסו פירורים (2) שלא ישארו פירורים בין השיניים (3) חלב מרדים ואז יוכל להיות ער בליל הסדר (4) וגם זכר למפלת סיסרא שהיתה באותו יום על ידי שיעל נתנה לו חלב ונרדם.
יש מגדולי ישראל שנמנעו לאכול חמץ מתחילת יום יד' כדי להיות בטוחים שלא נשאר פירור חמץ בין השינים, ככה מביא הגאון הרב בן ציון אבא שאול וכך נהג רבי ישראל אבוחצירא זכר צדיק לברכה (קהל: אהבה ויראה).
האוכל חמץ ביום יד' בבוקר יכוון באכילתו לקיים מצוות: "תשביתו" לפי שיטת בעל המאור וכך נהג הגאון רבי שריה דבליצקי זכר צדיק לברכה (קהל: אהבה ויראה).
לאחר סיום אכילת חמץ בערב פסח, יש לצחצח שינים ולחצוץ בין השינים היטב-היטב שהרי חמץ בפסח במשהו! והיה מעשה נורא, אחד חלם: שהוא אכל חמץ בפסח מחמת שנשאר לו פירור בין השינים! לפעמים נשארים בין השינים גרעיני סומסום שנאפו עם לחמניות ובורקס ולכן יש לשטוף את הפה באופן יסודי! וטוב להימנע מלאכול דברים עם סומסום, זה נכנס בן השנים.
גם הנוהגים כדעת הגר"א לגבי סוף זמן קריאת שמע, שזה הזמן המאוחר ביחס למגן אברהם, לגבי סוף זמן אכילת חמץ ינהגו כדעת המגן אברהם. ככה פסק הרב אלישיב זכר צדיק לברכה (קהל: אהבה ויראה).
אז בקיצור, סיום אכילת חמץ, כל אחד יחזור על הדברים, יראה מה הוא לוקח מכאן לעשות לכתחילה ולא להסתבך עם 'משהו חמץ'.
אַהּ! איך הקדוש ברוך הוא רוצה שנבער את החמץ את השאור שבעיסה את היצר הרע לא להשאיר ממנו שמץ ולו הקטן! על זה אנחנו מודים לשם ששומר עלינו מכל משמר:
כבוד הרב שליט"א שר עם הלומדים הי"ו לאחר תפילת הנץ החמה: 'הַכֹּל יוֹדוּךָ וְהַכֹּל יְשַׁבְּחוּךָ וְהַכֹּל יֹאמְרוּ אֵין קָדוֹשׁ כַּה'.' 'יִשְׂמְחוּ בְמַלְכוּתָךְ שׁוֹמְרֵי שַׁבָּת וְקוֹרְאֵי עֹנֶג עַם מְקַדְּשֵׁי שְׁבִיעִי'
שתהיו בריאים שיהיה לכם נחת ובריאות
קהל: אמן וכן למר
תנקיו.
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות