מנהיגות - חלק עג - כוחו של אדם אחד | הרב אמנון יצחק
תאריך פרסום: 29.08.2021, שעה: 08:29
'מנהיגות' עג'
– 'כוחו של אדם אחד - לידה של מנהיג'
כפי שראינו כל הנצחון על הנאציזים התגלגל משמים בזכות אחד! אדם אחד, איש אחד עמד בלבד במרכז האירועים, ולא איבד את שיקול הדעת כשהוא נוקט בנחישות ובצעדים הנכונים הנדרשים בשעת חירום איומה שכזאת! הוא לא ברח, לא הסתגר בביתו, ולא התעלם מהמציאות!
לאפוקי מראש ממשלת ישראל מר בוטן שהיה בפגישה עם ביידן שנרדם לו באמצע הפגישה אחרי שדחה אותו פעמיים! כנראה שהוא לא מעניין אותו בכלל העיקר הוציא ממנו הבטחה: שהוא לא יצא בקמפיין נגד ההסכם עם איראן - זה כשיש ראש ממשלה שהוא בוטן...
והוא הסתכל היטב בעינים של המפלצת האכזרית – והבין: שאין דרך אחרת מאשר להלחם בה באופן חזיתי ובלתי מתפשר! הוא תפס מליוני אנשים בעולם מכוח נאומיו ההגיוניים והמרתקים והמכריח אותם להצטרף למסע קשה שהציל את חייהם! וחיי העולם כולו!! מי היה צ'רצ'יל? האם הוא היה אדם חזק, מיוחד או מוצלח שנולד לתוך סיפור הצלחה? לא ולא! ההפך ההוא הנכון: הוא דאג לעם שלו.
לא כמו בוטן, ביקש עכשיו מהנשיא ביידן תוך שהוא נרדם: "שיאסור כניסה של ישראלים לארצות הברית - אם לא עשו חיסון שלישי!..." שמעתם 'אוהב ישראל' כזה? אני מאחל לו: שלושים זריקות! בעזרת ה' יתברך שיתנו לו 'הרבה בריאות'...
היו לו את כל הסיבות שבעולם להתייאש, ולשקוע בעליבותו! הוא היה ילד אומלל! - צ'רצ'יל, שלא הצליח בלימודים, עבר אין ספור אכזבות וכישלונות בחיים, מירב הסיכויים שלו היו למות 'אדם אלמוני' לא יוצלח ומסכן. אבל הוא בחר אחרת; הוא בחר 'לא להתייאש! להלחם בכישלונות, בתבוסות!' עשרות שנים בתעוזה בלתי רגילה, גם כשניסו לרפות את ידיו, גם כשכולם נדו לו בראשם, המשיך להלחם עד שהגיע הרגע הגדול! הרגע הגדול: שהוא עלה לגדולה העולמית!
עוד פעם מדגישים בספר 'מנהיגות': צ'רצ'יל היה גוי גמור! שונא ישראל!! כשהוא היה 'שר המושבות' יצא 'הספר הלבן': שלא איפשר ליהודים לעלות לארץ ישראל! וכמה יהודים היו יכולים להנצל מהשואה ולא נצלו בגלל 'הספר הלבן'!! אבל ההתנהלות והמלחמה העיקשת לבית שלו! למדינה שלו! צריכה ללמד יהודים: כמה עלינו להלחם על הבית הרוחני שלנו!!!
וכשמתבוננים ושואלים: איך קרה נס ההצלה של כל עם ישראל בימי בית שני? איך קרה נס חנוכה שמאיר את ליבותיהם של עם ישראל עד היום? התשובה היא: הכל התחיל מיהודי אחד! יהודי אחד שבער בליבו כבוד שמים. האש הזו הביאה אותו: לקחת אחריות, להיות מנהיג, ליצור עבור חייליו את הרוח, ההשראה של האמונה, הכח להלחם, עד יצירת מציאות חדשה וחירות רוחנית, נס ההצלה הגיע מקומץ יהודים חלשים! שהחליטו: שהם לעולם לא יכנעו למציאות של המתייוונים, לקולות החולשה והרפיון המנסים להרוס את החלום והיעוד: להציל את נפשותינו ואת תורתנו!
פרי נצחונם של החשמונאים החזיק רק כמאתים שנה! אבל הנצחון הזה הציל את היהדות מכליון מאז ועד היום!! הנרות הקטנים ממשיכים להאיר בחלונות ובליבות עם ישראל מאז ועד היום במשך אלפי שנים!!! כי אנו יודעים: לולי מתתיהו ובניו, בית המקדש היה נחרב, וגזר דין מוות רוחני היה ניחת על עם ישראל בעקבות ההתייוונות שכבשה כל חלקה טובה! מתתיהו ובניו השאירו אותנו חיים וקיימים, בזכות מילה אחת, קטנה, אבל ברורה ובהירה: "לא!"; לא לתרבות החומרנית! לא לחיים של הסתאבות מלאי הנאה רגעית! לא להנמכת הקומה הרוחנית! לא להתנתקות מהשורשים, מהתורה והמצוות!"
– "לא!" של יחידים, אבל כיון שהיה ברור וצלול, ובעיקר נחוש, עד היום מנצנץ ה"לא!" הזה בחלונות ובליבות של עם ישראל. המנהיגות של יהודה המכבי, מלחמה נגד היוונים, והנס המופלא של 'חנוכה' שבא בעקבותיו - צריך להוות הלפיד שיאיר את דרכנו במלחמתנו נגד מתיווני דורנו.
לא כמו הלפיד הליצן הזה, הגלגל ספייר של הממשלה, ש'ניחם' בבית אבלים את הח"כ הערבי שמת, אמר: "הוא נפל בקרב..." נפל בקרב, איזה קרב? בצה"ל הוא היה?! הוא היה במלחמה עם מישהו ונפל בקרב? והוא חזר על זה כמה פעמים, ודיבר שטויות! חבל על הזמן, זהו, מי שרוצה להיות 'גלגל ספייר' צריך להכין את הרקע...
זה בדיוק מה שצריך מנהיג יקר בעת הזאת: לקחת אחריות! לתפוס מנהיגות, להיות גנרל, לצאת להלחם את מלחמת ה' – ואז תבוא הישועה בס"ד! "כִּי אֵין לַה' מַעְצוֹר לְהוֹשִׁיעַ בְּרַב אוֹ בִמְעָט!" (שמואל-א יד ו).
היום אנחנו נמצאים במדינה חשוכה! מדינת 'עולם שלישית' או סינית או צפון קוריאנית, הפגנה כל מוצאי שבת בתל אביב עשרות אלפים! - והתשקורת לא מדווחת בכלל!! - נגד התו הירוק, נגד החיסונים נגד הכל - לא מדווחים; סין, היגענו למצב סין, מכרו לסין הרבה דברים פה כמו שציינו, ועכשיו בנט אמר גם, הבוטן הזה: "שצריך לעשות גם כן סקאלה מאחד עד עשר, וכל אחד יקבל ציון..." סיני ממש! אל תתפלאו אם הוא יתחיל לדבר צא'ן צו'ן צ'ין - אם יפלט לו זה כנראה שהוא לומד כבר את השפה...
כל מעלתו של יהודה המכבי, נבעה רק מהעובדה שבער לו כבוד שמים! היה אכפת לו מעם ישראל!! והיה מוכן לצאת לקרב!!! זה מה שהקב"ה דורש מאתנו, מכל יהודי: "תהיה מנהיג! צא להלחם מלחמת ה', מלחמת היהדות בהתייוונות!" ואת השאר? כבר הקב"ה יעשה! אתה לא יכול להפקיר את המנהיגות בידים של אחרים! כי אתה הוא המנהיג, מידך יתבעו זאת! אתה לא יכול להפקיר זאת בידים אחרות, כי אין ידים אחרות! זה יְדֵי עֵשָׂו ממש! אין ידים אחרות, כי אתה נבחרת בידי הבורא להנהיג! ואתה לא יכול להמלט מהתפקיד הרוחני הנצחי שלך!
על מי מדברים פה? על כל מי ששומע! אתה המנהיג!! מי אמר שהוא? קח יוזמה - וצא לדרך! מלחמתו של יהודה המכבי ביוונים ובמתיוונים היוותה עבור עם ישראל השראה במשך דורות: להלחם בשביל היהדות! אפילו מעטים כנגד רבים!! חלשים נגד גיבורים!!!
ו... אנחנו לא נספר את הסיפור עכשיו, נספר אותו מחר, אבל, אחד הסיפורים המפעמים על אשה פשוטה בדורות האחרונות, שאת השראה קיבלה מיהודה המכבי ומעשיו הכבירים, העניק לה את הכוח והראתה את הדרך: כיצד להלחם ולנצח במלחמה! סיפורהּ סיפור מפעים ועוצמתי! המלמד: שכל אחד יכול להיות מנהיג! ולנצח במערכה!! והסיפור התחיל בשנת תרמג' כשנולדה למשפחתה מפוארת בקראקוב, ר' בצלאל שנירר ורעייתו רייזל, נולדה להם תינוקת קטנה ושמה 'שרה' שנירר, משפחה חסידית טיפוסית בקראקוב ואבי המשפחה ובניו כולם היו יראים ושלימים! המשך יבוא מחר...
לשמיעת שיעור זה ושיעורים אחרים בטל' 02-3724787
וכן ניתן לקבלם במייל main@shofar.tv
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות