מנהיגות - חלק מג - חמשת השלבים בבחירה | הרב אמנון יצחק
תאריך פרסום: 13.07.2021, שעה: 12:27
מנהיגות חלק מג' – חמשת השלבים בבחירה | ד' מנחם אב תשפא'
נציב יום היולדת- אֲבִיָּה בַּת רוּת והבת מִלְכָּה בַּת אֲבִיָּה יזכו לבריאות שלימה ואיתנה החלמה מהירה ויזכו להיות צדיקות ויראות שמים וכל טוב – אמן.
אנחנו עכשיו ב'מנהיגות' מג', אתמול אמרנו שיש דרך לנצח במאבק של הבחירה, וזה עובר דרך כמה שלבים, ואנחנו נמנה כמה מהם; שלב ראשון- צריך שיהיה לאדם מודעות עצמית, אדם צריך להיות מודע שיש לו את האפשרות לבחור בין טוב לרע בין מוות לחיים, וכל החיים זה זרם של החלטות שאדם צריך להחליט ולבחור בכל מצב בכל רגע כמו דיין שדן את חייו; או שהוא עושה נכון או שהוא עושה טעות! או מותר או אסור, טמא או טהור, צריך כל דבר ודבר, כל רגע זה עם החלטות, ברגע שאדם מודע לזה שבלי הרף הוא צריך להחליט החלטה - אז יש סיכוי שיתחיל לשלוט בבחירה, ולדעת מה עליו לעשות.
ולא נהיה פאסיבים לחיים שמזרימים אותנו, אלא אנחנו נעצור בכל רגע נתון ונשקול: "האם אנחנו עושים את הראוי? את הנכון המותר" וכו' לא להניח לדברים פשוט לקרות, להתבונן במתרחש, ואפילו לשאול שאלה: "למה אני קורא את הספר הזה עכשיו? האם זה בשביל להעביר זמן? האם זה לקנות ידיעות? האם זה בשביל ללמוד על מנת לקיים? מה ממקד אותנו עכשיו לקרוא בספר הזה?" כל החלטה מעצבת את החיים שלנו ואת הגורל ועלינו לקחת בפיקוד, לתפוס מנהיגות, אם לא נעשה זאת נהיה כצופים מן הצד החיים יחלפו לידינו, מבלי להשאיר עקבות! אז זה השלב הראשון: מודעות עצמית; שכל רגע נתון אנחנו בעצם אמורים לבחור מה עלינו לעשות.
שלב שני- אנחנו צריכים להבחין את ההבדל בין הגוף לבין הנשמה, נראה לנו שאנחנו יודעים מה ההבדל! לא? אז יש לנו קרב בין הגוף לנשמה! בין התשוקות והמאוויים של הגוף היצר הרע, לבין השאיפות של הנשמה היצר הטוב, יש זמנים בהם אנחנו יודעים שמשהו נכון עבורנו, אבל התשוקות הגופניות מפריעות לנו לבחור בו, במה שנכון עבורנו, והתשוקות מעמעמות את התחושות שלנו, אז איך מנהל המאבק? הגוף מושך לכיונים של נחמות רגעיות, תענוגים של חושים, הגוף רוצה לחלום קצת, לשקוע, להתמהמה 'קצת אוכל, כרית, לקחת את החיים בקלות...'
הנשמה מחפשת הבנה! ומשמעות יצירתיות השגים גדלות ורוממות, הנשמה מוכנה להתמודד עם אתגרים, מוכנה להתאמץ לחשוף את האמת הרוחנית, אבל הגוף מפריע! בספר 'חובות הלבבות' בשער היחוד 'יחוד המעשה' בפרק ה' מסופר על חיילים שחזרו לאחר נצחון בקרב וכולם עושים 'וי' ויקטורים - ניצחון עמד בצד פיקח ואמר להם: "חברים, חברים! אתם חוזרים מהמלחמה הקטנה! לפניכם המלחמה גדולה!" שאלו אותו: "איזה מלחמה יש לפנינו?" אמר להם: "מלחמת היצר!" לנצח במלחמה עמים זה קל! לנצח את היצר זה המלחמה הגדולה יש לו צבאות גדולים וטקטיות שהוא הצליח להשכיב את כולם בבית קברות! כל אלה ששוכבים זה ההצלחות שלו,
וזוהי מלחמת הבחירה החופשית, וגם אם אנחנו מנצחים בקרב, האויב עדיין קיים וממתין לרגע של חולשה, לרגע שהוא יכול להכות, "צוֹפֶה רָשָׁע לַצַּדִּיק וּמְבַקֵּשׁ לַהֲמִיתוֹ" (תהלים לז לב) זה לא משנה כמה תברח, תסתתר, הוא ירדוף אחריך! לפעמים מרגישים את המלחמה בין הגוף לבין הנשמה, למשל הנשמה אומרת: "אני רוצה להציב לעצמי מטרות אני לא חי סתם אני שם מטרה לחיי גמרנו את זה אני רוצה להשיג!" הגוף אומר: "עזוב בחייאת מה אתה עכשיו מטלות וזה לך תתאמץ מי יודע אם תגיע בוא בוא בוא תנוח אתה עייף כנראה אתה מבולבל יש לך..." הנשמה: "נו, נו כבר הגוף טמבל בוא, בוא נשקיע קצת נעשה משהו נשתנה!"
– "טוב, את יודע מה? מחר, מחר! נדבר מחר בלי נדר..." דוחים הכל 'למחר, לראש חודש, אחרי ראש השנה זהו אני מתחיל מחדש זהו נגמור את השנה ככה ואחרי זה 'דף חדש'...!' מה קורה פה? מה זה פיצול אישיות? לא! אנחנו פשוט נלחמים עם עצמנו, לגוף יש מארבים, והוא מפיל את הנשמה, וצריך לנסות לזהות: מי מדבר איתנו הגוף או הנשמה? ולפעמים אדם לא יודע בכלל 'מי קיבל את ההחלטה?' אז צריך לדעת שאנחנו צריכים לבחור בחיים מצד הנשמה ולא מצד הגוף!
השלב השלישי- צריך להזדהות עם הנשמה ולא עם הגוף, לדוגמא הגוף אומר: "אני רעב!" נכון אחד נכנס למסעדה מה הוא אומר? "אני רעב מה יש לאכול?" מי אמר את זה? הגוף!
מה הנשמה אומרת? "הגוף שלי זקוק למזון" הנשמה אומרת: "הגוף שלי זקוק למזון" זאת אומרת מי אני? אני הנשמה! לא אתה, כשהגוף אומר: "אני רעב" זה לא בכלל אני מה אתה מבלבל את המוח בשם מי אתה מדבר? אתה פיג'מה! מה אתה מבלבל את המוח? הנשמה צריכה להגיד: "הגוף שלי זקוק למזון" הגוף אומר: "אני עייף!" הנשמה אומרת: "הגוף שלי זקוק למנוחה" מי הבעלים? הנשמה! אז צריך שליטה על הגוף, על ידי זה שנזהה את הנשמה, אנחנו כבר מדברים בשם הגוף, כאילו הנשמה היא האורחת והיא לא... היא לא 'מאן דאמר' המאן דאמר זה הגוף,
ולכן המדרש מלמד: "צדיקים ליבם ברשותם ורשעים ברשות ליבם" הצדיקים הם מדברים אל התשוקות שלהם הגופניות, הלב שלהם ברשותם, אז הם אומרים לו: "כן תאכל, לא תאכל, כן עכשיו לא עכשיו" הם קובעים הנשמה קובעת, הצדיקים קובעים ללב, לא הלב קובע להם. הרשעים נותנים לתשוקות הגופניות לדבר עמם, השאלה: מי פה בעל הבית? זה קובע אם אתה צדיק או רשע; אם אתה יודע מי בעל הבית ואתה משליט אותו על הגוף אז אתה בעל הבית אתה צדיק, אבל אם לא אתה רשע!
האדם מנסה לרדת במשקל, אפילו מתחייב לשלוח כל שבוע את התמונה של המשקל שהוא ירד, אבל מישהו הציע לו פרוסת עוגה מגרה! עוגת שוקולד עתירת קצפת, התגובה הראשונה: "לא! אסור, אני בדיאטה..." אבל הוא ממשיך לבהות בעוגה והגוף אומר לו בטון משכנע: "חתיכה קטנה! זה לא ישנה... זה לא ישנה את השקל מה זה חתיכה? וגם אם עלית כמה גרמים מחר תתחיל את הדיאטה!" אסטרטגיה נהדרת יש לגוף! 1-0 לטובתו!! שובר לך את ההסכמה, אף פעם הגוף לא יגיד: "עזוב אותך מדיאטות תאכל תהיה שמן!" - לא! הוא לא בא ככה הוא יודע שאתה תדחה אותו על הסף, אבל הוא נותן לך להאמין 'שזה קצת וזה כלום - ואתה עדיין בשליטה, אתה עדיין בשליטה...'
הגוף אויב ערמומי! כל פעם שתכנעו לו - תגרמו שיהיה לכם יותר קשה לעמוד בפיתוי הבא! מה היא ההתקפת נגד הטובה ביותר? צריך להשתמש בתכסיסים שלו כדי לנצח אותו! תפתו אותו כמו שהוא מפתה אתכם; נגיד אתה רוצה להתחיל ללמוד, אל תאמרו לגוף: "מהיום אני מתחיל 4 שעות על הבוקר ישר ללמוד!" תגידו לו: "בלי נדר רבע שעה אחר כך נאכל עוגה...!" מתחילים ללמוד והגוף מוחה: "נו, מה עם העוגה?" הוא אומר: "אתה לא תצליח ללמוד כל כך הרבה אתה לא בנוי אתה לא מתאים לזה וצריך כוח רצון תקיף לגבור על התגברות של הגוף כדי לגרום לו לציית!"
אז מה צריך להסביר לו לגוף? – "זה באמת מה שאתה רוצה חתיכת עוגה?! זהו, תחשוב על ההרגשה הנהדרת שתהיה לך אחר כך כשאני יהיה תלמיד חכם כולם יכבדו אותך! ינשקו לך את היד - לגוף ינשקו לך את היד כל החיים שלך יהיו איכותיים קדושים וטהורים! כולם יסתכלו על הגוף ויגידו: "איזה קדוש! איזה טהור" לא כדאי לך שיהיה לך יותר כבוד? מה יצא לך מחתיכת עוגה? מי, מי ראה שאכלו עוגה, לא רואים פה שום דבר, יהיה לך כבוד! יהיה לך זה, ישימו לך כובע עגול של הרבנים...!" חודשיים לאחר מכן אם תדלגו אפילו על יום אחד של לימוד הגוף יאמר לכם: "הא! היום לא זכיתי ליהנות מקדושת התורה! מה קורה פה מה קרה לך היום?
כמו שאמר האדמו"ר מקוצק לחתן שלו בעל ה'אבני נזר': "יש ספר 'בחינת עולם' שמהביל את העולם הזה בעיני השכל אולם בכדי להגיע לכך שגם הגוף ימאס בתאוות העולם הזה - יש רק דרך אחת!" לא תאמינו! איזה דרך; איך, איך גם הגוף ימאס בהבלי העולם הזה? "אם תתייגע בגמ' ברש"י ובתוס' - אז הגוף יבין וירגיש מה זה התענוג האמיתי שבתורה הקדושה! גם הגוף יתענג!!"
הראיה: שהגוף לא דיבר בכלל אצל החזון איש, ולא מדבר אצל הרב קניבסקי, הם בכלל לא מתייחסים אליו, הם יושבים יושבים יושבים ולומדים לומדים לומדים בלי הפסקה ואיפה הגוף? איפה 'כוס תה' כל רגע איפה עוגות וופלים? אין אין! הגוף מפסוט יושב על הכסא תקוע 18 שעות! לא מדבר מילה אה! איך זה יכול להיות, מה זה גוף אחר? לא! כבר הגוף בעצמו מרגיש את המתיקות, לא מדבר כבר חלא'ס הוא נהנה מהתורה בעצמו "גַּם אוֹיְבָיו יַשְׁלִם אִתּוֹ!" (משלי טז ז).
עלינו לזכור: לעולם לא נוכל להשיג שלוה ועושר על ידי כניעה לגוף כי הנשמה לא תוותר! "וְגַם הַנֶּפֶשׁ לֹא תִמָּלֵא" (קהלת ו ז) אדם לא ימצא סיפוק אפילו יקבל תאוות והכל בסוף בסוף הוא לא מוצא סיפוק ורוב אלה שהיה להם הכל – התאבדו! לא מצאו סיפוק מבינים שהכל הכל בסוף בסוף זה ריקנות ובהתחלה חושבים "שאם תשיג את החומר הזה ותהיה שם ותהיה פה ותהיה כאן זהו אני מגיע לשלימות אני יהיה מאושר...!" - שטויות והבלים!
כבר דיברנו בזה, בשווייץ מאריכים ימים יותר מכל העולם! יש בערך 150,000 (מאה וחמישים אלף) איש שעוברים גיל 100! אבל מספר המתאבדים הגדול בעולם - זה בשווייץ!! מרוב שטוב להם!!! מרוב שטוב להם! אבל אם בא להם בעיה אחת, צרה אחת - הם לא יודעים להתמודד! הישראלי אין לו בעיה, יש לו כל כך הרבה צרות יש לו ממשלות זדון יש לו 'סוחר היהודים' יש לו כיפהל'ה כל הזמן גזירות מהבוקר עד הערב אתה לא יודע איך אתה קם מה מצפה לך איזה גזירות חדשות כל יום! חוץ מתיבת הדואר; חובות ותשלומים וזה ורפורטים וכו' רק צרות! ו'מילואים' ובלאגן קטן עליו העולם הזה! קטן עליו... אבל אלה שהם רגילים כל הזמן לשלוה והכל – אם משהו רק מניע אותם לא יכולים לעמוד בזה! מתאבדים!! לא יודעים להתמודד.
הדרך היחידה והנכונה לנצח בין הגוף לנשמה; זה לגרום לגוף לרצות את מה שהנשמה רוצה וזוהי הבחירה היחידה המעשית! שלוה ואושר אמיתיים מושגים רק כאשר הגוף רוצה בהצלחה הנשמה "וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים!" (דברים ל יט).
שלב הרביעי- זה להפוך את רצון ה' לרצונכם "לַעֲשׂוֹת רְצוֹנְךָ אֱלֹהַי חָפָצְתִּי!" (תהלים מ ט) זאת הרמה הנעלה ביותר של הבחירה החופשית! לא לשאול: "מה הנשמה שלי רוצה?" אלא מה ה' רוצה ממני בכל רגע נתון? מה הוא היה רוצה שאני יעשה עכשיו?" כשרצון ה' נמצא בראש סדר העדיפויות זה צורת החיים הנעלה ביותר! אז אתה משתמש ברצון החופשי להתמזג עם הכוח המשמעותי והחזק ביותר של היקום - עם הקב"ה!
– "מה אתה רוצה בחיים?" אומר לך: "להיות תלמידי חכם!" אומר הרב נח וינברג: "זה הכל?! אתה רוצה להיות ת"ח, זה הכל?! עדיף שתרצה להיות עבד ה'! אם תתבטל ותתחבר לקב"ה - תשיג הכל! תהיה ת"ח, תהיה צדיק, תהיה בעל מדרגה, תהיה הכל, עבד ה' זה השיא! תלמיד חכם אתה רוצה להיות זה בשביל כבוד! כבוד, בשביל שיהיה לך כבוד, שיהיה לך סטאטוס מסויים, שיחזיקו ממך, יעריכו אותך..." בחירה חופשית זה בין מוות לחיים! פשוטו כמשמעו, צריך להתחבר לקב"ה, ומתחברים לנצח! זו צורת החיים האמיתית.
צריך להפוך את רצוננו לרצון ה' יתברך, אם עושים זאת מתקרבים אליו, מתקדשים מטהרים, ואז זוכים לחיי אושר ושלוה! והופכים להיות שותפים של הקב"ה בבריאת העולם וקיומו - שותפים ממש!
סיכום: שלב א- לא לבזבז את החיים כסהרורים, ולקבל החלטות באופן פעיל בכל רגע! שלב ב- לא להיות מושפעים מהחברה, ולא להיות משועבדים להחלטות ישנות שקיבלנו, וצריך לבדוק הכל במבחן המציאות מחדש; האם הדרך שבה אנחנו הולכים היא הדרך? או שצריך לעשות שינוי מסלול. שלב ג- צריך להיות מודעים למלחמה בין תשוקות הגוף לבין שאיפות הנשמה שלב ד– זה לזהות את הנשמה ולהזדהות איתה! ולא עם הגוף, ולא לתת לו לדבר בשמנו "אני רעב אני עייף..." אנחנו נטפל איך שאנחנו מבינים לא הוא יטפל בנו,
והשלב האחרון: זה להפוך את הרצונות שלנו לרצונו יתברך, 'בטל רצונך מפני רצונו כדי שיבטל רצון אחרים מפני רצונך' - פיש!... שמעתם? אם אתה מבטל את הרצון שלך מפני רצון הבורא, זאת אומרת לך אין שום רצונות חוץ מרצון הבורא מה יעשה הבורא? יבטל את הרצון של אחרים מפני רצונך, מה שתרצה - אחרים יעשו! והוא יבטל את רצונם מפני רצונך "אתה ביטלת אצלי את הרצון? אני אבטל אצל אחרים את הרצון אצלך!" לא טוב? אז הנה! יש לנו מדריך; איך להשתמש בבחירה, ולהגיע להצלחות גדולות! שלוה ואורח חיים בריא, דביקות בה' והשגות עליונות! והכל.
אם תדע: שכל רגע אתה צריך לבחור; בין טוב לבין רע! בין חיים לבין מוות - הכל זה ביד שלך! כל רגע נתון. וצריך לשאול: "מה ה' היה רוצה ממני עכשיו?" אם הייתי מרים אליו טלפון: "מה ה' אתה רוצה ממניע עכשיו? מה אתה רוצה שאני יעשה היום? מה אצה רוצה ממני בכלל? מה אתה מצפה ממני?" נו, איזה תשובה הייתם מקבלים? "לך לישון?! תנוח..." מה, מה הייתם מקבלים? אז אם אדם יעשה את החשבון: "מה באמת היה עונה לו הקב"ה כרגע?" אם יבוא אליך יצר הרע ויגיד לך: "עזוב אותך! די למדת יותר מדאי..." – חכה רגע! אני מרים טל' לקב"ה לשאול אותו אם הטענות שלך צודקות;
הגוף אמר לי 'לך לישון עכשיו!' הקב"ה – מה אתה אומר?' מה הוא יגיד? מה הוא יגיד? מה הוא יגיד? 'אם היו מציעים לך 5,000$ לעוד שעה ללמוד! היית לומד? אה! בטח היית לומד! אז תמשיך תמשיך הגוף רוצה פשוט מאוד שאתה לא תלמד, תמשיך תמשיך...!
לשמיעת שיעור זה ושיעורים אחרים בטל' 02-3724787
וכן ניתן לקבלם במייל main@shofar.tv
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות