ביאורים ומעשים מתוך הגדת הרב שטיינמן על נשמת כל חי - ה | הרב אמנון יצחק שליט"א
תאריך פרסום: 20.05.2021, שעה: 08:25
ביאורים ומעשים מתוך הגדת הרב שטיינמן על נשמת כל חי - חלק ה | ט' סיון תשפא'
ממשיכים ביאורים ומעשים מתוך הגדה של הרב שטיינמן בענין נשמת כל חי.
ולשון אשר שמת בפינו – משגיח בישיבה שאל את הרב מה העצה עם בחור שמנבל את פיו? אמר הרב: בעצם זה סימן שהפנימיות שלו אינה טובה! הוא הסביר את זה במשל; בהיותי בפולין לא ניתן היה להשאיר בלילה מחוץ לבית אפילו סמרטוט כי היה נגנב מיד ואילו כשבאתי לשווייץ אמרו לי שניתן להשאיר אפילו מזוודה כל הלילה בחוץ אף אחד לא יגע בה חוץ מכסף... הטעם בזה שבשווייץ הציבור מבין שלגנוב זה דבר מאוס! וחדור בלב כל אחד כמה שזה לא טוב!! שווייץ זה משהו לא יאומן שמה יש אנשים כמו רובוטים; אם מישהו משליך סיגריה ברחוב ניגשים אליו מיד ואומרים 'נפל לך!' זה לא יאומן שמה הם שומרים על החוק אם היינו שומרים את התורה כמו שהם שומרים את החוק? הגאולה מזמן היתה באה! אז כמו כן בניבול פה צריך שתהיה בישיבה אווירה שמצב כזה מופקע מהישיבה! כמו למשל שכל בחור מבין שחולצה לבנה זה דרך הלבישה של בחור ישיבה מי שילך בחולצה בצבע אחר יהיה מופקע מהחברה ויאמרו לו שאינו בחור ישיבה! כך ביחס לניבול פה צריכים לעשות רוח בישיבה שמי שמדבר כך אינו חלק מהישיבה וכך בפנימיה של בנות אותו דבר ניבולי פה בעבור נבלות פה מתים בחורי ישראל ובנות ישראל אלמנות מניבול פה! זה איום ונורא!!
עד הנה עזרונו רחמיך – לפני שנים רבות בשעת לילה מאוחרת בצומת פולג 5 ערבים התקרבו לחייל יהודי בסכינים שלופות למרבה הנס פגע ב-4 מהם והביא למותם מיד לאחר האירוע מרוב פחד רץ לכביש עלה על טרמפ וברח מן המקום הערבי ה-5 אסף את הסכינים ונעלם איתם כוחות המשטרה שהגיעו למקום תפסו את החייל היורה וכל הטענות שהוא הותקף – נפלו על אזנים ערלות! היכן הסכינים? שאלו אותו החוקרים איך יתכן אדם מותקף מצליח לפגוע ולהרוג 4 אנשים בהצלחה מדהימה כזו?! בוודאי אתה לא חייל תמים אלא הדבר היה מתוכנן... משפט! וקיבל 4 מאסרי עולם!! בבית הסוהר ביקש להטיב את מצבו ואת תנאי המאסר אך סורב שוב ושוב היחס אליו היה כרוצח מסוכן יום אחד הסיח מר גורלו בפני רב בית הסוהר, אע"פ שהוא היה חילוני היו לו שאלות על בורא עולם! מה השאלה? אם אלוקי הציל אותי ממוות אז למה השליך אותי לכלא למשך שארית חיי? שאל אותו הרב: מהיכן אתה יודע שאלוקים הציל אותך? אז הוא השיב באותו רגע שהתקרבו אלי הרוצחים האכזריים ועמדתי בפני המוות ביקשתי מאלוקים שיציל אותי! שאל אותו הרב: מהיכן ידעת לבקש מאלוקים? הרי אתה חילוני! השיב החייל: באותו רגע נזכרתי בדברי סבי שהיה רגיל לומר לי אלוקים עוזר גם למי שלא מכיר אותו! זאת היתה תשובה מפתיעה. רב בית הסוהר נכנס אל הרב שטיינמן סיפר לו את הסיפור ואת הטענות של החייל אמר לו הרב שטיינמן הוא ראה שאלוקים עזר לו למה הוא לא מבקש שוב מאלוקים שיעזור לו? שיתפלל עוד! למה הוא לא מתפלל! אמר לו הרב מה יש להתפלל פה? מילא אז הוא התפלל להנצל מן הרוצחים והיה לו רובה ביד אבל פה הוא כבר נשפט ונידון ל-4 מאסרי עולם!! אה... רב לא כל כך חזק.... הרב החל לצחוק! וכי הוא יודע לירות? אם הוא יודע לירות בכל זאת הוא התפלל והצליח להרוג את תוקפיו! שיצעק!! שיבקש שוב מהשם שיציל אותו!!! המשיך רב בית הסוהר וסיפר: בביקור בבית הסוהר סיפרתי את זה לחייל את דברי הרב ועודדתי אותו ואמרתי לו תתפלל להשם תתפלל מכל הלב! אחרי זמן הלכתי ברחובה של עיר ולפתע נקרה מולי? החייל! שאלתי מה אתה עושה פה? ברחת מבית הסוהר?! הרי קיבלת 4 מאסרי עולם!! התשובה היתה מפתיעה: ה' שמע לתפילתי!!! ויצאתי לחופשי! איך? אנשי השב"כ תפסו את הערבי ה-5 במהלך חקירתו סיפר את שאירע הודה שהם באו לרצוח! והוא זה שלקח את הסכינים עמו לכפר ושם מצאו את הסכינים ומיד שחררו אותי למעשה ישבתי בכלא 4 חודשים – בגלל שהוא לא התפלל! אם היה מתפלל קודם – היה משתחרר.
הגיבור והנורא – סיפר א' מתלמידיו של הרב בישיבת כפר סבא פעם הוא דיבר על כוונה בברכה הראשונה של שמונה עשרה לאחר הדרשה שאל התלמיד את רבינו: 'מה פירוש הגיבור?' אז הוא ביאר לו, אח"כ הוא שאל אותו מה פירוש הנורא? וביאר לו ועדיין וחזר ואמר שאינו מבין! אמר לו רבינו בקול ורעד בכל כוחו: 'נורא!!!!' אמר התלמיד: 'עכשיו הבנתי' וזה נחקק בעצמותיו שעד היום שהוא מתפלל שמונה עשרה הוא נזכר כל פעם במילה נורא שנאמרה מפי קדשו של הרב בחיל ורעדה!
ועני ואביון – על העניות שגדל בה הרב שטיינמן הוא סיפר פעם למאן דהוא ואמר כך כשהיינו בקמניץ עדיין לא היתה בבית הרצפה מאבן רק חול! כך היה גם בתימן חול היו מטאטאים עם מטאטא ככה. אז לכבוד שבת אומר הרב היינו קונים חול זהוֹב כמו של הים משהו כזה וזה היה זול מאוד! כי ההורים שלו היו עניים מאוד וזה היה לכבוד שבת ומפזרים אותו על הרצפה ובמוצאי שבת כבר לא היה נשאר מהחול מאומה! היה מתערבב עם הקודם אבל זה היה נקרא שטיפה של המרצפות שלא היו כן, מפזרים קצת חול זהוֹב. אנשים חיים היום ברווח והצלה! לא יודעים להעריך שום דבר!! מה עברו אנשים ומה צמח מהם!! זה בלי תנאים ! מאפס תנאים כמו שאומרים לצמוח למעלות הכי גבוהות שיש – זאת אומרת שאין שום עיכוב בעולם ושום תירוץ שאתה לא יכול ואם היה לי ככה ואם היה לי מצב ככה והייתי ככה יכולתי להיות ככה וככה הכל קשקושים זה דור של מפונקים וזאת הבעיה!
לשמיעת שיעור זה ושיעורים אחרים בטל' 02-3724787
אתמול אמרתי לבורא עולם: 'אני צריכה כסף, פעם ראשונה שאני מבקשת ממך! השם...' ואז... ב"ה מקבלת שיחת טלפון מהבנקאי שאומר: 'את יכולה לקחת הלוואה של 20 אלף, החשבון שלך מתפקד יפה, ברוך השם!' ויש לי לרופא שיניים - תקציב טוב 🙏.
בשורה משמחת! ב"ה אתמול בערב קיבלתי מכתב מהביטוח לאומי שב"ה הפסיקו לשלם מזונות ובכך החוב נעצר בכ211,000 ש"ח ולא ממשיך לתפוח... מאמין שזה בזכות עצת כבוד הרב שליט"א: 'לרקוד ולשיר עם חמישה חברים עבדו....' ("עִבְדוּ אֶת ה' בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה" (תהלים ק, ב)) נ.ב. זכיתי לתרום ל-5 יהודים שיזכו להשתתף בסעודת השמחה:) (אשדוד - סעודת השמחה לכבוד השם יתברך 15.07.2024 shofar.tv/lectures/1613, לסגולת השמחה: shofar.tv/articles/15096).
כבוד הרב, ב"ה היה הרצאה מדהימה בקרית עקרון (21.7.24), יה"ר שבעזרת השי"ת נזכה לתקן (אמן), תודה רבה.
לילה טוב ומבורך לכבוד הרב הגאון שליט"א, תודה על הרצאה כל כך חשובה בדורנו אנו (קרית עקרון 21.7.24), הלוואי שנזכה לקיים נסיעה טובה ושכבודו יחזור לשלום (אמן).
כבוד הרב היקר🧡 במהלך היום נחתי וב"ה כל היום שומעת אותך ונרגעת מהדברי תורה, עד הערב חיכיתי להרצאה (קרית עקרון 21.7.24) וכ"כ מדהימה וממש קסום ויפה כל מילה! אכן, כמה טוב להיות אהוב ואוהב שנותנים אהבה אחד לשני, מילותיך הן רפואות לכל האיברים. לילה טוב🤲🏻 (אמן).
רציתי לספר לרב מה שקרה לי אישית לפני שבוע. נסעתי לבד ברכב מ-Lakewood ל-Baltimore ותוך הנסיעה התחילה סערה נוראה (Tornado Warning). היה מאד קשה לנסוע ואחר כמה דקות הצלחתי בעזרת ה׳ לצאת מכביש הראשי (I-95) לעצור בתחנה על ידו. עצרתי שם לשעה בערך וכל הזמן ירד גשם כבד בלי הפסקה. אכלתי משהו וקראתי תהלים ואמרו שברבע שעה יפסיקו את האזהרה שיש אפשרות שיהיה tornado. הרגשתי שאני מוכרחה להגיע הביתה כבר ונראה לי שהגשם קצת פחות כבד ונסיתי להמשיך בנסיעה ב-I-95. תוך שלוש דקות הסערה התחילה עוד פעם והייתי כבר עייפה ופשוט לא יכולתי לראות את ה-lane markings וכשמשאיות גדולות עברו על ידי לרגעים מפחידים היה בלתי אפשרי לראות אף דבר מהחלון לפני (windshield). התרכזתי כפי יכולתי לראות משהו והיה כל כך קשה עד שלרגע חשבתי לעצמי: 'אין לי כוח והמתח כל כך קשה לסבול אולי אעצור כאן באמצע הרחוב ויקרה מה שיקרה' (ח"ו...). פתאום ב"ה נזכרתי במה ששמעתי מהרב אודות כח השמחה בהשי"ת! והתחלתי לשיר את ניגון הרב: "עבדו את ה׳ בשמחה!". אני רוצה להעיד: על שלוות הנפש שזה גרם לי. לא ידעתי אם אצליח להישאר בחיים או לא (ח"ו) אבל אמרתי לעצמי: ׳לא משנה לי מה יחליט ה׳ . אני איתו. הוא ה-Boss.׳ וככה המשכתי לנסוע. לא היה אפשרות לצאת מהדרך לזמן רב וניסיתי לנסוע למיטב יכולתי וכל הזמן עם ישוב הדעת בלי לדעת מה יקרה מרגע לרגע. הרגשתי ממש את כוח השמחה בהשי"ת. אז תודה לרב עבור העצה הטובה והלימוד החשוב ביותר בענין הבטחון בהשי"ת בשמחה. סיפרתי את המקרה להרבה אנשים שידעו את אמת הענין. הכל בזכותך. ויה"ר שהשי"ת יברך את הרב להמשיך בעבודת הקודש שלו להדריך אנשים בעבודת השי"ת (אמן).
כבוד הרב היקר שליט"א! תודה רבה על הכל מכל וכל! תודה להשם יתברך ותודה רבה לכבוד הרב היקר שליט"א על הברכות והתפילות ולכל מי שהתפלל עלי. מרגישה ברוך השם מצוין! הקהילה היקרה פינקה אותנו עם המון מטעמים לכבוד שבת קודש ואנחנו מודים לכולם! שבת שלום ומבורך!💐.
שלום רב לכבוד הרב הקדוש, רציתי לשתף את הרב בנס שקרה לי! נתקפתי בווירוס השפעת בצורה חזקה, היו לי כאבים מאד חזקים בגוף (ל"ע). ב"ה שרתי את השיר "עבדו..." בשקט משך זמן מה - והכאבים עברו ממני בדרך נס! גם שאר התסמינים עברו מהר; במקום שבוע ימים הכל עבר ביומיים. תודה לכבוד הרב על העצות הנפלאות כן ירבו. תבורכו מפי עליון!!!! (אמן).
תודה 100 פעם לבורא העולם! ולכבוד הרב שליט"א; אחרי סעודת השמחה לכבוד השי"ת ואחרי בקשות ביום שני - ב"ה נסגר לי התיק שהיה לי בבית משפט! וגם מה ששלמתי יכניסו לי לבנק בחזרה בלי קיזוזים, הכל הביאו לי! מה שטוב, ביום שאני צריך לכבוד השבת בשביל לקנות שלא יחסר לי! השי"ת בדיוק הביא לי את הכסף. באמת מי שחי באמונה ובשמה ועם צדיק אמיתי - אין דאגה וגם פחד! על כל מיני חסרונות דברים "עבדו..." ב"ה עובד ממש!
כבוד הרב! איזה שיעור בוקר מנצח, בתוך התפילות מבקשת ומתחננת: 'אבא! תראה לי את הכיוון' ממש התחברתי לציפור שנשלחה לאיש שנרטב בדרך ששימשה כוויז של פעם... (בלי תפילה לא מקבלים - חלק ל"ט 18.07.2024, shofar.tv/lessons/17329) גם מהשיעור הקודם... וממש ככה לדברים שהרב אמר: 'לא לחכות לתפילת 18... לדבר עם אבא! "ובלכתך בדרך" בפרט שלא בטוחים שנקבל, וכל הזמן ויחד עם המזמור שלא יתבטל: "מזמור לתודה!" - "עבדו את ה' בשמחה😁" מתוק מדבש💫!
© 2024 כל הזכויות שמורות