טוען...

הרצל והציונות- הציטוטים שהיכו בתדהמה את הנוער החילוני

...כולם, בלי יוצא מן הכלל, הצמידו את המשפט המזעזע הזה לאדולף היטלר. "לא יכול להיות, שמישהו אחר אמר את זה" – הגיבו כמה מהם. אלא, שהפתעתם הייתה כה גדולה, כאשר הוכח להם, שהציטוט נאמר ע"י "חוזה המדינה", בנימין זאב הרצל. הוא ולא אחר.

  פורסם בתאריך: 29.12.2019, 18:32 • מערכת שופר
בס"ד
עשרות בני נוער חילוניים, שאינם חשודים על אהדה יתירה לדת היהודית, נשאלו לפני מספר חודשים ע"י כמה צלמים "אקראיים", מי יכול היה לומר את המשפט הבא: "רעיון מצוין עלה בליבי, למשוך אנטישמיים הגונים ולעשותם מחסלי הרכוש היהודי".
אף אחד מבין הנשאלים לא ידע. כולם, בלי יוצא מן הכלל, הצמידו את המשפט המזעזע הזה לאדולף היטלר. "לא יכול להיות, שמישהו אחר אמר את זה" – הגיבו כמה מהם. אלא, שהפתעתם הייתה כה גדולה, כאשר הוכח להם, שהציטוט נאמר ע"י "חוזה המדינה", בנימין זאב הרצל. הוא ולא אחר.
במאמר שפרסם לפני עשרות שנים ביקש להביא להתנצרותם של כל יהודי העולם, "כדי שיפסיקו להשפיע על ממשלות שעשו את רצון היהודים". את המשפט המזוויע אודות ה"אנטישמיים ההגונים", בהתייחסו כמובן ליהודים, כתב הרצל ביומנו שפורסם לפני שנים רבות. פרסום היומנים של הרצל גרם בשעתו לסערה גדולה, כמו גם לויכוח חריף ונוקב. הרצל, ביומנו, כתב כל מה שעלה על ליבו. מהיומנים הארוכים ניתן ללמוד, כי הרצל למעשה ביקש בשלב מסויים לפתור את בעיותיו האישיות, בעיקר לנוכח הקונפליקטים האישיים שלו עם היהדות, בכך שיביא להתנצרותם של כל בני העם היהודי בעולם, ולגרום למעשה ליהודים לחדול מלהיות יהודים.
מרבית קוראינו אינם מכירים את הציטוטים האנטישמיים של הרצל, אולם חלקם הובאו ב"יתד נאמן" במהלך השנים, בנסיון לחשוף את דמותם של מקימי התנועה הציונית.
וזה בדיוק מה שמתכוון לעשות בעוד מספר ימים הרב אמנון יצחק.
בשבוע הקרוב תצא לאור, עבור הציבור שאינו מכיר עדיין ברעת הציונות, מצגת בה מכונסים מאות המסמכים, העדויות והתמונות המזעזעות, כמו גם הציטוטים הקשים של מנהיגי הציונות. מדובר במסמכים אותנטיים, שבקרוב ייצאו לאור גם בספר עב-כרס. המסמכים והמצגת עברו ביקורת של משפטנים חוקרים והיסטוריונים, והחומר נערך בהתייעצות גדולי תורה לפני שהוחלט להפיצו ברבים.
החומר שנאסף עוסק בגורם המניע של בהתנועה הציונית והתפתחותה מתקופתו של "מייסד הציונות", הרצל, ועד לקום המדינה והקו המחבר לתקופתנו. המצגת מציגה את תנועת הציונות ללא מסווה וכוללת בתוכה חשיפות חדשות, קטעי עיתונות, ספרות היסטורית, מלווה בתקשורת משודרת וחומר ארכיוני רב שלא הוצג בציבור הרחב עד כה. בסרט מוצגות לראשונה אמרותיהם המוסתרות (עד כה) של ראשי הציונות- הרצל, ז`בוטינסקי, בן גוריון ואחרים, נגד המסורת היהודית והיהודים שומרי התורה והמצוות.
במהלך השנים האחרונות אספו אנשיו של הרב אמנון יצחק אין ספור ציטוטים ומסמכים הקשורים במייסדי וראשי התנועה הציונית לדורותיהם, החל מימיו של הרצל, עבור בתקופת ז`בוטינסקי, וכלה בתקופת בן גוריון ובכירי מפא"י. מאות המסמכים, התמונות, העדויות והציטוטים, כונסו לתוך חבילה אחת המוכיחה אחת לאחת כי כל כוונתם של מייסדי התנועה הציונית וראשיה לדורותיהם, היתה אחת: לחסל את היהדות הנאמנה, להביא להתבוללות חסרת תקדים על העם היהודי, תוך שימוש בביטויים שהושאלו משונאי ישראל כלפי היהודים. כך גם מוכחת, בצורה ברורה ביותר, כיצד מנעו מנהיגי הציונות בארץ ישראל, בימי מלחמת העולם השניה, את האפשרות להצלתם של מאות אלפי יהודים מגיא ההריגה. דבר לא נעשה, מאחר ומרבית היהודים שהיו ניצולים- היו יהודים שומרי תורה ומצוות.
מדובר במצגת אשר ללא כל ספק, תהיה בסיס לדיונים לבחון את היחסים הפנים-מדינתיים, כגון דת ומדינה, יחסי דתיים-חילוניים ורדיפת החרדים.
מדוע דווקא כעת מבקשים אנשי ארגון "שופר" של הרב אמנון יצחק לפרסם את הדברים?
התשובה, אומרים בארגון, ברורה ופשוטה מאליה. הציבור החרדי מותקף יום-יום ע"י אנשי השמאל והתקשורת, והכל- בטענה שהחרדים "סוחטים את המדינה", כביכול. הסרט הזה מבקש להראות מי היו הראשונים לומר על ציבור שומרי המצוות ביטויים שכאלה (ראשי הציונות), וממי למדו ראשי הציונות את האמירות הללו (האנטישמיים באירופה), ובעצם, להראות לנוער הישראלי, מי הם ממציאי תנועת הציונות- קבוצה שהתמחתה בשנאה עצמית יוקדת וברצון עז לחיסול העבר המפואר של עם ישראל.
דבר נוסף ביקשו אנשי ארגון "שופר" להשיג בפרסום הדברים, בצורה פומבית, בפני אלפי איש בבת אחת: חלקם של המסמכים והציטוטים אינם חדשים. חלקם ידועים ומוכרים לכל, לעומת כאלה שטרם נחשפו עד כה. אך ציטוט המסמכים במסה אחת, עם קטעי קישור והסבר מרתק, אפקטיבית לאין ערוך מקריאה שטחית של ספר או מסמכים. הריכוז של כל המסמכים והציטוטים במקום של אחד, אמור לגרום לאפקט של הלם לצופה או לקורא. וזאת בדיוק המטרה. ברור הדבר, כי הרב אמנון יצחק יותקף בעוד מספר ימים, בצורה מרושעת בתקשורת, על שהוא "מנסה להשחיר את פניה של הציונות". אולם, הוא לא נותן כל פרשנות ולא מוסיף נופך משלו, אלא רק מציג את המסמכים, את הנתונים ואת העובדות.
חודשים ארוכים הושקעו בהפקה. עם סיום השלב הראשון, הוקרן החומר בפני קבוצת קצינים שזה עתה סיימו את שירותם הצבאי ונסעו הרחק מגבולות ישראל, לבנגקוק. הם היו בהלם כשהראו להם את מה שאמרו על היהודים ראשי הציונות. וכפי שהוזכר, צעירים בישראל שנשאלו אודות ציטוטים הלקוחים מיומניו של הרצל, ציינו, כי היחיד שיכול היה לומר מילים ומשפטים בוטים כ"כ על היהודים והיהדות, הוא היטלר. מה רבה הייתה תדהמתם כשהתברר להם שאבי המשפטים הללו הוא לא אחר מאשר בנימין זאב הרצל, "חוזה המדינה". ציטוט נוסף המובא מיומניו של הרצל, שנערכו ע"י ד"ר רפאל שאול לנדאו, מזכירו האישי, חולל זעזוע בקרב צעירים חילוניים שקראו את הציטוט: "בערך לפני שנתיים", כותב הרצל ביומנו, "חפצתי לפתור את שאלת היהודים, לכל הפחות באוסטריה, בעזרת הכנסייה הקתולית. ביקשתי להבטיח לעצמי בראשונה את עזרת נסיכי הכנסייה באוסטריה, ולהשיג על ידיהם ראיון אצל האפיפיור כדי להגיד לו: עזור לנו מפני האנטישמיים, ואנימחולל תנועה כבירה בין היהודים שיעברו באופן חופשי וגאה לנצרות".
אחד הצעירים שצפה במסמכים של הרצל הגיב בתדהמה: "מנסים ללמד אותנו בבתי הספר דברים חיוביים עליו (על הרצל). אני בהלם".
כך למשל מובא ציטוט מפיו של בנימין זאב ז`בוטינסקי. על רקע "מצודת זאב" בתל אביב, מעוז הליכוד, הוצגו לכמה צעירים, ביניהם יואל חסון, יו"ר "צעירי בית"ר", ציטוט של ז`בוטינסקי, שאמר לפני עשרות שנים: "מי שלא יוריד את הפאות והזקן יהיה יהודי ממדרגה שניה". בתחילה היה חסון מזועזע מעצם המשפט. הוא היה בטוח שטומי לפיד הוא זה שאמר זאת... כשהוכח לו, כי ז`בוטינסקי אמר את הדברים המחרידים הללו- הוא היה בהלם מוחלט.
פרק נרחב במצגת החזותית עוסק באי הצלתם של יהודי אירופה בימי הזעם של שנות השואה. אין ספור ספרים, עדויות ופרקי זכרונות נכתבו בחמישים השנים האחרונות, על אזלת ידם של ראשי הציונות בכל הקשור להצלת יהודי אירופה. לא רק שהם לא הושיטו את ידם לסייע, אלא הם היפנו עורף באדישות אכזרית להמוני יהודים שומרי מצוות בגיא ההריגה. מדובר אמנם במשפט קשה, אך מסמך שמוצג לראשונה, בפרסום ראשון, במצגת של הרב אמנון יצחק, מכיל פרוטוקול של ישיבה שהתקיימה בסוכנות היהודית מיד עם תחילת מלחמת העולם השניה. אנשי הסוכנות צפו אז, כי עלולים להירצח שבעה מיליון יהודים, אך הוחלט כי אין לנקוט פעולות גדולות להצלתם, מאחר והנסיונות כלל לא יצליחו. מאידך נאמר באותה ישיבה, כי "יש להציל רק מי שיכול להביא תועלת לארץ ישראל".
כך גם מובא ציטוט מפיו של יצחק גרינבוים, שר הפנים הראשון של מדינת ישראל, שאמר בנאום שנשא בפני קהל רב, כי "בין הצלת יהודים להצלת הציונות והגאולה בארץ אני בוחר ללא שום רגע של היסוס בגאולה בארץ. הציונות היא למעלה מהכל". ציטוט נוסף מפיו של דוד בן גוריון קובע, כי "אם ניתן להציל את ילדי אירופה, על ידי העברתם לאנגליה, או ע"י העברת מחציתם לישראל- אבחר בישראל".
ועוד בעניין התנהגות הסוכנות וראשיה נגד הצלת יהודי אירופה:
יגאל בן-דוד, איש סוכנות באותם ימים של ערב הקמת המדינה וימי מלחמת העולם, חזר בתשובה מאז. כיום הוא יהודי חרדי לכל דבר. בן-דוד מעיד, כי אנשי הסוכנות אפשרו לכל אדם שנמנה על שורות "השומר הצעיר" לעלות על ספינות ההפלגה לארץ ישראל. לאנשי המזרחי ניתנו מכסות של בין 5 ל- 10 אחוזים, וההוראה הקפדנית היתה שלא לאפשר לאנשי אגודת ישראל, או אלה שחזותם העידה כי הם יהודים שומרי תורה ומצוות- לעלות לארץ ישראל. 
המצגת אינה עוסקת רק בהתנהגות ראשי התנועה הציונית לדורותיה ואנשי הסוכנות נגד היהדות החרדית ונגד כל דבר שקדושה נדף ממנו- הוא עוסק גם בשנים שלאחר הקמת המדינה. כמו למשל התנהגות המשטרה בהפגנות נגד חילולי שבת, ניתוחי מתים ועוד. מוצגות תמונות מזעזעות של שוטרים המכים יהודים חרדים, ללא עוול בכפם.
יצויין, כי חלק משמעותי מהחומר פורסם ב"יתד נאמן" מאז יסדו (בסדרת המאמרים "הבה נתבוללה" שפורסמה בשנתו הראשונה של העתון, בגילויים היסטוריים שהופיעו במדור זה, ועוד). אך עתה גובש החומר ונערך עבור ציבור אחר, שסגד עד כה לציונות וראשיה, ועתיד לעמוד המום לנוכח העובדות והציטטות ההיסטוריות.
 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 14.08 23:28

  כבוד הרב שלום. רצינו לשתף את הרב שאנחנו עושים את הסגולה של הביסים בסעודה 3 ושיתפנו את הרב בכל פעם שיש שפע גדול ב"ה בזכות הסגולה 🙏 השבת שוב זכינו לעשות ובעלי בדרך לעבודה וראה על הכביש 300 שח ושהגיע לעבודה ביקש יום חופש ליום הולדת שלו מהמנהלת והיא הביאה לו 200 שח בנוסף ליום חופש😃 מודים לרב על הסגולה הנפלאה שזיכה אותנו ועל כל מה שאנחנו בזכות הרב ב"ה. השם יברך אתכם בכל הברכות אמן

 • 11.08 23:38

  מהלילה היא בחדר לידה הרופאים כבר לא נתנו סיכוי ללידה רגילה הרב בירך ופתאום הכל רץ ילדה בת ברוך ה' תוך 7 דקות תודה רבה🙏

 • 10.08 12:31

  בס"ד ה' עמכם, והשלום עליכם ברצוני להודות לכבוד הרב, על שבזכותו התוודעתי באופן חד-משמעי שמשה אמת ותורתו אמת, ועל שבזכותו זכיתי בתשובה שלמה ואמיתית, מתוך יראה ואהבת הבורא יתברך שמו. נוסף על זאת, חפץ אני להכיר טובה לכבוד תורתו על הפעילות הענפה ועל עולם התשובה שבנה, שהינו מפעל חיים ממש, ועל שכבודו אינו מחזיק טובה לעצמו, אלא מאפשר לכלל ישראל להיות חלק בלתי נפרד מהעשייה התורנית ולזכות את הרבים במגוון מסלולים ואמצעים, שסיפק בידינו הקדוש ברוך הוא, על-מנת שנוכל בע"ה 'להרביץ' תורה בכל זמן ובכל מקום, ולגרום לקידוש ה' שאין כדוגמתו. יישר כוחך שהצלתנו מן הרעים (רעים: יצר הרע בלשון רבים - שההצלה הייתה פעמים רבות). מודה אני לפניך, מלך חי וקיים, על שסללת את דרכי אליך, באמצעות רב שהוא מסטרא דקדושה, השליח הנאמן שהפקדת בעולמך, הלוא הוא כבוד הרב אמנון יצחק שליט"א. כבוד הרב, אנחנו איתך ולצידך, ובע"ה הקב"ה ישלח סיוע מן השמיים על-מנת שיהיו לנו הכוחות להתגבר על כל המכשולים שבדרך ולהגיע אל קו הסיום - הגאולה השלמה וימות המשיח, במהרה בימינו, אמן ואמן.

 • 09.08 22:35

  שלום כבוד הרב אתמול הלכתי למיון לאחר שהיו לי כאבים חזקים בצד ימין ישבנו חצי יום במיון ובדיקות של רופא ועוד רופא ועוד אחד ובדיקות דם עד ש''פסקו'' שכנראה יש אבנים בכיס מרה עם מדדי דלקת  ורצו אשפוז ואנטיביוטיקה בוריד ביקשתי ברכה מכבוד הרב והרב ברך תרמנו 180 שח לשופר וכבוד הרב כתב ''בשורות טובות'' מאז ברוך השם מכל הנשים בחדר שאיתי אני היחידה שמקבלת רק בשורות טובות (בשונה מהשאר) כל בדיקה שאני הולכת ברוך השם יוצאת בסדר גמור כל בדיקת רופא שוללת את הנבואות זעם של הרופא הקודם וברוך השם  אני מסיימת את האנטיביוטיקה מרגישה טוב יותר ומחכה להשתחרר  תודה רבה מאוד כבוד הרב על כל ברכותיך ואהבת ישראל אמיתית שזמין לנו בכל זמן. שהקב''ה ישלח לכם תמיד בריאות שלמה שלא תצטרכו לטובת הרופאים לעולם אמן

 • 08.08 11:37

  לכבוד הרב שליט"א שלושה שבועות לפני שבנינו נולד, עשינו נציב יום עם ברכה ללידה קלה כתרנגולת ונחת מכל ילדינו. וברוך ה' כשלושה שבועות לאחר הברכה בנינו נולד כתרנגולת (בחניה) ללא צורך ברופאים וללא קושי כלל. פשוט נס!!!! וקראנו לו יצחק. שיזכה בעזרת ה' יחד עם כל ילדינו להיות צדיקים אמיתיים עם חשק גדול לעבודת הבורא תודה רבה רבה. שתזכו להמשיך להחזיר את כל עם ישראל בתשובה ולנחת מכל צאצאיכם

 • 08.08 01:22

  שלום כבוד הרב מקווה ששלומכם טוב בעזרת ה׳. רציתי להודיע על סגולת הביסים , למרות שיום ראשון היה צום אמרתי בכל אופן נכוון לשפע רב גם ביום ראשון , כעת סיפור קצר לפני , היום הולדת של אשתי מגיע והתפללתי לה׳ שיתן לי משהו משמעותי לתת לה , והיא ( אמרה לי הערב) התפללה לרכב ( שיש רק אחד וגם היא צריכה להסיע את הילדים לת״ת וכו׳. והנה זה פלא אחי מארה״ב מתכתב איתי בסוף הצום ואומר לי יש לי רכב לתת לך כולל הרישוי עליו. וזה לא טרנטלה ( מצ״ב תמונות הרכב) ישתבח שמו לעד , תודה רבה לכם רב האמת.

 • 18.07 19:26

  כבוד הרב שלום כיוונתי מממש בסעודה שלישית על הביסים ממש מעומק הלב כי קצת דחוק היום קיבלנו 2000 שקל ישתבח הבורא לעד! ותודה לכבוד הרב

 • 18.07 12:49

  כבוד הרב, היום קיבלנו 2,500 ₪ במתנה.. מקפידים לעשות כל שבוע את סעודת הביסים.. גם אם לא מקבלים מיד אותו שבוע, זה מצטבר לפעם אחת.. כבוד הרב, בזמן האחרון אנחנו רואים יותר שפע וברכה ברוך ה'. בעלי עובד עם אח שלו ופעם בכמה ימים הוא מקבל ממנו 100 ₪ ולפעמים יותר, חוץ מהמשכורת החודשית. העיקר שיהיה ברכה. אז מחובתי ולשמחתי אני כותבת לכבוד הרב היקר שלנו, תודה רבה רבה שכבודו דואג לנו כמו לילדים שלו

 • 13.07 19:15

  תודה רבה על הכול כבוד מורי ורבי אלופי ומיודעי ההרצאות שלכם זה ממש סדנא לחיים האמיתיים הטובים מה שיש כאלו המשלמים בעבורם הון תועפות בחוץ אצל כל מיני קאווצ'רים ורק יוצאים יותר מטומטמים מטומאתם. כאן פשוט קדושה והדרכה לחיים טובים יישר כוחכם ושוב תודה רבה על הכול אוהבים ומצפים לשובכם מהרה לשלום

 • 11.07 18:05

  שלום לכבוד הרב! לפני מספר שבועות ביקשתי ברכה לנכדה שלי בת השנתיים שלא תצטרך אבחון ולא תיכנס לגן שפתי, יוכבד היקרה התקשרה לביתי ודיברה איתה, הבת שלי קיבלה על עצמה מספר דברים והרב כמובן בירך, לפני כשבוע וחצי הבת שלי מתקשרת ואומרת שהיתה פגישה של עו"ס במשפחתון והיא ממש התלהבה מההתקדמות של שי לי , ואמרה שאין צורך באבחון ואין צורך בגן שפתי. תודה רבה רבה על הכל התמיכה והברכה של הרב ותודה רבה ליוכבד היקרה שהתקשרה לבת שלי שלי ודיברה איתה. תודה מראש , תבורכו מפי עליון.

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת