טוען...

הרצל והציונות- הציטוטים שהיכו בתדהמה את הנוער החילוני

...כולם, בלי יוצא מן הכלל, הצמידו את המשפט המזעזע הזה לאדולף היטלר. "לא יכול להיות, שמישהו אחר אמר את זה" – הגיבו כמה מהם. אלא, שהפתעתם הייתה כה גדולה, כאשר הוכח להם, שהציטוט נאמר ע"י "חוזה המדינה", בנימין זאב הרצל. הוא ולא אחר.

  פורסם בתאריך: 29.12.2019, 18:32 • מערכת שופר
בס"ד
עשרות בני נוער חילוניים, שאינם חשודים על אהדה יתירה לדת היהודית, נשאלו לפני מספר חודשים ע"י כמה צלמים "אקראיים", מי יכול היה לומר את המשפט הבא: "רעיון מצוין עלה בליבי, למשוך אנטישמיים הגונים ולעשותם מחסלי הרכוש היהודי".
אף אחד מבין הנשאלים לא ידע. כולם, בלי יוצא מן הכלל, הצמידו את המשפט המזעזע הזה לאדולף היטלר. "לא יכול להיות, שמישהו אחר אמר את זה" – הגיבו כמה מהם. אלא, שהפתעתם הייתה כה גדולה, כאשר הוכח להם, שהציטוט נאמר ע"י "חוזה המדינה", בנימין זאב הרצל. הוא ולא אחר.
במאמר שפרסם לפני עשרות שנים ביקש להביא להתנצרותם של כל יהודי העולם, "כדי שיפסיקו להשפיע על ממשלות שעשו את רצון היהודים". את המשפט המזוויע אודות ה"אנטישמיים ההגונים", בהתייחסו כמובן ליהודים, כתב הרצל ביומנו שפורסם לפני שנים רבות. פרסום היומנים של הרצל גרם בשעתו לסערה גדולה, כמו גם לויכוח חריף ונוקב. הרצל, ביומנו, כתב כל מה שעלה על ליבו. מהיומנים הארוכים ניתן ללמוד, כי הרצל למעשה ביקש בשלב מסויים לפתור את בעיותיו האישיות, בעיקר לנוכח הקונפליקטים האישיים שלו עם היהדות, בכך שיביא להתנצרותם של כל בני העם היהודי בעולם, ולגרום למעשה ליהודים לחדול מלהיות יהודים.
מרבית קוראינו אינם מכירים את הציטוטים האנטישמיים של הרצל, אולם חלקם הובאו ב"יתד נאמן" במהלך השנים, בנסיון לחשוף את דמותם של מקימי התנועה הציונית.
וזה בדיוק מה שמתכוון לעשות בעוד מספר ימים הרב אמנון יצחק.
בשבוע הקרוב תצא לאור, עבור הציבור שאינו מכיר עדיין ברעת הציונות, מצגת בה מכונסים מאות המסמכים, העדויות והתמונות המזעזעות, כמו גם הציטוטים הקשים של מנהיגי הציונות. מדובר במסמכים אותנטיים, שבקרוב ייצאו לאור גם בספר עב-כרס. המסמכים והמצגת עברו ביקורת של משפטנים חוקרים והיסטוריונים, והחומר נערך בהתייעצות גדולי תורה לפני שהוחלט להפיצו ברבים.
החומר שנאסף עוסק בגורם המניע של בהתנועה הציונית והתפתחותה מתקופתו של "מייסד הציונות", הרצל, ועד לקום המדינה והקו המחבר לתקופתנו. המצגת מציגה את תנועת הציונות ללא מסווה וכוללת בתוכה חשיפות חדשות, קטעי עיתונות, ספרות היסטורית, מלווה בתקשורת משודרת וחומר ארכיוני רב שלא הוצג בציבור הרחב עד כה. בסרט מוצגות לראשונה אמרותיהם המוסתרות (עד כה) של ראשי הציונות- הרצל, ז`בוטינסקי, בן גוריון ואחרים, נגד המסורת היהודית והיהודים שומרי התורה והמצוות.
במהלך השנים האחרונות אספו אנשיו של הרב אמנון יצחק אין ספור ציטוטים ומסמכים הקשורים במייסדי וראשי התנועה הציונית לדורותיהם, החל מימיו של הרצל, עבור בתקופת ז`בוטינסקי, וכלה בתקופת בן גוריון ובכירי מפא"י. מאות המסמכים, התמונות, העדויות והציטוטים, כונסו לתוך חבילה אחת המוכיחה אחת לאחת כי כל כוונתם של מייסדי התנועה הציונית וראשיה לדורותיהם, היתה אחת: לחסל את היהדות הנאמנה, להביא להתבוללות חסרת תקדים על העם היהודי, תוך שימוש בביטויים שהושאלו משונאי ישראל כלפי היהודים. כך גם מוכחת, בצורה ברורה ביותר, כיצד מנעו מנהיגי הציונות בארץ ישראל, בימי מלחמת העולם השניה, את האפשרות להצלתם של מאות אלפי יהודים מגיא ההריגה. דבר לא נעשה, מאחר ומרבית היהודים שהיו ניצולים- היו יהודים שומרי תורה ומצוות.
מדובר במצגת אשר ללא כל ספק, תהיה בסיס לדיונים לבחון את היחסים הפנים-מדינתיים, כגון דת ומדינה, יחסי דתיים-חילוניים ורדיפת החרדים.
מדוע דווקא כעת מבקשים אנשי ארגון "שופר" של הרב אמנון יצחק לפרסם את הדברים?
התשובה, אומרים בארגון, ברורה ופשוטה מאליה. הציבור החרדי מותקף יום-יום ע"י אנשי השמאל והתקשורת, והכל- בטענה שהחרדים "סוחטים את המדינה", כביכול. הסרט הזה מבקש להראות מי היו הראשונים לומר על ציבור שומרי המצוות ביטויים שכאלה (ראשי הציונות), וממי למדו ראשי הציונות את האמירות הללו (האנטישמיים באירופה), ובעצם, להראות לנוער הישראלי, מי הם ממציאי תנועת הציונות- קבוצה שהתמחתה בשנאה עצמית יוקדת וברצון עז לחיסול העבר המפואר של עם ישראל.
דבר נוסף ביקשו אנשי ארגון "שופר" להשיג בפרסום הדברים, בצורה פומבית, בפני אלפי איש בבת אחת: חלקם של המסמכים והציטוטים אינם חדשים. חלקם ידועים ומוכרים לכל, לעומת כאלה שטרם נחשפו עד כה. אך ציטוט המסמכים במסה אחת, עם קטעי קישור והסבר מרתק, אפקטיבית לאין ערוך מקריאה שטחית של ספר או מסמכים. הריכוז של כל המסמכים והציטוטים במקום של אחד, אמור לגרום לאפקט של הלם לצופה או לקורא. וזאת בדיוק המטרה. ברור הדבר, כי הרב אמנון יצחק יותקף בעוד מספר ימים, בצורה מרושעת בתקשורת, על שהוא "מנסה להשחיר את פניה של הציונות". אולם, הוא לא נותן כל פרשנות ולא מוסיף נופך משלו, אלא רק מציג את המסמכים, את הנתונים ואת העובדות.
חודשים ארוכים הושקעו בהפקה. עם סיום השלב הראשון, הוקרן החומר בפני קבוצת קצינים שזה עתה סיימו את שירותם הצבאי ונסעו הרחק מגבולות ישראל, לבנגקוק. הם היו בהלם כשהראו להם את מה שאמרו על היהודים ראשי הציונות. וכפי שהוזכר, צעירים בישראל שנשאלו אודות ציטוטים הלקוחים מיומניו של הרצל, ציינו, כי היחיד שיכול היה לומר מילים ומשפטים בוטים כ"כ על היהודים והיהדות, הוא היטלר. מה רבה הייתה תדהמתם כשהתברר להם שאבי המשפטים הללו הוא לא אחר מאשר בנימין זאב הרצל, "חוזה המדינה". ציטוט נוסף המובא מיומניו של הרצל, שנערכו ע"י ד"ר רפאל שאול לנדאו, מזכירו האישי, חולל זעזוע בקרב צעירים חילוניים שקראו את הציטוט: "בערך לפני שנתיים", כותב הרצל ביומנו, "חפצתי לפתור את שאלת היהודים, לכל הפחות באוסטריה, בעזרת הכנסייה הקתולית. ביקשתי להבטיח לעצמי בראשונה את עזרת נסיכי הכנסייה באוסטריה, ולהשיג על ידיהם ראיון אצל האפיפיור כדי להגיד לו: עזור לנו מפני האנטישמיים, ואנימחולל תנועה כבירה בין היהודים שיעברו באופן חופשי וגאה לנצרות".
אחד הצעירים שצפה במסמכים של הרצל הגיב בתדהמה: "מנסים ללמד אותנו בבתי הספר דברים חיוביים עליו (על הרצל). אני בהלם".
כך למשל מובא ציטוט מפיו של בנימין זאב ז`בוטינסקי. על רקע "מצודת זאב" בתל אביב, מעוז הליכוד, הוצגו לכמה צעירים, ביניהם יואל חסון, יו"ר "צעירי בית"ר", ציטוט של ז`בוטינסקי, שאמר לפני עשרות שנים: "מי שלא יוריד את הפאות והזקן יהיה יהודי ממדרגה שניה". בתחילה היה חסון מזועזע מעצם המשפט. הוא היה בטוח שטומי לפיד הוא זה שאמר זאת... כשהוכח לו, כי ז`בוטינסקי אמר את הדברים המחרידים הללו- הוא היה בהלם מוחלט.
פרק נרחב במצגת החזותית עוסק באי הצלתם של יהודי אירופה בימי הזעם של שנות השואה. אין ספור ספרים, עדויות ופרקי זכרונות נכתבו בחמישים השנים האחרונות, על אזלת ידם של ראשי הציונות בכל הקשור להצלת יהודי אירופה. לא רק שהם לא הושיטו את ידם לסייע, אלא הם היפנו עורף באדישות אכזרית להמוני יהודים שומרי מצוות בגיא ההריגה. מדובר אמנם במשפט קשה, אך מסמך שמוצג לראשונה, בפרסום ראשון, במצגת של הרב אמנון יצחק, מכיל פרוטוקול של ישיבה שהתקיימה בסוכנות היהודית מיד עם תחילת מלחמת העולם השניה. אנשי הסוכנות צפו אז, כי עלולים להירצח שבעה מיליון יהודים, אך הוחלט כי אין לנקוט פעולות גדולות להצלתם, מאחר והנסיונות כלל לא יצליחו. מאידך נאמר באותה ישיבה, כי "יש להציל רק מי שיכול להביא תועלת לארץ ישראל".
כך גם מובא ציטוט מפיו של יצחק גרינבוים, שר הפנים הראשון של מדינת ישראל, שאמר בנאום שנשא בפני קהל רב, כי "בין הצלת יהודים להצלת הציונות והגאולה בארץ אני בוחר ללא שום רגע של היסוס בגאולה בארץ. הציונות היא למעלה מהכל". ציטוט נוסף מפיו של דוד בן גוריון קובע, כי "אם ניתן להציל את ילדי אירופה, על ידי העברתם לאנגליה, או ע"י העברת מחציתם לישראל- אבחר בישראל".
ועוד בעניין התנהגות הסוכנות וראשיה נגד הצלת יהודי אירופה:
יגאל בן-דוד, איש סוכנות באותם ימים של ערב הקמת המדינה וימי מלחמת העולם, חזר בתשובה מאז. כיום הוא יהודי חרדי לכל דבר. בן-דוד מעיד, כי אנשי הסוכנות אפשרו לכל אדם שנמנה על שורות "השומר הצעיר" לעלות על ספינות ההפלגה לארץ ישראל. לאנשי המזרחי ניתנו מכסות של בין 5 ל- 10 אחוזים, וההוראה הקפדנית היתה שלא לאפשר לאנשי אגודת ישראל, או אלה שחזותם העידה כי הם יהודים שומרי תורה ומצוות- לעלות לארץ ישראל. 
המצגת אינה עוסקת רק בהתנהגות ראשי התנועה הציונית לדורותיה ואנשי הסוכנות נגד היהדות החרדית ונגד כל דבר שקדושה נדף ממנו- הוא עוסק גם בשנים שלאחר הקמת המדינה. כמו למשל התנהגות המשטרה בהפגנות נגד חילולי שבת, ניתוחי מתים ועוד. מוצגות תמונות מזעזעות של שוטרים המכים יהודים חרדים, ללא עוול בכפם.
יצויין, כי חלק משמעותי מהחומר פורסם ב"יתד נאמן" מאז יסדו (בסדרת המאמרים "הבה נתבוללה" שפורסמה בשנתו הראשונה של העתון, בגילויים היסטוריים שהופיעו במדור זה, ועוד). אך עתה גובש החומר ונערך עבור ציבור אחר, שסגד עד כה לציונות וראשיה, ועתיד לעמוד המום לנוכח העובדות והציטטות ההיסטוריות.
 •    שיתוף   

הכרת הטוב לרב שליט"א

 • 04.07 01:41

  תודה רבה כבוד מורי ורבי אלופי ומיודעי על הכול, אתה מחזק אותנו מאוד בכל דבריך ושהשם יתן לך כוח להשפיע על כל העולם לדעת כי השם אחד ושמו אחד ויגשים משאלותיכם לטובה מהרה אמן ותשובו לשלום לארץ הקודש עם עוד רבבות נשמות ישראל שהצלתם מיד הס"מ

 • 04.07 01:41

  *כבוד הרב ערב טוב ומבורך 💫* כמה טובה ההרצאה ממרילנד ... זה הפעם החמישית שאני שומע אותה בערך, ופשוט משנן את הדברים לדעת באמת שיש ימים שגם כשלא הולך ומסתדר כמו שתכננת אז עדיין אתה מקיים מצוות בתפילין, ברכות, סעודה , ומצוות תמידיות שמקיימים במחשבה ועוד אין ספור דברים שכבוד הרב הסביר !!! רוצה להודות לך כבוד הרב פשוט תודה שזכינו שהרב שלנו זה איש האמת בדור הזה . תודה רבה כבוד הרב שליט"א 🤲

 • 24.06 13:19

  שלום כבוד הרב נשמח לבשר לרב שכמה שעות לאחר הברכה של הרב מצאנו דירה, ויום למחרת חתמנו חוזה בשעה טובה. לאחר שכמעט שבועיים כתתנו רגליים בניסיון למצוא ולא עלה בידנו דבר. תודה לה' שזיכנו תודה לרב על הכל שבת שלום

 • 21.06 11:52

  בסיעתא דשמיא ברצוננו לשתף את כבוד הרב בסגולה הפרטית שלנו ובנס והישועה שבאה בעקבות כיסוי ראש.. כשבננו הבכור לא הוציא מילה אחת מפיו עד שעבר את גיל שלוש.. האמא קיבלה על עצמה כסוי ראש בזכות ששמעה שיעור בנושא של כבוד הרב וביום למחרת הילד אמר את המילה הראשונה והיום ברוך השם הילד בן עשר תלמיד מצטיין ישתבח הבורא🙌🏼😃

 • 14.06 12:08

  כבוד הרב השיעור אתמול היה ממש ממש מרתק משמח וחזק תודה כבוד הרב השם יתברך יברך אותך לעד להעלות מעלה מעלה לעבודתו יתברך מאחלת לכבוד הרב מכל הלב להעמיד תלמידי חכמים הרבה ולגדול בכל מעלות התורה הקדושה

 • 14.06 12:08

  כבוד הרב אנו מאחלים לך בעזרת ה' בריאות איתנה ולכל בני ביתך והסובבים בעזרת ה' תודה על השיעור המחזק אתמול מעריכים מאוד את הרב על ההשתדלות העצומה והקפדה להמשיך להכניע את יצרם של ישראל ! כל שיעור אנו מרגישים שהרב מדבר עלינו ואלינו ישירות ! תודה רבה לך !! בעזרת ה' תזכה לשפע של כוחות מאת ה' והשגחה פרטית והצלחה מרובה בכל מעשי ידייך

 • 14.06 12:08

  כבוד הרב ברוך השם ,בסעודה שלישית עשיתי סעודת הביסים ונכנס  לי סכום כסף שאפס לי את  המינוס בבנק ממש מדהים . וההרצאה אתמול הייתה מדהימה , תודה רבה . ולגבי הבית משפט התוצאות שלה היו טובות ,בזכות ברכתך .תודה רבה.

 • 14.06 12:08

  שלום כבוד הרב אני רוצה להגיד תודה רבה על כל השיעורים לאחרונה מרגיש שהרב מכין את השיעורים בשבילינו בלבד תודה רבה שנזכה ללמוד ולקיים לשמור ולעשות אמן

 • 14.06 12:08

  לכבוד הרב, מעומקא דליבא, תודה רבה רבה, דברי התורה שהרב מעניק לנו במתנה, מחיה, מחזק, עוזר, וסומך, מרפא, מקים מעפר דל, מאשפות ירים אביון. תבורכו מפי עליון.

 • 14.06 12:08

  ערב טוב כבוד הרב, תודה רבה על הרצאה מועילה, מחזקת ומעניינת, המשך ישיר מהרצאה המדהימה בקרית ים, ישר כוח גדול לך.

יוצרים קשר עם שופר

 משרדי שופר

 03-6777779

 דואר אלקטרוני

 main@shofar.tv

 מספר פקס

 03-6740578

 שופר קול

 02-372-4787 | שידור חי:  073-337-6900

תגובות, ראיונות ופרסומים אחרונים בתקשורת